Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Rose Garden

- - - - -
  • Please log in to reply
682 replies to this topic

#667
aurarosa

aurarosa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.07.2015
Multumesc frumos de raspuns! De rezistenta blocului la risc sesismic stiti ceva? Cat de bine e construit blocul? Am vazut poze din Rasarit de soare unde infiltratile si inundatiile sunt la ele acasa, gunoiul nu se ridica, etc. Despre Rose am auzit ca e foarte frumos, plin de verdeata :)

Multumesc!

#668
aurarosa

aurarosa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.07.2015
M-am interesat pe la agentii, se pare ca sunt destui cei care vand ap din rose pentru ca nu isi permit costurile care includ si spatiile comune si ca rose e printre cele mai scumpe la costuri administrative..... :(

#669
razv4n99

razv4n99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.07.2008
Buna,
Ai gasit la agentii 2 camere modelul mare sau studio?
Multumesc.

View Postaurarosa, on 20 iulie 2015 - 12:53, said:

M-am interesat pe la agentii, se pare ca sunt destui cei care vand ap din rose pentru ca nu isi permit costurile care includ si spatiile comune si ca rose e printre cele mai scumpe la costuri administrative..... Posted Image


#670
aurarosa

aurarosa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.07.2015
Buna,

Sincer, nu am intrebat, eu vroiam sa ma incadrez la prima casa doar ca la preturile de pe site nu ma incadrez si nu am mai cerut detalii. Oricum avand in vedere la ce costuri se zvoneste ca sunt.... Mi se pare normal sa fie niste costuri in plus pentru conditile oferite dar la ce intretinere + costuri aditionale se zvoneste....no thanks... :(

#671
razv4n99

razv4n99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.07.2008
Salut,

Eu am vrut sa iau studio. dar acum m-am reorientat si merg pe 2 camere, modelul B2. Am vazut unul in Orhidee, chiar la intrarea in complex. Singura grija este legata de costurile mari la intretinere ... dar poate se rezolva prin instalarea unor termostati asa cum sugera cineva aici. Complexul arata foarte bine, am fost ieri si chiar se ocupa de intretinerea lui. Daca sta cineva in Orhidee cu orientarea pe spate, as vrea sa va intreb daca se aude zgomot stradal (tramvai, claxoane). Am vazut la asociatie cheltuieli de la 200ron la 600ron ... Probabil pentru intretinerea complexului se plateste undeva la 100ron lunar.

#672
redmari108

redmari108

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.02.2014
In Rose Garden intretinerea nu e mare deloc, e mult mai mica decat in multe alte complexuri rezidentiale. Consumul fiecarui apartament este contorizat pentru apa,caldura - cat consumi, atat platesti. Apartamentele sunt calduroase iarna, nici nu ai nevoie sa deschizi toate caloriferele. Daca anumiti locatari nu platesc intretinerea, apartamentele respective sunt debransate, fara nicio influenta negativa pentru cei buni platnici (asta da diferenta fata de blocurile vechi). Cheltuielile comune sunt mici, pentru ca, costurile se impart la multe apartamente in fiecare bloc si pentru toate cele 1000 apartamente ale complexului - cat credeti ca poata sa fie chletuielile cu gradinar, paza, curatenie, iluminat parcare, administrator, personal intretinere tehnica, fochist, etc. - cand se impart toate acestea la 1000 apartamente - revine f. putin pe apartament, iar beneficiile sunt mari - ati vazut ce intretinut este complexul. Deci, nu stiu de unde au aparut zvonurile cu intretinerea mare. Preturile la apartamente sunt mari pentru ca e un complex care merita - e linistit, curat, intretinut.

#673
andreighi

andreighi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.09.2015
Buna ziua la toata lumea,

sunt pe punctul de a achizitiona un apartmanet in acest complex. negocierile sunt avansate si urmeaza sa facem actele.Am fost la 3 vizionari pana acum si totul pare OK cu plusuri si minusuri.
Singura mea problema si cea mai arzatoare este legata de ceea ce am citit pe acest forum legat de calitatea structurii de rezistenta. Am vazut ca s-au pus cateva probleme aici dar nimeni nu a dat un raspuns avizat. Nu luam in calcul calitatea finisajelor bune sau rele, astea sunt niste chestii minore din punctul meu de vedere pe care le poti remedia in timp.
Pe mine ma sperie ceea ce citesc legat de constructor si de felul cum au stiut sa respecte sau sa nu respecte normele si mai ales modul de a construi plecand de la fieru folosit pana la calitatea betonului etc.
Este cineva in masura sa imi dea un raspuns chiar si pe privat daca nu are placerea sa deschida un subiect sensibil aici?
Astept un raspuns cat de cat urgent tinand cont de faptul ca dupa sarbatori trebuie sa semnam actele.

Va multumesc

PS: am incercat sa fac cont si pe rgf.ro dar din pacate nu am primit inca confirmarea din partea moderatorului, in speranta ca cineva imi poate da un raspuns

#674
pexic

pexic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,324
  • Înscris: 29.05.2004
"ca dupa sarbatori trebuie sa semnam actele"   daca incepi cu "trebuie" atunci semneaza-le....  bafta!

#675
andreighi

andreighi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.09.2015
Am gresit cu ceva in exprimare? Am fost am vazut si a ramas ca dupa sarbatori sa mergem la notar sa semnam actele... Pana atunci nu inseamna ca am si cumparat. Ulterior am intrat aici si am citit de problemele legate de structura de rezistenta...

#676
Aky737

Aky737

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.08.2016
Vand studio mobilat in bloc Frezie, etajul 1.
Tel 0755850022
Pret 60.000 eur

#677
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Daca vreun proprietar vinde apartament 2 camera in complex rog sa ma contacteze pe privat.

#678
Adriandan123

Adriandan123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.04.2017
Închiriez loc parcare subteranã,zona B2-B3
tel.0729409830

#679
frezie1

frezie1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.05.2017
Buna ziua,
Imi poate da si mie cineva datele pentru a putea plati intretinerea online
prin homebanking?
Pana acum o plateam pe Scomet.
Nu pot ajunge la administratie prea curand.
Multumesc

#680
ama222

ama222

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.10.2014
Inchiriez loc de parcare subteran (zona dinspre colentina). Tel 0722 37 10 20

#681
gheghe68

gheghe68

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.02.2010
Ma intereseaza si pe mine un loc de parcare in subsol.
Cu cat se inchiriaza aici locul de parcare ?

#682
ama222

ama222

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.10.2014
Eu vand apartament in Rose Garden (studio 2 camere).

View Postbadsica, on 17 martie 2017 - 14:51, said:

Daca vreun proprietar vinde apartament 2 camera in complex rog sa ma contacteze pe privat.


#683
Terminator

Terminator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.10.2006

View Postama222, on 17 octombrie 2022 - 13:07, said:

Eu vand apartament in Rose Garden (studio 2 camere).
de ce il vindeti?
pe anuntul.ro sunt 4 apt care vor sa vanda?
ce preturi de intretinere sunt?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate