Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ce setari trebuie facute cand conectez combina la pc?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Rocker_Rapper

Rocker_Rapper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.03.2006
am conectat o combina la pc prin calburi standard adik am conecat pe ala alb si ala rosu (sry de limbaj dar nu prea ma pricep) si tot de la calc se auzea as vrea si eu sa stiu cum fac sa pun o mel pe calc si sa se auda la combina pls help thx!

#2
Dr^^Dree

Dr^^Dree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 14.02.2005
deci ai cablul audio...mufa rosie o conectezi la rosu,cea neagra le negru(asta la combina) si in partea cealalta ai un jack care il bagi la calculator in placa de sunet la speaker(de obicei culoarea verde) si pui combina pe Aux si ar trebui sa mearga.

#3
Rocker_Rapper

Rocker_Rapper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.03.2006

 Dr^^Dree, on Mar 6 2007, 17:51, said:

deci ai cablul audio...mufa rosie o conectezi la rosu,cea neagra le negru(asta la combina) si in partea cealalta ai un jack care il bagi la calculator in placa de sunet la speaker(de obicei culoarea verde) si pui combina pe Aux si ar trebui sa mearga.
da nu am cablul de culoarea neagra
il cumpar eu
ms k miai zis

#4
Dr^^Dree

Dr^^Dree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 14.02.2005
scuze am vrut sa zic alb...deci ai cablul cum ii in poza.cel alb il bagi la alb in combina si cel rosu la rosu in combina....la calculator bagi capatul celalt(negru) in placa de sunet la speaker(de obicei este de culoare verde).si mai trebuie sa pui combina pe Aux.

Attached Files



#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,278
  • Înscris: 08.12.2006
Cablurile stereo cu mufe RCA se gasesc in varianta alb si rosu sau negru si rosu, tot aia e. Nu am simtit vreo diferenta de sunet intre cele alb/rosu si negru/rosu, se aude la fel, deci poti folosi cu incredere ce culori gasesti :D

#6
nutumdp

nutumdp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.08.2006
Bravo man

Edited by antinari, 12 January 2010 - 01:53.
nu e necesara citarea postului anterior


#7
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
n-are nici o importanta culoarea :lol:
culoarile sunt doar orientativ (rosu pentru canal dreapta si negru pt canal stanga parca)
asta ca sa stii care e dreapta si stanga :P

#8
vlad90

vlad90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 14.07.2007
unde pot gasi un cablu de tipul celui care este necesar conectarii combinei la pc?la orice magazin de calculatoare?

#9
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,278
  • Înscris: 08.12.2006
nu știu dacă găsești chiar la orice magazin de calculatoare, dar cu siguranță găsești la orice magazin care are și conectică audio.

Edited by antinari, 12 January 2010 - 01:54.
NU e necesara citarea postului anterior!!!


#10
andrei_mury2005

andrei_mury2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 04.01.2008
salut...am si eu o combina si as vrea sa o conectez la pc...dar nu are AUX are doar (CD, Tuner, Tape si Game) se poate?  si Game-ul acela? pt ce se foloseste :D

#11
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 24.03.2006
Presupun ca e Sony daca are modul Game. Se poate conecta atata timp cat modelul dispune de cei doi conectori RCA de pe panoul frontal (in cazul modelelor Sony). Nu trebuie decat sa conectezi un cablu si sa selectezi Game. :)

#12
andrei_mury2005

andrei_mury2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 04.01.2008
am conectat un cablu, cum am primit la achizitionarea unui aparat foto...la un capat mufa JACK iar la celalalt 2 mufe (nu stiu cum se numesc)una alba si una rosie. Am conectat cablu si la combina si la pc si am selectat GAME....dar nu am sunet...nu se aude nimic

#13
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,278
  • Înscris: 08.12.2006
Ce combină e (eventual cu link spre un user manual dacă se poate, mulțumim)?

#14
andrei_mury2005

andrei_mury2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 04.01.2008
combina este Sony MHC-RG330

macar sa imi ziceti daca se poate sau nu :D

Attached Files


Edited by andrei_mury2005, 12 January 2010 - 20:38.


#15
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 24.03.2006
Trebuie sa mearga. Acelasi model de Sony il foloseam si eu pentru a asculta din PC, in prezent de pe un DVD player.
Presupunand ca acel cablu e in stare buna de functionare, trebuie sa verifici setarile si locatia in care ai indrodus mufa in PC. Jackul trebuie introdus in mufa verde, iar daca partea audio e cumva Realtek HD Audio, vezi in setari si pune "Line Out (Realtek HD Audio Output).

#16
andrei_mury2005

andrei_mury2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 04.01.2008
cum sa fac chestia asta  ,,Realtek HD Audio, vezi in setari si pune "Line Out (Realtek HD Audio Output)'' ?  Control Panel->Sound....am intrat pe acolo dar nu gasesc niciunde ce ai scris acolo :(  sorry ca te tot stresez

#17
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,278
  • Înscris: 08.12.2006
Bagă jack-ul în mufa în care se aude sistemul sau căștile, ce folosești tu la pc (probabil în cea verde).
Dacă intrările/ieșirile sunt comutabile atunci ai și jack sensing deci în momentul în care bagi jackul în placa de sunet îți apare o fereastră în care te întreabă ce ai conectat, selectezi speakers.
La combină apeși pe game de trei ori (sau până îți apare pe display mixing high).

#18
andrei_mury2005

andrei_mury2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 04.01.2008
esti tare  :thumbup: merge...si scuzama ca te-am tot stresat :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate