Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Kill Bill: Vol. I

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

Quote

Originally posted by eXecu7or
in momentul in care "The Bride" se prezinta fiicei negresei care moare prima, numele este cenzurat cu un biiip. E doar la screener, sau e o chestie de-a lui Tarantino?


In cele doua-trei secvente din film unde se prezinta Uma, numele ii este acoperit de un beep apartinand filmului (lui Tarantino)
Filmul mi s-a parut o prostie: 1) Very old story!
2) Exagerari de 3 lei cu fantani arteziene cand taie pe cineva, etc...

#20
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
Multumesc de clarificari.
Sunt un fan al filmelor lui Tarantino. Am vazut "Reservoir Dogs", "Pulp Fiction", "Jackie Brown" si "Kill Bill Vol. 1" si mi s-au parut toate super.
Din cate stiu, sunt toate pe care le-a facut. Kill Bill mi se pare destul de reusit, dar preferatul meu ramane "Reservoir Dogs"...

#21
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 16.08.2002
Mie nu mi-a placut. Prea simplu ... razbunare & kill-them-all ...
Matrix era SF si tocmai ideea matricii permite ca Neo sa lupte cu o armata de insmici si sai faca praf ... Uma era un simplu human being, care nu putea face fata simultan la o suta de sabii.

Ca o alta chestie, o sabie japoneza veritabila nu se face intr-o luna ... din cate stiu se lucra de ordinul anilor, pentru o arma de elita.

P.S. Fazele cu arteziene de sange cred ca sunt posibile, cel putin pentru scurt timp. Ganditi-va cate artere ar fi fost sectionate la taierea unei maini sau a capului.

#22
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004
@ eXecu7or
clar "Reservoir Dogs" este cel mai bun film al lui QT

apropo de Kill Bill, nu inteleg de ce se cauta mereu buguri de realitate in filme... un film poate transmite sau induce sentimente, trairi puternice folosind mai mult decat ceea ce ofera realitatea si legile fizicii, anatomiei etc. tocmai asta este ideea :)

#23
dondo

dondo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 24.04.2003
Totusi filmul asta nu e chiar asa de rau.
Daca era unul super anost de serie C nu ar fi creat opinii diferite si atitudini
Concluzia.. este totusi un film bun, chiar daca nu este la nivelul asteptarilor unora

#24
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
mie mi-a placut tocmai faptul ca poveste e veche exagerata la maxim si plina de violenta
asta e stilul lui tarantino pt documentare incercati reservoir dogs pulp fiction si ca asemanare desi cam indepartata from dusk till down sau natural born killers

#25
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
O știre interesantă:

Quote

Quentin Tarantino Talks More Kill Bill Vol. 3

Source: Entertainment Weekly Friday, April 9, 2004  



While Kill Bill Vol. 2 doesn't hit theaters until next Friday, writer and director Quentin Tarantino has talked even more about a third film.

"Oh yeah, initially I was thinking this would be my 'Dollars' trilogy. I was going to do a new one every 10 years. But I need at least 15 years before I do this again," he tells Entertainment Weekly.

"The star will be Vernita Green's (Vivica A. Fox's) daughter, Nikki (Ambrosia Kelley)," he adds. "I've already got the whole mythology: Sofie Fatale (Julie Dreyfus) will get all of Bill's money. She'll raise Nikki, who'll take on The Bride."

"Nikki deserves her revenge every bit as much as The Bride deserved hers. I might even shoot a couple of scenes for it now so I can get the actresses while they're this age."

Deci până la urmă VA FI un Kill Bill vol. 3.

Pe de altă parte tocmai am văzut în urmă cu 4 zile Kill Bill vol. 1 și e acum filmul meu preferat. Mă aflu în fața unei dileme. Să download-ez trailer-ul de la Kill Bill vol. 2 pentru un mic preview sau mai bine să mă ia prin surprindere (ca și vol. 1)? Grea decizie.

Acum mă pun să caut filme de-ale lui Tarantino că n-am mai văzut nici unul de-al lui. Dacă toate sunt în stilul ăsta, e senzațional. O să caut mai întâi Reservoir Dogs.:moo:

#26
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
tu n'ai vazut Pulp Fiction inseamna...

#27
theLimey

theLimey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.04.2004
la prima vedere pare un film banal, dar spre sfarsitul filmului  mi-am creat o parere buna.e mult sange,muzica chiar foarte buna,batai destul de klumea,
violenta multa. e stilul lui tarantino.nota mea 8.5/10.e totushi un film care merita vazut.

#28
m010

m010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.02.2004
Mi se pare un film slab pentru nivelul lui Tarantino.
Muzica e foarte buna... in rest...

m010

#29
wildsnake03

wildsnake03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 15.05.2004
E un film interesant cat de cat dar se putea si mai bine.

#30
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Tarantino planifica Kill Bill Vol. 3

Quentin Tarantino (Pulp Fiction, Kill Bill) a declarat presei spaniole intr-un interviu ca are de gand sa realizeze Kill Bill Vol. 3, dar nu prea curand.

"Am planuri si doresc sa fac acest proiect, dar nu urgent. Peste vreo 15 ani voi face o a treia parte a acestei saga", a spus Tarantino.

Partea a treia o va avea in centrul  actiunii pe fetita pe nume Nicky, fiica Vernitei Green, interpretata de Vivica A. Fox in "Kill Bill Vol. 1.
Mireasa (Uma Thurman) ii spune lui Nicky in primul film, ca atunci cand va creste mare si va dori sa se razbune, ea o va astepta.

#31
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Kill Phil? :D
http://www.imdb.com/.../thread/9819850

#32
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Parerea unui FAN (nu eu, altul)  ;) :

"And yes, Quentin Tarantino... the director of the most influential film of the last twenty years (n.r. Pulp Fiction) and now, the greatest ever. I fear for something, and I'll let this be up to you when the time comes but... when "Kill Bill Vol. 2" comes around, we may have to shut down the site permanently. Why? Because there will be no point discussing any other films in existence. Quentin Tarantino will have risen from being a mere filmmaker to a deity, a god of cinema, and surely every other helmer, from David Cronenberg to Steven Spielberg to Spike Lee will never, ever pick up a pen or a camera again. So not only will it become pointless to discuss past films, but there will no longer be any films released again. Surely, what's the point existing in an industry so confidently dominated by one man who has produced a piece of art so significant that nothing can ever come after it?"

Copyright 2003 www.naturalbornviewers.com

PS: Imi aduce aminte de burvi.  :drac:

#33
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003

Quote

Originally posted by don_dannielo
PS: Imi aduce aminte de burvi.  :drac:

True...  :drac:

#34
rionaxe

rionaxe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 26.03.2004
UN FILM CARE MERITA VAZUT. TOTUSI ARE CEVA EXAGERARI. SANGELE CARE TASNESTE CA LA FANTANA ARTEZIANA, LUPTA CU 30-40 DE PERSOANE SI TOT EA ESTE CEA CARE CASTIGA, ETC. ARE CAM MULTE.oRICUM MERITA UN 8/10 SI SPER CA VOL 2 SA REVIZUIASCA PUTIN DIN TOATE ASTEA.MACAR CHESTIA CU SANGELE.

#35
BlindGirl

BlindGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 06.07.2003
Exagerarile alea sunt intentionate si denota dupa unii chiar un gen aparte de umor... ( mai rosu :D)
Mie nu imi place deloc tarantino.. nici macar pulp fiction... am mai zis... nu contest meritele lui.
Un film de-al lui poate sa placa sau sa nu placa deloc.. depinde de gusturi. Nu pot sa imi imaginez jumatati de masura la filme din astea... ori ti-au placut mult si le-ai gustat, ori nu ti-au placut deloc.

#36
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

Quote

Originally posted by rionaxe
UN FILM CARE MERITA VAZUT. TOTUSI ARE CEVA EXAGERARI. SANGELE CARE TASNESTE CA LA FANTANA ARTEZIANA, LUPTA CU 30-40 DE PERSOANE SI TOT EA ESTE CEA CARE CASTIGA, ETC. ARE CAM MULTE.oRICUM MERITA UN 8/10 SI SPER CA VOL 2 SA REVIZUIASCA PUTIN DIN TOATE ASTEA.MACAR CHESTIA CU SANGELE.
Vol. 2 a aparut de ceva vreme, si se poate spune ca este total diferit. Nu lipsesc scenele dure, dar de data asta nu dau impresia de bataie de joc. Este mult mai linistit, are si un fir epic, mie mi-au placut amandoua dar al doilea mai mult.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate