Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Aplicatii pentru PNA cu Windows CE

- - - - -
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#1
aditzahouseru

aditzahouseru

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.02.2007
salut!
am primit de ziua mea un fujitsu siemens pocket loox n100... la inceput nu am fost prea incantat deoarece hartile de la navigon care au venit cu licenta odata cu el sunt foarte sumare ptr europa de est...
am intors netu pe dos si am descoperit cum sa intru in OS si i-am instalat cu succes miomap 3.2 ptr pna...
are procesor samsung 300 mhz arm si as vrea sa instalez si alte aplicatii folositore...
am instalat deja un explorer, editor de registry, cateva utilitare, jocuri, aplicatii care sunt defapt ptr hpc-uri... a trebuit sa le iau pe toate pe rand (cele mai multe nu merg din lipsa unor dll-uri din windows)
am instalat si gapi for ppc dar n100 nu e suportat... sunt destul de multumit de el avand in vedere ca face mult mai multe decat atunci cand l-am primit.

intrebarea mea este...cum sa fac sa instalez mai multe aplicatii sau daca se poate sa instalez alt OS...windows mobile 2005?
astept orice sfaturi si propuneri!

respect!

#2
stalex2004

stalex2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.02.2007

View Postaditzahouseru, on Feb 24 2007, 16:01, said:

intrebarea mea este...cum sa fac sa instalez mai multe aplicatii sau daca se poate sa instalez alt OS...windows mobile 2005?
astept orice sfaturi si propuneri!

respect!

eu unu te sfatuiesc sa nu instalezi alt sistem de operare din 2 motive:    1.ai procesoru de 300 mhz
                                                                                                        2.ai toate sansele sa iti dea erori un viitor windows deoarece acesta este
                                                                                                        original iar ce vei baga ar fii o varianta piratata  :nonobad:  daca totusi te
                                                                                                        risti eu unu iti urez succes  :peacefingers:
In legatura cu aplicatiile poti pune mai tot ce poti pune pe un PC numai k aplicatia trebuie sa fie compatibila windows mobile.Salut

#3
aditzahouseru

aditzahouseru

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.02.2007
windows mobile si windows ce sunt doua sisteme de operare diferite... aplicatiile ptr win mobile nu sunt compatibile cu windows ce...
ptr instalarea windows moblie 5, din ce am citit pe forumul gpspassion e cam complicat avand in vedere ca ROM-u trebuie flashuit...
rog si userii mai experimetati sa ma ajute

respect!

#4
stalex2004

stalex2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.02.2007

View Postaditzahouseru, on Feb 24 2007, 21:20, said:

windows mobile si windows ce sunt doua sisteme de operare diferite... aplicatiile ptr win mobile nu sunt compatibile cu windows ce...
ptr instalarea windows moblie 5, din ce am citit pe forumul gpspassion e cam complicat avand in vedere ca ROM-u trebuie flashuit...
rog si userii mai experimetati sa ma ajute

respect!

my bad am vrut sa scriu Win CE si am scris Win Mobile si sunt compatibile doar k trebuie "manuite" putin.De exemplu am facut iGO-ul sa mearga pe Win CE 4.2 ;) bafta

#5
iamandi

iamandi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 11.03.2006
Salut la toata lumea.
Am citit cele de mai sus si vad ca o parte din voi ati reusit sa instalati cate ceva in PDA-urile voastre.
Asta incerc si eu sa fac de ceva vreme dar nu a dat niciun rezultat.
Am un GPS SilverGuide Navigator 4000 cu :
      -prog de nav Myguide 6.0
      - OS WinCE .NET 4.2
      - procesor intel XScale PXA 255 la 300Mhz
      - 64MB ROM

Ma poate ajuta cineva, cu niste prog sau niste sfaturi?

multumesc

#6
aditzahouseru

aditzahouseru

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.02.2007
esti tare norocos... pe win ce. net 4.2 poti instala mai orice
intra pe http://www.wincesoft..._for_hpc_s.html si instaleaza gapi for hpc si se rezolva toate problemele tale.
device-ul tau sigur e suportat
mai citeste si tu pe acolo cum sa te joci cu dll-urile prin windows...

ps : nu esti cumva user pe reno.ro??

#7
iamandi

iamandi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 11.03.2006
raspunsul la intrebarea ta este NU din pacate acum am intrat pentru prima data pe acest site. Multumesc ,acum ma apuc de treaba sa vad ce reusesc sa fac.  ;)

Edited by iamandi, 26 February 2007 - 01:14.


#8
iamandi

iamandi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 11.03.2006
:confuzzled: Nu am reusit sa fac nimic. Cred ca-i protejat la scriere GPS-ul. Am atasat o poza cum imaginea de start a GPS-ului. Aveti ideii cum as putea sa-l deblochez sau ce sa-i fac? e pacat cand te gandesti cate ar putea sa faca.
Astept sugestii si ideii multumesc anticipat
sunt dispus la orice risc

Attached Files



#9
aditzahouseru

aditzahouseru

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.02.2007

View Postiamandi, on Feb 26 2007, 16:13, said:

:confuzzled: Nu am reusit sa fac nimic. Cred ca-i protejat la scriere GPS-ul. Am atasat o poza cum imaginea de start a GPS-ului. Aveti ideii cum as putea sa-l deblochez sau ce sa-i fac? e pacat cand te gandesti cate ar putea sa faca.
Astept sugestii si ideii multumesc anticipat
sunt dispus la orice risc


Am gasit o metoda... iti explic pas cu pas ce sa faci...

1. fumezi o tigara si bei o cafea
2. pui direct in radacina sd fisieru asta Attached File  ADDONS.txt   85bytes   9901 downloads
3. scoti cardu si il bagi la loc si esti in explorer dar nu ai taskbar
4. cauti in explorer jotkbd.exe (tastatura virtuala)
5. tastezi ctrl si apoi esc (start/settings) selectezi 'taskbar and start menu' si deselectezi casuta 'auto hide'
6. tastezi alt tab si dai end process la fortunaODMKeyDoor1119

ia-o usurel, pas cu pas si o sa mearga sigur... e foarte simplu
sper ca te aici te descurci sa-l setezi si sa-i pui icoane pe desktop... apropo daca dai reset trebuie sa o iei de la capat asa ca trebuie sa-l stingi numai de la buton sau sa-i dai suspend din bara
bafta si astept vesti!!

#10
aditzahouseru

aditzahouseru

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.02.2007
2. pui direct in radacina sd fisieru asta Attached File  ADDONS.txt   85bytes   9901 downloads

ca sa downloadezi fisieru tre sa dai click dreapta pe el si 'save as'
hai ca is curios daca ti-a reusit

#11
iamandi

iamandi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 11.03.2006
:w00t: Am reusit sa intru in explorer. Nu am gasit fisierul jotkbd.exe ca sa-i fac sa apara taskbar-ul. dar nu cred ca mai conteaza acum pot instala orice. multumesc frumos...... ;) si totusi daca ma poti rezolva si cu taskbarul?

Edited by iamandi, 27 February 2007 - 00:48.


#12
aditzahouseru

aditzahouseru

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.02.2007
ba cnteaza foarte mult sa parcurgi toti pasii
cauta bine ca trebuie sa fie acolo prin windows sau sd sau vezi tu...este foarte important sa kilaresti procesu ala
vezi ca tre sa fie si ceva de genu showtaskbar.exe

Edited by aditzahouseru, 27 February 2007 - 00:47.


#13
iamandi

iamandi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 11.03.2006
Vb serios nu exista nici unnul din astea 2 fisiere

#14
masivuk76

masivuk76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.07.2006

View Poststalex2004, on Feb 24 2007, 21:37, said:

my bad am vrut sa scriu Win CE si am scris Win Mobile si sunt compatibile doar k trebuie "manuite" putin.De exemplu am facut iGO-ul sa mearga pe Win CE 4.2 ;) bafta

@stalex2004
Ma ajuti te rog si pe mine?
Imi spui cum pot sa fac sa mearga igo-ul pe win ce 4.2?
eu il am instalat pe un airis t920a si nu reusesc deloc
merci

#15
mihaidan76

mihaidan76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.04.2006

View Postaditzahouseru, on Feb 24 2007, 17:01, said:

salut!
am primit de ziua mea un fujitsu siemens pocket loox n100... la inceput nu am fost prea incantat deoarece hartile de la navigon care au venit cu licenta odata cu el sunt foarte sumare ptr europa de est...
am intors netu pe dos si am descoperit cum sa intru in OS si i-am instalat cu succes miomap 3.2 ptr pna...
are procesor samsung 300 mhz arm si as vrea sa instalez si alte aplicatii folositore...
am instalat deja un explorer, editor de registry, cateva utilitare, jocuri, aplicatii care sunt defapt ptr hpc-uri... a trebuit sa le iau pe toate pe rand (cele mai multe nu merg din lipsa unor dll-uri din windows)
am instalat si gapi for ppc dar n100 nu e suportat... sunt destul de multumit de el avand in vedere ca face mult mai multe decat atunci cand l-am primit.

intrebarea mea este...cum sa fac sa instalez mai multe aplicatii sau daca se poate sa instalez alt OS...windows mobile 2005?
astept orice sfaturi si propuneri!

respect!


pana la urma ai reuzit sa bagi miomap pe el ???   daca da zi si tu cum ai facut ca as fi si eu interesat plss

#16
pytycu_xpert

pytycu_xpert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.03.2007
Salut!! Am un Clarion map 360 cu Windows CE .NET 4.2 Core si de vreo o sapt ma chinui sa-i pun un soft cu harta rom...
Mai intai... cum fac sa instalez un soft pe el...
Si ce soft imi merge pe el...

Sal!

#17
marius_D_2002

marius_D_2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.06.2007
Mi-am luat di eu de curand un Compass G 801 cu WinCE 4.2 Core pe care am Tomtom. As vrea sa trec la IGO insa nu stiu cum sa-l instalez. Tomtom trebuie doar copiat insa IGO trebuie instalat. Cum pot face asta? Si ce Program imi trebuie ca sa pot face legatura dintre el si computer pt a intra in windows-ul lui?

#18
zoze_man

zoze_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.07.2006
Am un GPS NavSpirit cu Windows CE.net pe el, si Destinator6 , ca soft pt GPS... cum as putea instala iGo pe el sau MioMap sau alt soft, mai bun decat Destinator6

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate