Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

La bloc in anul 2007

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
safe123

safe123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 07.12.2006
Cum vi se pare noul format La bloc fara Costel, Nea Popa si Americanu dar cu noi locatari ca Ionut Iftimoaie sau Vasile Muraru?

#2
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,005
  • Înscris: 27.02.2006

View Postsafe123, on Mar 1 2007, 21:37, said:

Cum vi se pare noul format La bloc fara Costel, Nea Popa si Americanu dar cu noi locatari ca Ionut Iftimoaie sau Vasile Muraru?
e ca o mancare fara sare si piper :D

#3
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006

View Postsafe123, on Mar 1 2007, 21:37, said:

Cum vi se pare noul format La bloc fara Costel, Nea Popa si Americanu dar cu noi locatari ca Ionut Iftimoaie sau Vasile Muraru?

Nu mai e ce a fost.Era mult mai fain inainte.

#4
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
Ati observat ca 2 zile la rand(miercuri si joi) Pro Tv a taiat din serial?Sper sa nu se mai repete figura.

#5
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Cine să observe? Cred că de pe tot forumul acesta doar tu + încă vreo 2 vă uitați la așa ceva.

#6
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Ce?!!1
PRO-ul practica cenzura....?

Au plecat sefii din TVR de dinainte de 89 la ei?
Nu mai au oameni poate...... caz in care angajeaza pe oricine... :D

#7
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
De acum incolo "La Bloc" va fi difuzat de marti-joi de la 22.15.

#8
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
Nae Lazarescu va juca si el in "La Bloc",inca nu se stie de cind.Ma gandesc ca din vara,in locul lui Nelu.

#9
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postruben_timisoara, on Mar 6 2007, 18:10, said:

De acum incolo "La Bloc" va fi difuzat de marti-joi de la 22.15.
:lol: Nu cred ca va mai fi difuzat de acum incolo, din moment ce l-au pus doar duminica, iar ultimul episod a fost pe 16 decembrie. Si nu-mi pare rau, ca oricum nu m-am mai uitat de cand au plecat Costel, Americanu'si nea Popa. Se pare ca s-a spart si "Gasca" demult. Eram sigur ca "minunea" n-o sa tina mai mult de trei zile. Mai bine ar fi ramas impreuna la PRO TV, si i-am fi vazut si astazi zilnic, in al VI-lea an impreuna.  :thumbdown:

#10
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Uraa!  B) Incepand de maine "blocatarii" revin pe micul ecran, la Pro Cinema si Pro TV International!
[ http://img147.imageshack.us/img147/441/lablocnn0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ce parere aveti despre aceasta mutare a serialului? Va mai avea vreodata acelasi rating ca pe vremuri? Mi-e dor de Costel, Americanul si nea Popa, nu mai stiu nimic de ei de la intreruperea serialului "Gasca" de pe Kanal D.

#11
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

View Postduculeana, on Dec 30 2007, 21:00, said:

Uraa!  B) Incepand de maine "blocatarii" revin pe micul ecran, la Pro Cinema si Pro TV International!
[ http://img147.imageshack.us/img147/441/lablocnn0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ce parere aveti despre aceasta mutare a serialului? Va mai avea vreodata acelasi rating ca pe vremuri? Mi-e dor de Costel, Americanul si nea Popa, nu mai stiu nimic de ei de la intreruperea serialului "Gasca" de pe Kanal D.
Din pacate Pro Cinema a ajuns un fel de lada de gunoi a Mediapro. Tot ce nu mai face rating pe Pro TV se duce acolo. Mare pacat, ar fi putut fi un canal excelent daca munceau mai mult la el. Asa ca audienta... :w00t:

#12
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Uraaa! Dragos Mostenescu si Emil Mitrache revin pe micul ecran, la Prima TV in "Nimeni nu-i perfect" :coolspeak:
Dragos Mostenescu si Emil Mitrache s-au mutat cu arme si bagaje la Prima TV, unde filmeaza de zor pentru un nou serial, „Nimeni nu-i perfect“.
Emil Mitrache si Dragos Mostenescu revin la televizor pe 11 februarie

Cei doi actori au parasit Kanal D pentru ca li se incheiase contractul, iar Prima TV le-a fost pe plac pentru ca se indreapta mai mult spre divertisment. „Atit timp cit noi am avut ideea serialului «Nimeni nu-i perfect» si Prima TV a agreat-o si a cerut dezvoltarea ei, mi se pare suficient. Filmarile au inceput pe 17 ianuarie si decurg foarte bine. In saptamina in curs vom termina de filmat cam sapte-opt episoade, pentru ca noi ne miscam destul de repede fata de piata romaneasca de gen, in care lucrurile merg destul de greu“, spune Dragos Mostenescu. „Incercam sa depasim putin decorurile traditionale de sitcom, care erau facute usor pe genunchi, la repezeala si cu bani putini.“ Dragos interpreteaza rolul Dan, capul familiei Chivu, personaj care are o gramada de probleme existentiale pentru a-si tine fiul la scoala. „Eu interpretez personajul Vali Chivu, fratele lui Dan, si sint profesor de sport“, adauga Emil Mitrache. Primul episod se va difuza pe 11 februarie, de la ora 22.30. Sezonul are 64 de episoade, „dar cite va avea serialul, asta tine numai de Dumnezeu si mai depinde si de rating“.
Cei doi n-au fost urmati la Prima de ceilalti colegi de la „Gasca“. „Decizia le-a apartinut“, spun ei. Considera placuta „experienta Kanal D“. „Fiind o casa de productie independenta, am produs in studiourile noastre, am filmat cu aceeasi echipa cu care filmam de atitia ani, iar la sfirsit am predat caseta cu materialul finit. Nu am lucrat nici in studiourile Kanal D, nu am avut contact nici cu oamenii de acolo. Pentru mine a fost doar o relatie profesionala. Eu mi-am facut treaba, Kanal D, cit au putut, si-au facut si ei treaba de promovare a imaginii si cam asta a fost tot“, adauga Emil.

Bine a fost si in cei zece ani de PRO TV, unde au devenit celebri gratie serialului „La Bloc“. De acolo au plecat „pentru un pas inainte, pe cont propriu, chiar daca este mai greu. Cu Kanal D am avut primul contract responsabil si ferm care ni s-a oferit“, zice Dragos. Emil il completeaza: „Plecind de la PRO, mi-am cistigat aceasta independenta si ca actor. Nu mai sint «ingradit» de anumite lucruri. Acum am un contract pe o anumita perioada de timp. Daca nu-mi mai convine sau acest contract se termina, am posibilitatea sa aleg“. Nu au regretat alegerea facuta. Mai ales ca relatia de prietenie cu fostii colegi de la PRO TV continua bine mersi. „Vorbim, ne intilnim. S-ar putea ca pe viitor, peste ani si ani, sa reluam colaborarea.“
http://cotidianul.ro...Hash=88e37c6d0f

#13
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,458
  • Înscris: 04.05.2006
URAAAA! YEEEE....Moaama ce misto va fi la Primaaaa!!!! S-au adunat aici : Teo, Mitrache, Mostenescu, Ala cu Tradati in dragoste.....a complete suckers gathering :D. Woaaaa e clar....uit de Prima pana cand se vor intoarce Carcotasii

#14
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
arunca o privire la mondenii. o sa fii surprins, insa fac niste parodii extrem de spumoase, fara sa fie penibili ca cei de la vacanta mare de exemplu

#15
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Pacat ca au plecat Mostenescu si Mitrache de la Pro TV. Dupa aia, show-ul "La Bloc" n-a mai durat decat 1 an.  :( Era de asteptat ca nu va mai prinde la public. Eu unul nu le inteleg decizia de ce au ales sa plece de la Pro dupa 6 ani in care serrialul mergea ca uns. Si-au batut singuri cuie in talpa mergand la Kanal D si Prima TV.

#16
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Si ce succes au avut daca au plecat la KANAL D, un contract pe termen limitat? De aia au plecat apoi la PRIMA TV?
Oricum succesul lor a fost tot la PRO TV in special cu serialul La Bloc.

#17
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postchatnoir401, on Dec 2 2008, 23:38, said:

Si ce succes au avut daca au plecat la KANAL D, un contract pe termen limitat? De aia au plecat apoi la PRIMA TV?
Oricum succesul lor a fost tot la PRO TV in special cu serialul La Bloc.
Pai si eu ce-am zis?  :rolleyes:

#18
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Parerea mea e ca au renuntat prea usor la acest serial. In formula in care erau sigur avea succes si anul acesta si poate si de-acum incolo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate