Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Operatie pentru extirparea amigdalelor

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 shadowgign2, on 04 iunie 2013 - 18:27, said:

Si cine crezi ca platea 450euro(~20 mil) pt o operatie de extirpare a amigdalelor?!

ala care se lauda ca da 10 mil pt o injectie

 shadowgign2, on 04 iunie 2013 - 18:27, said:

Vorbeam cu cineva si imi spunea ca 20 mil plateste una pt o nastere care este o interventie muult mai complicata decat o amigdalectomie, si in plus dureaza mult.
Am impresia ca nu stii ce vorbesti. Amigdalectomia nu e deloc o operatie simpla, mai ales la adult. Cat despre preturile din privat, nu comentez, fiecare isi pune preturile pe care le vrea. E deptul lui.

#56
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

 90210, on 04 iunie 2013 - 18:46, said:

ala care se lauda ca da 10 mil pt o injectie


Nu te'ai prins?! Era o ironie.

 90210, on 04 iunie 2013 - 18:46, said:

Am impresia ca nu stii ce vorbesti. Amigdalectomia nu e deloc o operatie simpla, mai ales la adult.

Cu cei doi chirurgi cu care am vorbit mi'au spus ca este o operatioe simpla. Primul mi'a spus ca o face prin metoda clasica cica radio frecventa si ca a doua zi as fi ca nou, ca as putea manca chiar inghetata. Iar al doilea a spus ca nu da consultatii prin telefon insa mi'a subliniat faptul ca operatia nu se mai face ca acum 20 de ani ca pe vremea lu bunica. Metodele de azi sunt foarte performante

Edited by shadowgign2, 04 June 2013 - 19:18.


#57
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010
Cu radiofrecventa se face micsorarea amigdalelor, nu excizia lor. Cat despre metoda, tehnica si riscurile sunt cam aceleasi ca acum 20 ani, caci din pacate anatomia omului nu se schimba. Singura tehnica noua aparuta este coblatia, dar dupa parerea mea este prea scumpa si are efecte secundare cam neplacute. Daca as fi in locul tau as alege al doilea chirurg, pare mai serios, caci si mie mi se pare o tampenie sa dai cosultatii chirurgicale prin telefon.

#58
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,189
  • Înscris: 06.05.2015
Salut, nu s a scris demult pe aici....
Datorita unor dureri de cap foarte dese pe parcursul ultimilor ani, care le puneam pe seama unei sinuzite și cu durere extrema în ultima săptămână, azi am mers la urgenta și în urma unui consult orl doamna doctor a descoperit ca ambele amigdale sunt pline de puroi, am făcut și un CT,(unde a reieșit hipoplazia sinusurilor frontale bilateral) recomandarea este obligatoriu operație pt a scăpa de acestea.
Am rămas fără replica! Eu aveam în minte sinuzita, cu pastile grămadă luate în decursul timpului....
Așadar ma pregătesc de operație...
Este ceva la care sa fiu atent?, am 41 ani, am avut un ulcer duodenal pe stres în 2006 fără alte probleme de sănătate, mulțumesc anticipat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate