Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

AdSense Romania!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
145 replies to this topic

#1
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
De cateva minute am observat ca pe site-urile mele se afiseaza reclame AdSense. Mai mult ca sigur Romania (limba romana) a fost acceptata intr-un final pentru afisarea acestor ads-uri! :)

Confirmati!

#2
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Cred ca ar fi aparut un comunicat daca limba Romana ar fi fost oficial adaugata. Personal cred ca este vorba doar de faptul ca robotul adsense a gasit ceva continut pe site-ul tau acum si poate afisa reclame. La fel de usor vor putea disparea.

#3
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Confirm si eu ca pe 2 site-uri cu continut in limba romana ( unde pana acum se afisau doar reclamale "make donation.." ) apr reclamele adsense. Sa vedem cat tine .. personal cred ca e o defectiune ..

#4
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Reclamele sunt in romana sau sunt reclamele standard?

#5
orixweb

orixweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.12.2006
Am vazut si eu cateva reclame romanesti pe site-uri pe care de obicei apareau reclamele alea cu donatii

#6
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Cele mai multe sunt in romana, dar se mai strecoara si cate una in engleza

[ http://www.freeimagehost.ro/thumbs/Image2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.freeimagehost.ro/thumbs/Image111.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Existau si inainte reclame romanesti. Doar ca erau foarte putine si de obicei doar pentru cateva cuvinte cheie . Repet, daca ar fi acceptat oficial limba Romana ca limba inclusa in programul AdSense cred ca ar fi scris asta pe blogul lor cum fac intotdeauna. Ultima limba acceptata este Hebrew , iar limba Romana inca nu este afisata ca limba acceptata. Vedeti aici  Lista limbi suportate

#8
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Sunt sigur ca ar fi anuntat. Totusi, in imaginile pe care le-am pus, bannerul de sus n-a afisat niciodata reclama , si este de mai bine de o luna pus acolo. Probabil au cativa advertiseri interesati sa apara in paginile cu continut in limba romana ..

#9
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Acum m-am uitat si eu la mine pe site si 90% din reclame sunt in romana (in engleza sunt doar alea unde n-am text in lb romana ;) )

#10
kevinro

kevinro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 31.03.2004
Reclame in romana erau si inainte, in masura posibilitatilor. Reclamele la fundatii apareau numai fiindca nu existau suficiente reclame romanesti relevante. Faptul ca in ultima vreme vedeti mai multe reclame romanesti nu se datoreaza deschiderii Adsense Romania, ci inmultirii advertiserilor romani.

#11
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Nu este vorba de inmultirea advertiserilor romani, totul a inceput de astazi si nu treptat. Am observat de exemplu la statistics.ro unde pe fiecare pagina astazi sunt reclame, inainte erau foarte rar. Am intrat pe alt site care stiam ca nu a avut niciodata recama pe pagina de index si acum are, este vorba de epagini.com. Alt site mai marisor este infocompanies.com care acum are adsense pe toate paginile desii pana acum avea decat o reclama alternativa.
Deci ceva sa intamplat incepand de astazi. Sper sa insemne acceptarea oficiala in limba romana a reclamelor.

#12
gupi

gupi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 15.04.2005
confirm
am un sit binisor vizitat, unde aveam doar reclame PFA.
s-a schimbat de azi.

PS: astept si paypal :)

#13
evil`boy

evil`boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 11.09.2004
sa zicem ca sunt mai circumspect, si ca la mine pe site se mai furisau una, doua romanesti.. perfect normal daca avem advertiseri romani. DAR !!!! Pe site`ul de hosting pe care a urcat bogdanar pozele... e PLiN de adsense in limba romana. Incep sa tremur :D

Edited by evil`boy, 03 March 2007 - 13:59.


#14
altrixd

altrixd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 22.10.2004
Confirm si eu pe 3 site-uri aparitia reclamelor in limba romana de la goooogle. De asemena rata de click a urcat mult de tot de ieri. Si inainte se mai strecurau reclame, dar acum mai tot timpul sunt reclame. Poate ca in sfarsit ..

#15
attempt

attempt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 03.05.2005
Am deschis acum cateva saptamani un topic, cu faptul caci Google intra in Romania, si asta in mod oficial. A fost un articol in ziar. Doar ca acolo se spunea ca sunt in faza incipienta, in care abia angajau managerul pt romania sau asa ceva.

In alta ordine de idei, ar fi si cazul, pentru a taia din nasul foarte infumurat al agentiilor media, care nu acceptau siteuri in retea si daca acceptau iti ofera de zeci de ori mai putin decat ar trebui. Cu google va fi intotdeauna o oportunitate.

P.S. ziceti-i la asta de e-pagini ca s-ar putea sa-l raporteze cineva pt felul in care afiseaza reclamele adsense.

Edited by attempt, 03 March 2007 - 15:45.


#16
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
da. de ieri sunt afisate mai multe reclame in lb romana, dar mai apar si din cele vechi:)

#17
attempt

attempt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 03.05.2005
Daca vine google in toate puterea, sa prognozam falimentarea diviziei publicitate de la neogen?

si aici  era articolul: http://www.businessm...GLE-6948-1.html

Edited by attempt, 03 March 2007 - 17:00.


#18
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

View Postattempt, on Mar 3 2007, 16:52, said:

Daca vine google in toate puterea, sa prognozam falimentarea diviziei publicitate de la neogen?
Putin probabil.... daca google poate sa aibe reclama in limba romana si aia de la neogen trebuie sa caute mai multi advertiseri..

Ce ai vrut sa zici aici? .. ca n-am inteles.

View Postattempt, on Mar 3 2007, 15:42, said:

P.S. ziceti-i la asta de e-pagini ca s-ar putea sa-l raporteze cineva pt felul in care afiseaza reclamele adsense.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate