Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

[help!] Apelare programata de pe un PC pe mai multe telefoane GSM

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005
Salutare prieteni.

Am si eu nevoie de niste sfaturi de la cunoscatori pentru realizarea unui dispozitiv prin care sa pot realiza apeluri programate de pe niste cartele GSM pe alte numere GSM prin intermediul PC-ului.

Ideal ar fi daca as putea conecta prin cablul de date 2-3 telefoane cu SIM-uri in ele la computer si prin intermediul acestuia sa pot realiza apeluri catre alte numere mobile. Apoi sa gasesc un program (oare o merge Asterisk?  :rolleyes: ) prin care PC-ul sa fie programat sa sune acele numere de mai multe ori pe zi, sa stea conectat o anumita perioada dupa care sa inchida apelul, apoi sa o ia de la capat.
Daca acest lucru nu este posibil, atunci m-ar interesa niste SimBox-uri (cat mai ieftine) in care sa bag niste SIM-uri si sa fac cam acelasi lucru.
Nu vreau sa redirectionez apeluri de pe net ci doar sa "dresez" PC-ul sa faca niste apeluri in locul meu, de pe anumite numere ale mele pe alte numere tot de-ale mele.
Si inca ceva, as dori daca se poate, o solutie ca sa realizez o conferinta intre doua apeluri facute de pe numere diferite, adica cineva ma suna pe sim-ul A, eu raspund, sun pe altcineva de pe sim-ul B, apoi sa-i pun in conferinta pe cei doi. Asta daca s-ar putea cu doua telefoane legate la PC si comandate printr-un soft.

Scuze daca m-am exprimat cam haotic dar nu sunt expert la asa ceva.
Orice sfat util este bine-venit.
Daca nu va e clar ce incerc sa fac nu ezitati sa ma intrebati.
Multumesc anticipat.

gompo

#2
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Ce vrei tu se poate face, ai nevoie de:
1. Asterisk - http://www.asterisk.org
2. GSM <-> gateway - http://www.voip-info...IP GSM Gateways

Din pacate pct. 2 sunt inca prea scumpe... o alta solutie ar fii sa folosesti niste telefone GSM conectate asa cum ai zis... prin portul serial de la pc + soundblaster. Aici gasesti un astfel de canal pt. Asterisk.
http://www.celliax.org/

Daca reusesti sa folosesti in productie cu succes celliax te rog sa ma anunti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate