Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Preluare Meteo + Loto

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
ionut, din pacate inmh nu are asa ceva numit rss feed, si site-ul e inca de pe vremea lui pazvante chioru'. dar dupa cum vad eu ca se misca treburile, inmh nu va schimba site-ul prea curand.

#20
orio

orio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.04.2006

 again, on Mar 1 2007, 13:24, said:

ai nevoie in sensul de moka sau esti dispus sa inveti cum sa ti le faci?
Rusine de 3 ori rusine.
Ar fi indicat sa vizitezi si u cateva forumuri rusesti(spre exemplu) si sa vezi ca acolo oamenii se ajuta si isi publica scripturile facute de ei, de dragul ca a facut ceva si o sa-si vada munca si pe alte site-uri. Poate unele persoane nu stiu sa faca scripturi dar se pricep la cules informatii , la cu totul alceva ... si acele pers isi fac un site.. un site de succes (ca pana la urma continutul conteaza si nu scriptul) si voi profitori care frecati manganul pe forum si cautati pers care sa va plateasca bani grei sa le faceti un script nu le dati voie sa se exprime sa evolueze.
Ce naiba mah baieti e un amarat de script nu va cere un "patent"
Am uitat sa spun: RUSINE

#21
jarionut

jarionut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.03.2007

 xnoise, on Mar 4 2007, 21:22, said:

ionut, din pacate inmh nu are asa ceva numit rss feed, si site-ul e inca de pe vremea lui pazvante chioru'. dar dupa cum vad eu ca se misca treburile, inmh nu va schimba site-ul prea curand.

cred ca inmh nu furnizeaza rss decat contra cost sau ceva de genul  ...
oricum tzin sa precizez inca odata: este ilegala preluarea informatziilor in modalitatea aleasa de mine shi in cea aleasa de xnoise ... deci atentzie mare !!!! siteul va poate fi inchis ...
sugerez preluarea informatziilor cu un client care permite modificare semnaturii shi extragerea intr-un array ... eventual crearea unui cache pt a micshora numarul de cereri pe pagina inmh ...
orice webmaster care se ocupa ishi urmareshte traficul pe site shi cam bate la ochi cand pagina este accessata cu curl wget sau alte solutzii php linux mai ales daca la fiecare refresh al siteului vostru se face o cerere ...
php nu este punctul meu forte shi cred ca se poate observa shi din structura scriptului ... eu gandesc linux like shi asta nu prea bate cu php ... totushi solutzii sunt ...
shi m-ar interesa foarte mult un script care sa faca cache de pe inmh ... sunt dispus sa conlucrez in directzia asta numai ca stau prost cu timpul ... totushi ... sper sa dea careva care sa pricepe mai bine la php macar o structura functzionabila chiar shi partzial la asha ceva .... pt a avea un punct de plecare ...
va multzumesc  shi inca odata MARE ATENTZIE LA PROBLEMA LEGALA !!!! INMH POATE DEPUNE PLANGERE ORICAND SHI ADIO HOSTING !!!!

Edited by jarionut, 09 March 2007 - 12:20.


#22
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
eu in momentul asta preiau vremea din vreo 15000 orase de pe yahoo weather. acolo cel putin nu cred ca am nici o problema, informatia este publica, chiar ai si feed. in afara de asta, la mine cel putin, vremea nu se incarca la fiecare refresh, so sunt relativ acoperit.

Cat despre INMH.ro, cred ca o baza de date + o reupdatare la fiecare 3ore nu o sa produca nimic. in afara de asta, daca pune un link spre pagina lor, nu cred sa fie vreo problema (sper).

#23
razvanaxi

razvanaxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.02.2006
Salut,

Poti incerca scriptul de preluare de aici Loto 6/49

#24
babadaglive

babadaglive

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.02.2010
salut.. ma poate ajuta cineva cu scriptul de preluare meteo?  am nevoie doar pentru un oras. Multumesc

#25
razvanaxi

razvanaxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.02.2006

 babadaglive, on 17th February 2010, 01:00, said:

salut.. ma poate ajuta cineva cu scriptul de preluare meteo?  am nevoie doar pentru un oras. Multumesc

Pentru vreme poti folosi scriptul de preluare vreme

#26
razvanxi

razvanxi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.12.2011

 razvanaxi, on 12th May 2009, 17:14, said:

Salut,

Poti incerca scriptul de preluare de aici Loto 6/49

Aici este un script mai complet cu rezultate complete Loto 6 din 49

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate