Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Sa nu faceti greseala sa cumparati HDD de la pcgarage

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
_Gio_

_Gio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 11.06.2006

View Post_Smiley_, on Mar 8 2007, 13:33, said:

pe site scrie clar ca ofera 3 ani garantie. e problema ta daca ai citit tu pe undeva ca ar fi de 5 ani garantia.
in plus, in romania eu nu stiu nici un magazin care sa-ti ofere cei 5 ani de pe site-ul seagate. toti iti ofera 3 ani, iar pentru ceilalti 2 ai garantie internationala de la seagate, dar trebuie sa te ocupi tu de transport.

Acum daca tot veni vorba de firme na ca va zic eu de unde am luat Seagate cu 5 ani garantie: de la depozitul de calculatoare. Adevarul e ca era mai scump cam cu 300-400 de mii dar m-am gandit ca merita pentru 2 ani in plus de garantie. Cat despre ce a patit tomans, pcgarage nu au nici o vina (nu le iau apararea n-am cumparat niciodata de la ei si nici nu o sa cumpar). Din moment ce au scris pe site 3 ani pai 3 ani sunt, poa' sa scrie la seagate 10 ani ca tot degeaba. Din moment ce au anuntat pe site nu vad care e problema, greseala e a lui ca nu a citit. Ca trebuia sa i se explice frumos care e treaba cand s-a dus omul sa intrebe de ce 3 ani si nu 5 asta e alta problema. Asa e la noi: ai cumparat - PA frate, ti-am luat banii ce mai vrei? Ce daca omu' poate mai are 1000-2000 de euroi p-acolo si poate vrea sa-si mai ia si el niste componente... Si dupa un anumit timp se intreaba ei de ce nu prea mai au clienti

Edited by _Gio_, 07 September 2007 - 08:42.


#20
yeeeeman

yeeeeman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 21.01.2007

View Postfilipxxx, on Aug 29 2007, 13:22, said:

Problemele cauzate de variatii ale tensiunii nu sunt acoperite de nici o garantie. Concret daca ai o problema cu tensiunea la priza te duci la cauza problemei sa te despagubeasca pentru aparat, adica Electrica, etc. Daca tensiunea furnizata la USB-ul tau e prea mare, nu e vina producatorul playerului sau vanzatorul. La partea cu serviciile PC garage subscriu, cunosc o persoana care si-a cumparat un sistem si nu i-au pus cablu Sata la DVD. Dupa 3 saptamani de asteptari in care a fost asigurat ca ei au trimis cablul, omul si-a cumparat cablu din Cora.
eh mai sunt si exceptii:->mie mi s`a ars acu 2 ani un mon ultra 17 inch de la soc de curent(a iesit chiar si fum din el:D) si m`am dus la garantie si in 2 sapt mi l`au dat reparat:->:->

#21
w00tz

w00tz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 29.08.2006
vad ca au garantie 5 ani acum.

#22
vlad_cozma

vlad_cozma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.09.2006

View Postzmirc, on Sep 6 2007, 12:21, said:

si eu am cumparat de la pcgarage de vre-o 80 de milioane si sunt foarte multumit.
componentele mi-au venit tipla,fara zgarieturi,fara pixeli morti(la lcd)...
asa ca nu mai vorbi daca nu esti atent la ce cumperi.

am vreo 4 comenzi. la una nu mergea placa de baza, am mers dupa 2 zile la ei si mi-au dat alta. in rest foarte multumit.

Daca nu vrei sa te-mbulzesti, platesti 15 lei sa ti le aduca acasa. Sau la peste 500 de lei e moka in Buc.  Cred ca sunt carcotasi aia care comenteaza.

#23
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
Tomans uite o explicatie pt. tine de la cineva care a lucrat in domeniu.Nu tin partea nimanui numai iti spun cum e realitatea. Luam de exemplu hdd care l-ai achizitionat tu Seagate-ul acela. Produsul are garantie 5 ani de zile dar cel care cumpara(in exemplu nostru pcgarage) trebuie sa plateasca garantia.Deci ei au platit garantia numai pt. 3 ani si prin urmare ei numai 3 ani pot sa`ti ofere tie garantie.

L A M U R I T ! ? . . . ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate