Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

AdSense Romania!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
145 replies to this topic

#37
attempt

attempt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 03.05.2005
Unul zicea la vreo 2000-3000 de vizitatori/zi, ca face aproape 20$/zi.

Edited by attempt, 05 March 2007 - 09:31.


#38
wallgames

wallgames

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.03.2006
poti sa dai un link la site-ul acela?

in pm daca nu poti aici

Edited by wallgames, 05 March 2007 - 10:37.


#39
myamar

myamar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.01.2005

View Postbogdanar, on Mar 3 2007, 20:32, said:

Vad ca aia de la hi5 au reclame langa poze ;)
[ http://www.freeimagehost.ro/thumbs/Image1111.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Oare nu vezi diferenta sau nu vrei? E distanta intre imagini si ad, e un border si mai e si text. Si daca tot nu vezi diferenta: siturile mari negociaza termenii contractului, sunt situri unde nu apare deloc textul "Ads by Google".
Ti-a zis cineva mai sus si iti mai zic inca o data: acum incalci TOS.



Cu scuze celor care stiu despre ce vorbesc, cei care vorbiti despre CTR, sume de bani si alte detalii, e bine sa stiti regulilie Google despre ce ai voie sa dezvalui, sunt destul de stricte si clare. Daca Google are/va avea angajati romani, cat de greu e sa se afle cine esti si sa se ajunga la suspendarea contului?

#40
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Unul zicea la vreo 2000-3000 de vizitatori/zi, ca face aproape 20$/zi
----------------------------------------------------------------------------------------------

Si are site-ul integral in romana ?

Edited by Cata., 05 March 2007 - 16:00.


#41
wget

wget

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 03.01.2007
Confirm si eu faptul ca merg reclamele pe pagini numai in romana. Ba mai mult, dupa vreo 3 ore de la introducere am observat ca functioneaza si targetarea foarte bine. Am observat ca s-a lucrat mult in ultima vreme si la AdWords in romana, ceea ce intareste ideea ca se va da drumul in curand la AdSense in .ro

#42
orixweb

orixweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.12.2006
De cateva zile si pe statistics.ro sunt reclame adsense in romana !

#43
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
statistics.ro afiseaza de mai multa vreme ....adsense....oricum  e super tare...si la mine au crescut veniturile dublu

#44
biaterm

biaterm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.08.2006
Google a fost una din companiile invitate de Brat in proiectul de monitorizare a web-ului romanesc care a refuzat participarea la licitatie. Probabil ca ei deja aveau in proiect sa intre in Romania iar BRAT conditiona participarea ca nu ai voie sa vinzi reclama.

Totusi eu cred ca pentru cel putin cativa ani pozitia companiilor de advertising din Romania nu e pereclitata pentru ca ele vand afisari de bannere si nu PPC dar cuvenirea lui Google piata de ads va creste semnificativ.

#45
attempt

attempt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 03.05.2005
Eu cred ca va afecta toata piata chiar la inceput, si mai apoi se vor stabiliza lucrurile. Cine avea un site la o retea de publicitate si primea 200-300 de euro va vedeta caci poate obtine prin adsense mai mult. Cei care vor sa plateasca pentru reclame nu vor trebui sa aiba din prima 5000 de euro pentru o campanie la arbormedia sau alta agentie, ci o vor doza cu google.

Impactul doar in prima parte cred ca va fi resimtit, dupa acea se vor aseza lucrurile, cine vrea sa faca branding si sa vizeze  un target, va alege agentiile de publicitate. Restul vor plati pe rezultate directe.

Edited by attempt, 06 March 2007 - 12:17.


#46
wget

wget

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 03.01.2007
Cum sa nu afecteze piata atata timp cat in 3 zile am acumulat pe AdSense cat am acumulat pe Neogen in 6 luni ??

#47
orixweb

orixweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.12.2006
Eu nu inteleg un lucru : Cum aveti voi adsesnse pe site daca nu aveti site-uri in limba romana ?

#48
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
poate mai au inca un site care este in engleza sau o limba suportata

#49
evil`boy

evil`boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 11.09.2004
Am aplicat pentru adsense si am ales limba engleza, bineinteles site`ul e in limba romana integral :) Sa vedem ce motiv de "reject" imi dau. Va tin la curent

#50
ovisopa

ovisopa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 18.07.2003
am tot vazut la unii dintre voi ca tot ziceti ca de cateva zile au aparut reclame in romana pe adsense .. nu e chestia de cateva zile, e demult. Depinde de domeniul site-ului : medicina, software , auto..

Iar pt cei care se intreaba daca a fost accepta limba romana, raspunsul este NU

https://www.google.c.../...27&hl=en_US

cel putin acum , in 6 martie 2007 in lista aia nu apare "romana"

#51
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005

View Postovisopa, on Mar 6 2007, 20:30, said:

am tot vazut la unii dintre voi ca tot ziceti ca de cateva zile au aparut reclame in romana pe adsense .. nu e chestia de cateva zile, e demult. Depinde de domeniul site-ului : medicina, software , auto..

Iar pt cei care se intreaba daca a fost accepta limba romana, raspunsul este NU

https://www.google.c.../...27&hl=en_US

cel putin acum , in 6 martie 2007 in lista aia nu apare "romana"


afisau  si inainte reclame pe siteuri in lb ro dar nu acu...amintesteti ca baga acel banner cu make your donation....iar acu afiseaza integral anunturi si bannere misto pe siteuri cu content in ro,  

iar veniturile cresc frumos in felul asta...

#52
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.03.2006

View Postevil`boy, on Mar 6 2007, 20:06, said:

Am aplicat pentru adsense si am ales limba engleza, bineinteles site`ul e in limba romana integral :) Sa vedem ce motiv de "reject" imi dau. Va tin la curent


   Hello XXX,
Thank you for your interest in Google AdSense. Unfortunately, after reviewing your application, we're unable to accept you into Google AdSense at this time. We did not approve your application for the reasons listed below. Issues: - Unsupported language --------------------- Further detail: Unsupported language: We've found that the content of your site is primarily in a language we do not support at this time. A full list of supported languages is available at.... bla, bla, bla...


   Si totusi

#53
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Poate gresesc, dar aprobabrea site-urilor se face de un "robot" . Iar daca acesta nu a fost actualizat.. degeaba

#54
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005

View Postbogdanar, on Mar 7 2007, 21:51, said:

Poate gresesc, dar aprobabrea site-urilor se face de un "robot" . Iar daca acesta nu a fost actualizat.. degeaba
eu stiam ca se uita chiar oameni pe cererea facuta...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate