Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Totul despre croaziere

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
960 replies to this topic

#919
luciana5

luciana5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 11.07.2012
Deoarece anul acesta nu am cumparat nici un sejur, avem de ales sa stam acasa sau sa ne reorientam.  Pt luna septembrie stiti o oferta potrivita pt 2 adulti si 2 copii de 2 ani respectiv 6 luni, port accesibil din Timisoara(omitem zborurile lungi) gen Bari  in special ca am vrea sa vizitam si zona putin. Un tur al insulelor grecesti poate desi ma intreb daca se preteaza pt 2 copii mici o croaziera..
Eu de mult visez la una dar au tot intervenit alte sejururi iar acum cu copii e si mai dificil. Oricum maxim 2000 euro sunt dispusa sa dam pe total

#920
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 21.10.2006
http://agentiadecroa...re-maroc-1-dec/

#921
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 21.10.2006
CROAZIERA IN TENERIFE SI MAROC
Durata: 11 nopti/12 zileData de imbarcare: 1 Dec 2019Port de imbarcare/debarcare: Genova, Italia
180euro

LINK

Edited by djxhouse, 21 August 2019 - 08:06.


#922
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
Salut

Desi am 3 croaziere la activ, toate Costa, vin cu o intrebare la voi care poate părea de n00b.
Vrem ca de sarbatori , in decembrie sa mergem in croaziera de Caraibe, ce cu SUA , plecare din Miami, cu MSC. Pana acum toate croazierele le-am luat online de pe site-ul oficial Costa. La fel a, vrut sa fac si cu MSC. Insa , drac stie de ce , m-am impotmolit pe site-ul lor, unde nu vad nici macar preturile , singurele informatii fiind cele legate de excursii si date croaziera/navă. Iar logare nu poti face decat cu un booking nr, ceea ce imi indica faptul ca site-ul (www.msccruises.com/) dedicat doar celor ce au platit avansul.
Asa ca intreb si eu, care e site-ul oficial MSC cruises ce permite vizualizare preturi si eventual booking ?

#923
interlouss

interlouss

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.09.2019
Salut,

Nu am mai fost in croaziera pana acum si am luat una in emirate si oman cu vasul Horizon acum in Februarie prin Cristian Tour.
Am citit topicul si nu am gasit nicaieri o informatie despre  modalitatea de acces la internet. Exista posibilitatea  de a cumpara o cartela de date
din respectiva zona? Stiti ce preturi sunt daca au acoperire pe vas?

#924
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
Nu știu sa existe opțiuni roaming maritim pe cartele naționale.
Noi aveam pe nava Costa net, dar la niște preturi .... Eu am avut o opțiune de 36 de euro/14 zile/1 telefon pentru rețelele sociale. Pentru perioadele de țărm, aveam inclus in abonamentul Orange câteva sute de mega.
Tarifele pentru roaming maritim le vezi in atasament (pentru abon Orange Bussines)

Attached Files



#925
interlouss

interlouss

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.09.2019

View Postsashamiha, on 16 ianuarie 2020 - 15:13, said:

Nu știu sa existe opțiuni roaming maritim pe cartele naționale.
Noi aveam pe nava Costa net, dar la niște preturi .... Eu am avut o opțiune de 36 de euro/14 zile/1 telefon pentru rețelele sociale. Pentru perioadele de țărm, aveam inclus in abonamentul Orange câteva sute de mega.
Tarifele pentru roaming maritim le vezi in atasament (pentru abon Orange Bussines)

Multumesc

#926
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 21.10.2006

View Postsashamiha, on 15 ianuarie 2020 - 10:31, said:

Salut

Desi am 3 croaziere la activ, toate Costa, vin cu o intrebare la voi care poate părea de n00b.
Vrem ca de sarbatori , in decembrie sa mergem in croaziera de Caraibe, ce cu SUA , plecare din Miami, cu MSC. Pana acum toate croazierele le-am luat online de pe site-ul oficial Costa. La fel a, vrut sa fac si cu MSC. Insa , drac stie de ce , m-am impotmolit pe site-ul lor, unde nu vad nici macar preturile , singurele informatii fiind cele legate de excursii si date croaziera/navă. Iar logare nu poti face decat cu un booking nr, ceea ce imi indica faptul ca site-ul (www.msccruises.com/) dedicat doar celor ce au platit avansul.
Asa ca intreb si eu, care e site-ul oficial MSC cruises ce permite vizualizare preturi si eventual booking ?

pe site-ul lor nu gasesti preturi. la ei nu poti cumpara bilet.
doar prin agentie. eu am incercat sa cumpar bilet de la agentie din USA, dar ma trimit sa cumpar de la o agentie din europa.
Daca mai vrei informatii - scrie-mi in privat.

#927
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
Multumesc de informare... Ciudata politica lor..

Am rezervat printr o agentie. Am primit si booking no. astfel ca m am si logat si pe site si in aplivatia dedicata

#928
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 21.10.2006
Ai reusit sa te loghezi pe site-ul lor?

#929
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
Din păcate , am uitat ce era esențial sa precizez. Anume, că nu am mai ales msc, ci tot Costa.

Logarea am facut-o si pe site si pe telefoane prin aplicatie


Dar , din ce am vazut, si la MSC e la fel. După rezervare si plata avans, primesti nr de booking cu care te poti loga

Attached Files


Edited by sashamiha, 12 February 2020 - 12:06.


#930
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 21.10.2006
A aparut oferta de 96 de ore de la MSC.
Aici este oferta lor.
https://www.croazier...e3f924f0940515f

Dar l-am incarcat si arhivat in ZIP.

Attached Files



#931
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 21.10.2006
Oferta continua pana pe 2020.08.12

#932
elbriga

elbriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 04.07.2005
Am rezervat pe site la Costa o croaziera opt zile cu plecare pe 1 iunie pe traseul Roma, Genova, Barcelona, Pe mare, Marsilia, Cagliari, Palermo, Roma cu Costa Firenze !

#933
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 21.10.2006
CAMPANIA MSC 96 ORE

Link

Attached Files


Edited by djxhouse, 02 June 2022 - 18:46.


#934
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Tocmai ce am rezervat o croaziera pentru August Marea Nordului Norvegia,
MSC Euribia

#935
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017
Salut. De unde ai luat croaziera si cat te-a costat?

#936
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017
A mai fost cineva de aici cu Aida cruises? M-ar interesa ceva pareri/opinii si in special daca a mers cineva cu AidaBlu vasul.
M-am uitat la ceva video-uri pe youtube, dar cam atat. De faptul ca echipajul discuta in germana si doar cativa in engleza, asta stiu deja.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate