Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

S(tr)esiune !!

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#1
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
Hy voua!
Daca printre voi se mai afla cineva in sesiune, pls reply.Cum va descurcati? Cum a fost pana acum? La cate ati picat? Eu am deja  3 (TREI!) restante :( ....ultima , a treia, e fresh - am obtinut-o acum cateva ore la info la tampenia aia de Pascal.Pt ce imi trebuie mie Pascal?nu inteleg ce tre sa imi bat atata capul  :ciocan:  cu ceva care nu o sa imi foloseasca niciodata....brrrrr
Bafta !

P.S   :help: Astept consolari...

#2
yankey

yankey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 11.05.2003
Eu mai am 4 examene... am dat 3 iar rezultatele surpriza vor fi pe la inceputul lui martie.
Vezi ca gresesti in privinta Pascal. Daca esti la informatica sau vrei vreodata in viata sa inveti sa programezi nu vei reusi daca nu intelegi Pascal-ul

#3
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
@yankey       stii care e faza ciudata? sunt la economie,deci doar vreo 2-3 programe sa zic ca o sa imi trebuiasca dar ma indoiesc sa foloseasca cineva efectiv Pascalul in zilele noastre...de ce sa ne streseze cu Pascalul cand mai bine ne-ar invata web,creare site-uri,alte chestii de genul asta?
Bafta la examene!

#4
lender

lender

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 04.08.2002
sunt la automatica(calculatoare) si prea prost pentru seria CA: 6 restantze and counting... Doar una e din sesiunea asta dar mai e timp... mai sunt 3 examene din care doar unul e foarte probabil sa-l trec...

Maine am iar examen la electronica... yack!

Uitati-va ce au facut nishte colegi de serie: http://xtremecris.dap.ro/dce1.mp3

BTW: Pascalul ar fi fost usor, sunt tatic in programare, pacat ca la noi se fac alte dracii... Cine m-o fi pus sa dau aici nu stiu...

#5
ozitorida

ozitorida

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 14.06.2003
baiko.. macar nu faci dce cu danila

#6
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
super marfa http://xtremecris.dap.ro/dce1.mp3    mi-a luat cam un sfert de ora sa downloadez si sa ascult dar merita!
aa.....apropo...ce e dce? :)

#7
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002
Dispozitive si Circuite Electronice... :drac:

#8
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
baieti... nu pot decat sa va compatimesc...
nici la mine nu-i deloc usor (cybernetics), oricum, nu e k in poli sau constructii.

ps: am 1 tovarash care imi tot povesteste "legendele" dce-ului (cu danila)...
cica i-a picat pa toti (familie, actualul decan...)
bafta!

#9
yankey

yankey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 11.05.2003

Quote

Originally posted by Inana
@yankey       stii care e faza ciudata? sunt la economie,deci doar vreo 2-3 programe sa zic ca o sa imi trebuiasca dar ma indoiesc sa foloseasca cineva efectiv Pascalul in zilele noastre...de ce sa ne streseze cu Pascalul cand mai bine ne-ar invata web,creare site-uri,alte chestii de genul asta?
Bafta la examene!

Chiar te compatimesc... am o prietena la ase si ce informatica face ma crucesc...

#10
valivali

valivali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.03.2003
NIMIC nu  mai rau ca politehnica. Sunt la electronica...si stau si ma intreb ce dracu caut acolo...

Am picat 3 din 3 pana acum....mai am doua din care unu e DCE :))) la care nici macar nu visez sa trec....

Poate in toamna...daca nu...in alta viata :)

Bafta!

#11
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Pana acum sunt clean... :cool:
Mai am 2 dintre care una cu danila  :degetele:. A...si sa nu-l uitam nici pe Shotaie  :degetele:  :ciocan:...un "padawan" ce promite sa-l ajunga pe "master yodanila" :flame:
PS  Daca iau dce-ul (5% sanse...si sunt optimist) va dau la TOTI o bere vrituala!

#12
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Consolare: la fiecare sesiune aveam impresia ca o sa pic la toate examenele, ca nu stiu nimic etc. (va e familiar sentimentul?). Am avut si o restanta pe care am tarat-o din anul I in anul IV (foarte naspa), eram chiar disperata. Si dupa aia a venit licenta. Eram convinsa ca n-o s-o iau, ca o sa ma inhib in fata comisiei etc. Si... AU TRECUT TOATE! Chiar ma gandesc cu nostalgie la stresul ala. Valeu, da' ce stres! BAFTA!

#13
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,923
  • Înscris: 11.01.2004
Am picat TOATE examenele (anu' II)...
Am luat 2 outta 30 (credite), adica doar la sport si engleza :eek:
Mama ei de munca, io nici sa dorm n'am timp :(

:cya:

#14
Mr. Grumpy

Mr. Grumpy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 30.09.2002

Quote

Originally posted by LoveDemon
Consolare: la fiecare sesiune aveam impresia ca o sa pic la toate examenele, ca nu stiu nimic etc. (va e familiar sentimentul?). Am avut si o restanta pe care am tarat-o din anul I in anul IV (foarte naspa), eram chiar disperata. Si dupa aia a venit licenta. Eram convinsa ca n-o s-o iau, ca o sa ma inhib in fata comisiei etc. Si... AU TRECUT TOATE! Chiar ma gandesc cu nostalgie la stresul ala. Valeu, da' ce stres! BAFTA!


De acord cu tine! Exact asa se intampla.

Ehe, dragii mosului, si eu mi-am incercat norocul cu DCE de mai multe ori. Imi aduc aminte (nu neaparat cu placere) de noaptea premergatoare examenului cand incercam sa biruim cursurile interminabile si dimineata constatam ca avem in cap o ciorba de tranzistoare si diode, fiind incapabili de a mai reda ceva decent pe hartie. Dar toate astea dau un farmec aparte facultatii.  :hmm:

#15
Sylvester

Sylvester

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 28.11.2002
Mama dar nu va place de loc dce-ul :) Apropo la electronica dce-ul este un mizilic, dupa el vine CIA care este un dce^10. Acolo sa vezi distractie cand primesti la examen un cearceaf (la propriu) de tranzistoare, rezistente si diode.
Iar ceea ce vine dupa aia (pns, tad samd) eclipseaza total simplitatea aia de dce :D

#16
lender

lender

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 04.08.2002
am revenit...

sunt 7 acum.

#17
vladi

vladi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 11.09.2003
"....nu mai vreau sesiuneee..." pai.... aveti 2 optiuni...
1. beti muuulta bere (testat - merge...)
2. renuntati la facultate  (am testat-o si pe asta... chiar merge... )

#18
lender

lender

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 04.08.2002
Nu ma las' firar mama ei sa fie...
Pe la noi circula o vorba:"primii 4 ani sunt mai grei pana treci in 3"

...(no coment)...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate