Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
VoWiFi sau WiFi Calling

Problema temperatura ACM centrala...

La Sinesti pe magistrala

,,Razbunarea tocilarilor: la ce s...
 Bardonecchia, stațiunea de s...

Cum il poate incerca Zeul biblic ...

Avocat imobiliar pentru vicii asc...

Achizitie miniPC.
 In ce an este bine sa cumperi tel...

Cablu electric pentru exterior

La multi ani indragostilor! D...

Germania a legalizat consumul de ...
 Frigidere de bauturi pentru magaz...

Exista magazin fizic XIAOMI in Ro...

google.ro virusat?

Ati castigat vreodata la "con...

problema deosebit de importanta

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

irennescat

irennescat

Member

• Grup: Members
deea21c, l-am recitit si mie mi se pare la fel ca prima data, mai ales fraza "pentru ca nu vreau sa trec la extreme si sa incep sa ii omor, mai ales pe maidanezi" e superba. Conteaza foarte mult si cum iti expui problema, nu-i asa? O fi raspunsul meu exagerat, dar e scris sub influenta celor citite.
"Nu il confunda cu alti nemultumiti care injura cainii si cauta o otrava de calitate".. Oare de unde provin astia?  :confuzzled:

adizaha

adizaha

Active Member

ma bucur ca cei mai multi au inteles ce am vrut sa spun.

va dati seama ca mesajul meu vine pe forumul asta cu pets la cel putin doi ani de chin de genul asta.

sunt momente in care ..... iti vine sa ii omori pe toti..... si sunt momente in care ai face asta si cu anumit oameni.
faptul ca esti o persoana rationala te impiedica sa faci ce iti spune instinctul... deci te abtii.

cer e ca pe unul l-am calcat. si mi-a parut rau pentru ca a trebui el sa plateasca cu viata pentru niste lucruri care nu sunt normale.

asta vreau sa evit.

ati spus sa pun afis pe usa garajului.
as vrea sa va detaliez putin pentru a intelege si mai bine situatia. chiar daca detaliile tin de alt domeniu. de alte animale : oamenii.

la parter s-au muta de vreun an niste ...nu stiu cum sa lezic. o sa le ziceti voi dupa ce va spun care sunt hobbyurile lor:
gratar in fata blocului (fumul vine la mine in dormitor daca fac greseala sa aerisesc)
manele si petreceri. noroc ca sunt la 3 si nu prea aud cum aude ala de la doi.
si last but definetly not least: cand vin in vizita la ei prieteni (de prin italia sau din oras/tara) isi lasa masinile fix in fata garajului meu.

dupa nenumarate momente de disperare, dupa obrazul gros cat un bloc al nemernicilor manelari muncitori la italieni, dupa amenintari voalate si tremur de nervi.... in fine. cred ca am reusit sa ii determin sa nu mai faca asta.

acum: dupa istoricul cu jegosii de la parter, daca pun eu afis pe usa de la garaj: nu lasati mizerie, nu parcati. si toate aceste lucruri de bun simt. pe care un om cu obraz le face din instinct. care credeti voi ca va fi rezultatul.

va spun eu de ce ma tem: masina zgariata, mai multa mizerie, usile garajului distruse.

asadar, acum intelegeti in plus fata de ce s-a inteles inainte cat de complicata e viata datorita unor animale. alt fel de animale.

m-am gandit sa pun otrava pe buna. nu m-a lasat constiinta. (daca sunt prost si am una.....)

am citit pe net. am cautat sa vad ce mirosuri ii deranjeaza pe caini. si acum incerc sa caut produse pe care le dai si care protejeaza perimetrul pentru macar 24 ore.

cand stai pe margine e usor sa judeci ce i se intampla altuia si sa il condamni pentru limbaj, actiuni, sentimente.
cand e curul tau in joc..... gasesti circumstante atenuante.

nu stiu daca ati vazut Rules of engagement.
este acolo o replica la care ader fara probleme daca sunt intrunite conditii de genul celor la care sunt supus eu: "Waste the motherfuckers!"

deea21c

deea21c

Member

View Postirennescat, on Feb 20 2007, 14:23, said:

deea21c, l-am recitit si mie mi se pare la fel ca prima data, mai ales fraza "pentru ca nu vreau sa trec la extreme si sa incep sa ii omor, mai ales pe maidanezi" e superba. Conteaza foarte mult si cum iti expui problema, nu-i asa? O fi raspunsul meu exagerat, dar e scris sub influenta celor citite.
"Nu il confunda cu alti nemultumiti care injura cainii si cauta o otrava de calitate".. Oare de unde provin astia?  :confuzzled:
nu vrea sa treaca. asta a spus. nu  "spuneti-mi ce sa fac, ca altfel ma apuc sa ii omor". iarta-l...merita
Iar cei ce cauta otrava nu au invatat sa pretuiasca orice forma de viata si nu li se pare ceva anormal sa ucida inca un animal(pe langa cele pe care le cumparam din galantar , suntem totusi omnivori) pentru confortul personal. De asta spun ca ar trebui sa nu le dam motive in plus, din contra, sa incercam sa eliminam din ele. Si sa ii apreciem pe cei ce sunt capabili sa distinga cauza reala si sa caute o solutie acceptabila pentru toti.

irennescat

irennescat

Member

Exista Dog Repellent Spray in farmaciile veterinare mai mari. de ex in cea din Orhideea
Daca vrei sa citesti tot topicul:
http://www.reno.ro/i...showtopic=61572
aparat ultrasunete:
http://www.caine-rau.ro/
http://www.antirozat..._anticaine.html

Edited by irennescat, 20 February 2007 - 14:59.

parola

parola

Junior Member

View Postoana1981, on Feb 20 2007, 13:19, said:

Nu stiu care este problema ta!!???
Eu sunt iubitoare de animale (inraita). Am 4 caini, 2 pisici, 2 papagali....stau la curte ce-i drept. Dar sincer
iti spun ca are dreptate ;) . Nimanui nu-i convine, cand iese din casa spalat, aranjat si imbracat frumos(de, doar
se duce omu' la serviciu), cand iese pe usa sa " se afunde " intr-un kakt "proaspat si frumos mirositor"!!! :o   :angry:
Voi va imaginati cum poate sa miroasa la usa bietului om??? Urina de caine..... :deadtongue:  :death:
Pai te tin nervii cat te tin dar la un moment dat, cand vezi ca toate lucrurile astea se repeta, cred ca cedezi nervos. :cursing:
Tu nu ai ceda nervos??
Sincer acum, pune-te tu in locul omului !!! Tu cat ai rezista????
Nu stiu altii, dar mie una sincer nu-mi place " aroma " fecalelor de animale. :confuzzled:
la curte sau la tara?

oana1981

oana1981

Junior Member

View Postparola, on Feb 20 2007, 15:02, said:

la curte sau la tara?

CONTEAZA????
STAU IN SALAJAN LA CURTE.
DAR DE CE INTREBI???
IN DARASTI STA TATA.....SUNT NASCUTA SI CRESCUTA IN BUC DACA ASTA TE INTERESA!!
MULTUMIT???? ;)

adizaha

adizaha

Active Member

View Postirennescat, on Feb 20 2007, 14:46, said:

Exista Dog Repellent Spray in farmaciile veterinare mai mari. de ex in cea din Orhideea
Daca vrei sa citesti tot topicul:
http://www.reno.ro/i...showtopic=61572
aparat ultrasunete:
http://www.caine-rau.ro/
http://www.antirozat..._anticaine.html

ei asta imi trebuie. de ce nu ai scris asta de la inceput? si cum de nu am reusit eu sa gasesc aparatele astea?
declar oficial inchis threadul asta.
ajutorul a venit de unde ma asteptam mai putin :)
multumesc.
de amoniac si lime citisem si eu pe siteurile straine.
o sa fac un mic experiment cu amoniacu si otetul si alea si apoi trec direct la aparatul cu ultrasunete

va multumesc tutoror celor care ati dus la gasirea solutiei. chiar si cei care a-ti "determinat-o" pe irennescat sa ma scoata din .... incurcatura

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate