Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cazi, Dus cu Hidromasaj, Jacuzzi, Spa..

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#37
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postmnemos, on Oct 4 2007, 18:50, said:

Ahm... sa inteleg ca aveti nevoie de clickuri pe site-ul ala sau va dovediti asa priceperea publicitara? Sa nu mor prost, unde e oferta la spa-uri la firma asta de design, afise si pliante?

Uite aici ceva interesant http://www.gala.es/index.html Le gasesti in Romania la HD-Mall langa stadionul Steaua.

Edited by Clovis, 06 October 2007 - 18:45.


#38
rubinul78

rubinul78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.11.2007

View Postom_serios, on Feb 24 2007, 20:00, said:

Cine are spa/jacuzzi de exterior sau chiar si de interior, sa-mi zica la ce trebuie sa ma uit cand cumpar? In afara de dimensiuni ( ma gandesc sa cumpar unul cat mai mare, sa stau confortabil cu toata familia) care e diferenta intre jet de apa si jet de aer? Adica te simti diferit? E bine sa ai cat mai multe duze sau e moft?
Un producator( chiar dealer de jacuzzi original) zicea ceva de "cascada". Ce o mai fi si asta?
As avea loc in curte de un jacuzii mai mare, dar trebuie sa fac alimentari cu apa pe sub pamant, sa nu inghete iarna? Am betonat/pavat curtea si nu as fi deloc incantat sa fac asta.


#39
rubinul78

rubinul78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.11.2007

View Postalex_xander32, on Oct 4 2007, 01:24, said:

Salut, daca inca nu v-ati luat spa-ul incercati la jurcutconstruct.ro au spa-uri din Germania 50% mai ieftin ca restul sint seriosi si de cuvint.si eu am cumparat de la ei 4 produse.
degeaba nemti tot nemti raman...jos palaria...


#40
karcotashu

karcotashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 27.08.2002
Imi plac mie site-urile astea de vinzari care NU iti furzizeaza informatii despre CINE este in spatele lui ....
Stiu ca sint carcotas .... dar nu ma pot abtine. Mi se pare normal sa stii cu cine "faci afaceri".

#41
stavrosss

stavrosss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.11.2007

View PostClovis, on Jul 2 2007, 10:31, said:

Sfatul meu este sa cumperi de la GALA.


  Buna ,ma ajutati si pe mine cu un link pentru GALA sau nr de telefon ,adresa etc.?
Mersi

#42
kichitrosuuu

kichitrosuuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.09.2005

View PostClovis, on Sep 20 2007, 16:06, said:

Revin cu o precizare pe care abia acum am aflat-o. Romstalul monteaza aici partea de hidromasaj la o cada adica ca sa fiu mai exact ia cada o gaureste si monteaza motorul, duzele si furtunele. Daca vreti o facatura e treaba voastra dar eu vorbesc de o firma care se respecta si nu vinde porcarii.
  Spune-i celui care ti-a dat informatia asta e un mare prost....cazile vin facute direct de la importator...iti spune tata ca lucrez acolo

#43
nilf40f

nilf40f

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.05.2007
Buna caut si eu o cabina compacta care sa suplineasca si cabina cu hidromasaj si cada cu hidromasaj adica 2 in 1 , asta pentru economie de spatiu in baie.
Poate sa  ma ghideze cineva catre un site de unde pot gasi asa ceva, bineinteles nu la preturi astronomice de 2000-2500 euro. As vrea ceva pina pe la 1000 euro si daca se poate sa fie pe colt de dimensiuni 1300-1400/1300-1400

#44
nilf40f

nilf40f

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.05.2007

View Postalex_xander32, on Oct 4 2007, 02:13, said:

Salut daca nu e prea tirziu cauta si vei gasi la jurcutconstruct.ro am cumparat si eu de la ei si sint buni si ieftini livreaza in toata tara .dar cel mai important sint importatori directi din germania.salut
M-am uitat si eu pe siteul lor sa aleg ceva dar .... Nu stiu ce intelegi tu prin ''ieftin'' , ca acolo prea ieftine nu am prea vazut , oricit ar fi de nemtesti produsele( am si acolo o rezerva ).

#45
blanc

blanc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 07.04.2005
Salutare,
Am nevoie de ajutorul vostru la urmatoarea problema. Mi-am cumparat o cada cu hidromasaj la care am tras prin perete cablu de alimentare cu energie electrica. Am constatat ca acesta vine de la o priza din afara baii si ca nu am loc sa montez siguranta diferentiala (gewiss de 20 A, cu protectie la 30mA) in tabloul principal.
Vreau sa fac astfel: sa fac montez acea siguranta diferentiala intre priza de la care "vine" curentul electric si cada. Ma poate cineva ajuta cu o schema pentru montaj ? Pentru ca nu vreau ca sa am cada sub tensiune mereu pot intrerupe alimentarea de la sigurant diferentiala sau trebuie sa montez si un intrerupator ?
Multumesc anticipat ! :worthy:

#46
cipaul

cipaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,085
  • Înscris: 15.10.2006

View Postblanc, on Feb 7 2008, 12:27, said:

Salutare,
Am nevoie de ajutorul vostru la urmatoarea problema. Mi-am cumparat o cada cu hidromasaj la care am tras prin perete cablu de alimentare cu energie electrica. Am constatat ca acesta vine de la o priza din afara baii si ca nu am loc sa montez siguranta diferentiala (gewiss de 20 A, cu protectie la 30mA) in tabloul principal.
Vreau sa fac astfel: sa fac montez acea siguranta diferentiala intre priza de la care "vine" curentul electric si cada. Ma poate cineva ajuta cu o schema pentru montaj ? Pentru ca nu vreau ca sa am cada sub tensiune mereu pot intrerupe alimentarea de la sigurant diferentiala sau trebuie sa montez si un intrerupator ?
Multumesc anticipat ! :worthy:

Eu imi pun cu protectia la 10 mA. Totusi e apa prin zona.
Sper sa intre in tablou.
Cealalta solutie era un cutie pt. siguranta in zona dar.... nu am incredere prea mare in ea.

#47
nrg_e

nrg_e

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.02.2007

View Postkichitrosuuu, on Nov 18 2007, 23:25, said:

Spune-i celui care ti-a dat informatia asta e un mare prost....cazile vin facute direct de la importator...iti spune tata ca lucrez acolo
Nu cred ca e cazul sa jignim oamenii! Eu stiu sigur ca se practica montarea sistemului de hidromasaj in Romania si de catre Romstal si de catre Sanothenik s.a. Eu am o cada cu hidromasaj de la gala model nila si functioneaza impecabil.
cazile gala le poti vedea la www.gala.es Daca vrei cel mai bun pret si cea mai buna asistenta tehnica poti cumpara cazile de la magazinul Laguna de pe Valea Cascadelor. asta ti-o spune un cumparator multumit!

#48
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 03.06.2006
Am luat eu cada cu hidromasaj de la Fibrex cu HIDRO 3. Motorul in sine nu face mare zgomot, insa atunci cand o folosesc cu bule de aer zgomotul este mai mare. Nu transmite nicio vibratie prin planseu. Am montat-o singur impreuna cu un robinet pe cada, cu dus inclus. Folosesc si sare de baie si e minunata.

#49
adinaflori

adinaflori

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 05.10.2007
Am si eu o intrebare referitoare la model si montaj.

Tocmai am cumparat un apartament cu 2 camere si urmeaza sa amenajez baia si am rezervat cam 3500-4000RON pentru o cada cu hidromasaj. Am vreo sansa sa iau o cada cat de cat calitativa in banii astia? Daca da, daca puteti sa imi puteti spune de o firma, showroom, etc, unde as putea sa aleg una?

Iar despre montaj as vrea sa stiu daca e asigurat de firma de la care se cumpara inclusiv traseul pt alimentare electrica si daca nu cat de dificil ar fi de facut aceasta alimentare ca totul sa fie in siguranta?

Multumesc!

#50
nokturn

nokturn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.10.2007

View Postadinaflori, on Sep 13 2008, 20:34, said:

Am si eu o intrebare referitoare la model si montaj.

Tocmai am cumparat un apartament cu 2 camere si urmeaza sa amenajez baia si am rezervat cam 3500-4000RON pentru o cada cu hidromasaj. Am vreo sansa sa iau o cada cat de cat calitativa in banii astia? Daca da, daca puteti sa imi puteti spune de o firma, showroom, etc, unde as putea sa aleg una?

Iar despre montaj as vrea sa stiu daca e asigurat de firma de la care se cumpara inclusiv traseul pt alimentare electrica si daca nu cat de dificil ar fi de facut aceasta alimentare ca totul sa fie in siguranta?

Multumesc!

Da, se poate cumpara o cada cu hidromasaj de calitate corecta la 3000-3500 RON la showroom-ul STIL NOU din Targu-Jiu al firmei SC Novostyl Impex SRL.
Montajul poate fi facut lejer de catre un instalator iar cada are protectie la electrocutare(circuit de siguranta).
Bafta!

#51
nokturn

nokturn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.10.2007
Cred ca e cam tarziu... Dar incearca la STIL NOU...

Edited by scheleton, 27 February 2009 - 17:16.
www...


#52
ciurezuovidiu

ciurezuovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.02.2009
As dori sa stiu daca exista cineva care a achizitionat produse de la Wellis Romania si cum se comporta ele in exploatare. Parerea mea personala: dubios de ieftine vis-a-vis de felul cum arata majoritatea.  :huh:

#53
constantinnicolae

constantinnicolae

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.04.2009
Buna ziua.
         Am si eu o mare rugaminte la cei ce folosesc acest forum.Ajutati-ma sa repar cada.Am o cada cu hidro masaj
    care curge pe la imbinarile furtunelor cu teurile ce merg la duze.Cel mai mult m-ar ajuta daca stiti o firma care se ocupa cu asa ceva,caci eu nu am gasit adezivul care trebuie si mai mult am stricat decit am reparat.
    multumesc mult.

#54
dunoiu_andy

dunoiu_andy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.03.2009
Salutare la toata lumea. Eu sunt nou printre voi, dar am descoperit aici ca poti gasi solutii la toate problemele. Am nevoie urgenta de sfaturile voastre, pentru ca nu stiu cum se monteaza o cada cu hidromasaj (Simona in speta) pe care am achizitionat o. Va rog sa mi spuneti daca trebuie montat un intrerupator special, o siguranta speciala, practic cum te poti feri de electrocutare. Multumesc frumos.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate