Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Discutii/comentarii

- - - - -
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#37
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
esti descalificat (glumesc) :roflmaofast:

Edited by bamse04, 23 February 2007 - 18:16.


#38
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005
Ok, nu ma risc. :)
Si inca ceva. Miza de 25% pe un bilet din fondul de acum de 100u (adica 25u) sau cel care o sa`l am in momentul respectiv. De exemplu daca o sa am 160u o sa pot sa joc maxim 40u nu?

#39
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
da

#40
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Punctul 3 e lipsă în regulament. Se trece de la 2 la 4.

View Postbamse04, on Feb 23 2007, 16:32, said:

REGULAMENTSoftpedia Betting Cup

[b]6.Fiecare concurent trebuie sa posteze cel putin 5 ''bilete'' in cursul unei faze a concursului ,in cel putin 2 zile diferite.Miza maxima pe un bilet e de 25% din fondul curent.
Dacă miza maximă e 25% și trebuie să se posteze 5 bilete cel puțin poate nu ar fi rău să se schimbe obligativitatea la 4 bilete cel puțin pentru a se putea paria pe toate cu miză maximă.

View Postbamse04, on Feb 23 2007, 17:10, said:

oki,se pot alege inclusiv aceleasi meciuri,dar in limita decentei..adica sa nu se copieze integral un bilet,daca acesta contine mai mult de un eveniment.
meciurile trebuie postate cu minim 10 minute inainte de inceperea primului eveniment de pe bilet.am completat si in regulament

Aici din punctul meu de vedere nu e corect. Dacă eu zăresc un meci cu cotă frumoasă și-l analizez și vine imediat 4 concurenți de-ai mei și-l pun și ei, eu ce câștig?
Ca în orice concurs ar trebui interzis ca un concurent de-al meu să parieze ce am pus eu.

#41
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005

View Postiulian.dronca, on Feb 23 2007, 18:57, said:

Punctul 3 e lipsă în regulament. Se trece de la 2 la 4.
Dacă miza maximă e 25% și trebuie să se posteze 5 bilete cel puțin poate nu ar fi rău să se schimbe obligativitatea la 4 bilete cel puțin pentru a se putea paria pe toate cu miză maximă.
Aici din punctul meu de vedere nu e corect. Dacă eu zăresc un meci cu cotă frumoasă și-l analizez și vine imediat 4 concurenți de-ai mei și-l pun și ei, eu ce câștig?
Ca în orice concurs ar trebui interzis ca un concurent de-al meu să parieze ce am pus eu.

am modificat numaratoarea.

legat de cealalta problema,sunt de acord cu tine,un pariu deja ales nu ar trebui sa poate fi ales si de altcineva decat daca pronosticul e diferit.insa majoritatea decide..

#42
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Păi e 3-2 pentru a nu permite același pariu la mai mulți concurenți. Pe de o parte eu, tu (bamse04) și ichebau și de cealaltă parte Sef-chenko și dj-#####
Mai mult dacă ar vota și ceilalți 9 concurenți sunt convins că balanța ar atârna și mai mult în partea celor care susțin pariurile originale.

#43
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Poi daca se gandesc mai multi la acelasi pariu ... ?
Punem acelasi pariu dar nu copiem bilete  :kisstogether:

#44
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006

View Postiulian.dronca, on Feb 23 2007, 19:36, said:

Păi e 3-2 pentru a nu permite același pariu la mai mulți concurenți. Pe de o parte eu, tu (bamse04) și ichebau și de cealaltă parte Sef-chenko și dj-#####
Mai mult dacă ar vota și ceilalți 9 concurenți sunt convins că balanța ar atârna și mai mult în partea celor care susțin pariurile originale.

Este absurd , asa eu pot sa postez azi toate meciurile din saptamana asta fiecara cu miza de 1 => ca voi puteti pune doar opusul meu . Corect ?  :nonobad:

#45
dj-spaniolul

dj-spaniolul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 28.07.2006
pai atunci eu astazi ma apuc ..si aleg cele mai bune meciuri de maine..poimanine..luni... fac 10 bilete....asta inseamnd  vreo 50 de meciuri.....si atunci sa vad ce mai joci tu...

#46
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Sef-chenko
Nu e absurd. E normal ca cel care pune primul să aibă întâietate. Asta oriunde este ordinea firească. Oferta e așa de bogată încât ai unde alege ori diferența se poate face punând pariuri diverse nu aceleași pariuri.
Mai mult se poate ajunge la situația în care X pune pariu pe Steaua - Dinamo  iar Y, vulpoi pune și el exact același bilet după ce pune X deoarece acesta e în fața lui în clasament și indiferent dacă iese sau nu pronosticul Y rămâne în fața lui.
Eu cred că e mai importantă strategia meciurilor pariate decât strategia de cum putem fenta să terminăm în fața altuia mai ales că sunt meciuri multe.

#47
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View PostSef-chenko, on Feb 23 2007, 19:38, said:

Este absurd , asa eu pot sa postez azi toate meciurile din saptamana asta fiecara cu miza de 1 => ca voi puteti pune doar opusul meu . Corect ?  :nonobad:
Există mai mult de 100 de evenimente. Nu?

#48
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postdj-spaniolul, on Feb 23 2007, 19:39, said:

pai atunci eu astazi ma apuc ..si aleg cele mai bune meciuri de maine..poimanine..luni... fac 10 bilete....asta inseamnd  vreo 50 de meciuri.....si atunci sa vad ce mai joci tu...
Da. Poți face și așa dar vei avea și dezavantaje cum ar fi faptul că în cele 10 bilete cu 50 de meciuri să nu-ți aducă un profit mai mare decât îmi aduce mie următoarele 5 meciuri pe care le pariez eu.

Propun să votăm. E 3-2 pentru noi.

#49
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006

View Postiulian.dronca, on Feb 23 2007, 19:45, said:

Sef-chenko
Nu e absurd. E normal ca cel care pune primul să aibă întâietate. Asta oriunde este ordinea firească. Oferta e așa de bogată încât ai unde alege ori diferența se poate face punând pariuri diverse nu aceleași pariuri.
Mai mult se poate ajunge la situația în care X pune pariu pe Steaua - Dinamo  iar Y, vulpoi pune și el exact același bilet după ce pune X deoarece acesta e în fața lui în clasament și indiferent dacă iese sau nu pronosticul Y rămâne în fața lui.
Eu cred că e mai importantă strategia meciurilor pariate decât strategia de cum putem fenta să terminăm în fața altuia mai ales că sunt meciuri multe.

Eu am zis ca punem acelasi pariu ( daca , chiar se intampla ) . Nu zic sa vanm insa sunt sanse foarte mari ca 2 sau mai multi sa se gandeasca la acelasi pariu . Am spus acelasi pariu nu aceleasi bilete . In fine ... organizatoru hataraste ... Eu doar imi dau cu parerea . :peacefingers:

#50
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Atunci să se accepte acelaşi meci dar să nu se accepte acelaşi bilet identic.
Şi să nu se accepte copierea meciurilor de multe ori.

Edited by iulian.dronca, 23 February 2007 - 19:54.


#51
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
La un meci de fotbal se poate paria orice ? de ex. :   Poli să câștige la zero  sau pe cartonase sau altele diferite de 1 x 2 sai sub/peste .. ?

#52
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
e absurd sa nu putem pune acelasi pariu, pai eu daca vreau sa pariez la tenis pe un favorit, inseamna ca restul nu mai pot.

absurd !!

#53
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
catalin.pl
ar trebui sa editezi postu' si sa pui si data si ora la care se joaca meciurile ...




Am scris aici , sper sa vezi . Nu am vrut sa posterz aiurea in grupe .

#54
dj-spaniolul

dj-spaniolul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 28.07.2006
3-3  ..deci eu zic sa ramana asha......putem pune acelashi meci...dar nu bilete identice....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate