Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

IKEA asteapta vanzari de 50 mil. euro in primul an

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#19
xcuseme

xcuseme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 19.11.2002

View Postsecret_girl, on Mar 16 2007, 16:43, said:

Xcuseme,
Eu vreau sa merg cu familia...intelesesem ca au zone de relax.Inteleg ca nu e foarte potrivit sa mergi cu copii, ca e obositor?


Nu stiu cum o sa fie la noi.
In Franta aveau spatii special amenajate pentru copii... un fel de "acvarii" :D pline cu mingiute mici in care copii intrau pana la brau... tobogane si alte prostioare... plus niste fete "baby sitter" dragute. LCD cu desene animate..etc... parca si cateva Playstation cu jocuri.

Zone de relax da... sunt un fel de mini restaurante, cafenele, fast food-uri.
Sau poti sa te relaxezi cateva minute incercand scaunele, fotoliile sau paturile expuse :D

#20
HADE 61

HADE 61

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.03.2007
Scrie ca la bucatarii (mobila ) se da garantie 10 ani , cred ca nici mama producatorilor autohtoni -particulari nu poate  sa dea asa ceva .Eu mi-am luat un sifonier din pal de la bucur ,l-am asamblat o data ,m-am mutat ,deci demontat si cand l-am mai montat odata aproape cadea peste mine ,nu exagerez deloc ,l-am intarit (sotu )dar pana la urma l-am desfacut de tot si zace pe balcon si nu a fost deloc ieftin .

#21
crosca

crosca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.03.2006
Eu sunt foarte incantata de Ikea...evident de ce este in Europa..... Mi-am adus si eu o masuta si un scaun..Le-am montat fara probleme...arata domnule ALTFEL!!!! Sunt super! Sunt si chestii scumpe dar ai de unde sa alegi...Au tot felul de dracovenii, pentru copii, decoratiuni, pentru baie si bucatarie. Sunt super! Putin zbanghii pentru casele noastre dar poate intram si noi in Europa (macar la capitolul asta!). Au loc de joaca pentru copii, cafenea.... Incercati meniul cu chiftelutele acelea  si cu gem....

#22
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Daca te duci cu catalogul ikea la mobexpert sau elvila si incerci sa compari produsele incepi sa intelegi de ce unele preturi sunt mai mari decat in alte tari... sunt oricum mai mici decat ale concurentei. Asa ca preturi mici de amorul artei nu o sa faca nimeni. Sper sa existe reactie si astfel sa avem ceea ce nu exista pana acum - concurenta.

#23
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Sambata a fost test pt initiati.
Un prieten a fost si mi-a povestit. Nu ama vut timp de amanunte, dar a zis ca este OK si ca toata lumea abia asteapta sa dea Mobexpert faliment...

#24
Fifimic

Fifimic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.02.2007
Am fost la o vizionare pt presa inainte de deschidere. Magazinul mi-a parut super cool!Ma buseste risul cind imi amintesc ca prin noimebrie era un articol in Evenimentul Zilei mi se pare care avea ca titlu un citat din Sucu (patronul de la Mobexpert) si care spune: Ikea?Care Ikea?Cunoscutorii stiu. Sunt oamen care de ani de zile isi aduc de afara mobila de la ikea. In romania va fi omor!Sunt lucruri unele foarte,foarte,foarte ieftine si sunt lucruri scumpe dar se vede o anumita calitate.

#25
wubul

wubul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.03.2007

View Postmirpre, on Mar 19 2007, 15:15, said:

pentru cei ce cred ca ikea e scump, sa-mi spuneti si mie atunci ce e mai ieftin in romania, pentru ca eu ma chinui de ani de zile sa cumpar mobila si dormitor complet la 10.000.000 lei nu am gasit. pana si un amarat de pat de lemn din scandura de brad pentru la tara m-a costat 4,5 mil. acum 3 ani facut la un atelier de pe giulesti. mie mi se par incredibile, iar faptul ca sunt mai ieftine in alta parte ma lasa rece. conteza ca sunt mai mici decat toti ceilalti producatori din romania.

Dar totusi, cand poti compara direct cu oferta aceleiasi firme din alte tari, vezi www.ikea.de, simti un fel de frustrare, iata spre exemplu mobila de bucatarie FAKTUM NEXUS pag. 178 din catalog, 5378 RON la noi, 693 EUR adica 3012 RON la ei, diferenta e totusi de peste 23 de milioane

#26
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai nu stiai ca romanii isi permit doar asemenea preturi :lol: concurenta bat-o vina , poate vin si ceva competitori ai ikeea din exterior (daca exista asa ceva)

#27
FlakShell

FlakShell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 16.10.2002
Am fost sambata p-acolo, la ziua de test.
Ce sa zic, desi n-a fost foarte multa lume, cam 2000 de oameni toata ziua, era cam inghesuiala.
Ca sa raspund cuiva care a intrebat mai sus, da, exista spatiul ala pentru copii cu mingiute and whatnot.
N-am mai fost in IKEA pe nicaieri, dar pot sa zic ca e cam greu sa intri si sa iesi cu mina goala de acolo, femeile o sa iubeasca raionul de accesorii :) Sus la etaj e pe undeva si un soi de restaurant , un soi de self service (deh, ikea) cu bucatarie proprie, si cu arii de fumatori /nefumatori, care presupun ca nu vor ramine asa cum sitn pentru ca nu sint delimitate sau aria de fumatori inchisa cum am auzit ca e in alte tari.
Umm, ca si downside, am stat jumatate de ora la casa, (bad) dar in intervalul ala de timp au venit tot felul de angajati care ne-au data apa si biscuiti suedezi (good), si cind sa ajung si eu la casa, a cazut curentul(bad). Am stat un sfert de ora, casele de marcat nu mergeau, m-am sictirit si m-am carat. Alt downside: NU puteti merge cu carutul de shopping in parcare ! Poate e gindita treaba, dar la ikea trebuie sa te duci in doi. Unul sta cu carutul la loading area, celalalt se duce si aduce masina. Loading area nu mi s-a parut mare, deci va cam inchipuiti ce va fi. BTW, IKEA preconizeaza miercuri la deschidere 20.000 de oameni pe zi, that's going to be interesting.

#28
HADE 61

HADE 61

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.03.2007
Ma gandesc ce-o fi acum ,acolo ! Eu desi imi doresc o mobila de bucatarie ,imi trebuie sa aleg cu masuri de acasa ,nici culoarea  n-o stiu ,asa ca mai astept cateva zile .Am fost a doua zi cand s-a deschis Kaufland Colentina ,cand se intra cu rand cu numarat persoane de catre paznic ,la usa si n-am luat nimic deoarece si la casa era coada si nici n-avea dupa cum n-are nici acum multe din produsele pe care le gasesti la cora ,carrefour ,probabil ca nu au contract cu unii .

#29
FlakShell

FlakShell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 16.10.2002
Pai si eu la fel, am catalogul , o sa ma uit de acasa ce ar merge, si ma duc in magazin direct cu part numbers. Daca la vizualizare sint ok, le iau. Corectie, o sa incerc sa le iau.

#30
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Ce am vazut in catalog IKEA mi s-a parut scump, cu exceptia catorva accesorii. Prietenii mei de afara imi spun ca de la IKEA se cumpara de studenti si persoane cu buget mic. Oricum, cand ma duc prima data am ambitia sa le rup un pat si un dulap in expo, ca tot se lauda ca te lasa sa le incerci si sunt testate de zeci de mii de ori.
PS Nu sunt Sucu si nici Catarama, dar ma enerveaza reclama fara acoperire :)

#31
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005

View Postoverseas, on Mar 21 2007, 13:34, said:

Ce am vazut in catalog IKEA mi s-a parut scump, cu exceptia catorva accesorii. Prietenii mei de afara imi spun ca de la IKEA se cumpara de studenti si persoane cu buget mic. Oricum, cand ma duc prima data am ambitia sa le rup un pat si un dulap in expo, ca tot se lauda ca te lasa sa le incerci si sunt testate de zeci de mii de ori.
PS Nu sunt Sucu si nici Catarama, dar ma enerveaza reclama fara acoperire :)

imi place. that"s the spirit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate