Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

bucatarie Mobexpert

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
miki_jon

miki_jon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.01.2007
Salut,

Am o intrebare privind bucatariile Mobexpert. Stiti cumva daca se pot ajusta spatiului cumparatorului? De exemplu, am vazut o bucatarie standard care m-ar interesa, insa blatul meu de lucru este organizat in forma de L. Stiti cumva daca Mobexpert ofera si solutii de colt, la comanda, pentru mobila de bucatarie standard prezentata?

De asemenea, conteaza cumva pozitia chiuvetei etc - sau blatul se poate taia si in functie de doleantele clientului?

De fapt intrebarea mea ar fi pe scurt: Mobexpert doar vinde mobila prezentata, sau ofera si solutii la comanda, ajustate doleantelor clientului? Intreb pentru ca nu ma pot deplasa la nici un magazin Mobexpert, mobilez de la distanta.

Multumesc
Toate cele bune

#2
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,911
  • Înscris: 09.12.2004
incearca un contact de pe pagina lor de web

#3
suny

suny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 13.02.2007
La Mobexpert DOAR mobila de bucatarie poate fi facuta pe comanda, celelalte piese de mobilier sunt standard. Deci, ceea ce te intereseaza pe tine, bucataria, se face in functie de dorintele clientului. Va trebui sa suni, daca nu te poti deplasa la un magazin pentru a lua legatura cu unul din oamenii lor sa ia masurile.

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Da, se poate, insa nu intotdeauna.

Ce am vazut la ei nu pot spune ca nu mi-a placut, insa costurile sunt monstruoase in  general, mai ales cand vine vb de MDF !!!

Astept sa deschida IKEA. In catalog arata ce "module" au i si cum se pot configura.

Tot in catalog vb si de un program de proiectare ce se gaseste pe site-ul lor; o sa il caut.

#5
miki_jon

miki_jon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.01.2007
Multumesc mult tuturor pentru mesaje.
Un sfat pentru IKEA - in trecut am cumparat foarte multa mobila IKEA (ieftina pentru buzunarul de student) insa veti observa ca se comporta derizoriu pe termen lung. In plus, platiti separat transportul si asamblarea (in cazul bucatariei). Dupa parerea mea nu merita sa luati decat decoratiuni de la IKEA, sau mobila pe termen scurt... Nu stiu preturile din Romania, insa oricat de ieftina ar fi mobila, luati-o cu un dram de sare: cateva piese, selectiv... Eu asa cred.
Toate cele bune

"Da, se poate, insa nu intotdeauna.

Ce am vazut la ei nu pot spune ca nu mi-a placut, insa costurile sunt monstruoase in  general, mai ales cand vine vb de MDF !!!

Astept sa deschida IKEA. In catalog arata ce "module" au i si cum se pot configura.

Tot in catalog vb si de un program de proiectare ce se gaseste pe site-ul lor; o sa il caut."
[/quote]

#6
dandumi

dandumi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.03.2007

 miki_jon, on Mar 5 2007, 01:43, said:

Salut,

Am o intrebare privind bucatariile Mobexpert. Stiti cumva daca se pot ajusta spatiului cumparatorului? De exemplu, am vazut o bucatarie standard care m-ar interesa, insa blatul meu de lucru este organizat in forma de L. Stiti cumva daca Mobexpert ofera si solutii de colt, la comanda, pentru mobila de bucatarie standard prezentata?

De asemenea, conteaza cumva pozitia chiuvetei etc - sau blatul se poate taia si in functie de doleantele clientului?

De fapt intrebarea mea ar fi pe scurt: Mobexpert doar vinde mobila prezentata, sau ofera si solutii la comanda, ajustate doleantelor clientului? Intreb pentru ca nu ma pot deplasa la nici un magazin Mobexpert, mobilez de la distanta.

Multumesc
Toate cele bune

te intereseaza numai mobila de la Mobexpert?

#7
NicoT

NicoT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.04.2007
Mobexpert sunt niste beseriosi.
Am comandat de la ei un dormitor , am platit avans si mi-au dat termen de livrare 2-3 saptamani.
Au trecut peste 3 saptamani si nu au dat nici un semn de viata.
Cand i-am sunat eu mi-au spus ca mai dureaza vreo 2 saptamani.
Daca va uitati in contractul pe care o sa-l semnati acolo scrie ca pot intarzia cu inca 2 saptamani fata de termenul prevazut fara sa pateasca nimic.
Nici nu nu iti poti lua banii inapoi.
Pai e corect asa ?
Nu isi merita renumele

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate