Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Kill Bill: Vol. I

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004
L-ati vazut?
Impresii? Pareri? Note?
eu i-as da un 9.5/10  ;)
problema e ca nu stiu exact de ce mi-a placut... poate violenta?  :ciocan:

ce vrea tarantino asta de la noi?  ;)

#2
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
E un film interesant. L-am vazut prima data pe computer, apoi la cinema.

Mi-au placut desenele animate.

E usor sa raspunzi la intrebarea "ce vrea tarantino asta de la noi?". Insa ce vrem noi de la tarantino?

;)

#3
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004
Ce vrem noi de la Tarantino? Ce vrem de  la fiecare regizor, sa ne faca sa uitam si sa fim altcineva, macar pentru 1 ora jumate-doua. Bine, in plus de la el vrem... sange  :drac:
:Peace:

#4
clio2003

clio2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 20.06.2003
Eu lam vazut aseara acasa dar nu parea complet ??? Pe cind volumul 2 ?
:)

#5
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004
anul asta...
acum e in post-productie. oricum, inital era un singur film, dupa care lu' tarantino i-a venit ideea sa-l sparga in doua, probabil influentat de alte foiletoane de succes (vezi lotr sau matrix :)) si de vreun extasy, ceva...

#6
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Am vazut filmu, e super SF.
Kill Bill vol 2 apare in 16 Aprilie anu asta.
http://movies.yahoo....8507950&intl=us

#7
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Super film si de doua ori super muzica.
A reusit sa stranga o colectie de melodii una si una. Scena cu intrarea triadei in local si muzica si filmarea da clasa.
Dar cand si partea a treia pentru ca 3 vor fi?

#8
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Eu am vazut secvente pe calculator....dar ma apucat o repulsie fata de acest film...tare de tot.....imi plac filmele foarte dure, violente, dar fara sange......pentru un film BUN nu e nevoie de sange...asta a aratato istoria. Sunt o gramada de metode de a fi dur fara sa arunci sange in fata camerei....mimica, decor...dar mai ales muzica bine aleasa....aia face juma' de feeling...

...deci cred ca zic pass....

:cya:

#9
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003
M-a dezamagit filmul. Mai ales mixarea cu desene  animate tip manga. Intriga subtire si arhicunoscuta. Razbunatorul (a) se intoarce si ii termina pe toti. Coloana sonora e de nota 10. Mai ales The lonely sheppard cu Gh. Zamfir.

#10
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Silent Thunder nushtiu nimic de Kill Bill 3, pe net nu scrie nimic, dar daca aflu ceva te anunt.

#11
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004
Nu cred ca sunt trei parti, am citit un interviu cu Tarantino si zicea clar ca a "spart" filmul in doar 2 parti.

BTW, imediat dupa ce am vazut Kill Bill, m-am agitat sa fac rost de alte filme de Q.T. si am gasit Reservoir Dogs, pe care-l vazusem la TV acu ceva timp. Super misto si asta!

#12
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003
Acum referitor la acest film...spuneti-mi si mie ca eu nu stiu...cand tai un om sare atat sange ?? asa ca o arteziana ? (ca eu nu am taiat pe nimeni...nici capul, nici altceva, nici pe din doua cum am vazut in film - cam periculos filmul...iti da idei  :ciocan: ) . E o metafora ?
Serios acum va dati seama ce efect are filmul asupra unui copil de..sa zicem 16 ani ? Mai ales pt. generatia asta.

#13
MarianP

MarianP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.02.2004

Quote

Originally posted by hyde
anul asta...
acum e in post-productie. oricum, inital era un singur film, dupa care lu' tarantino i-a venit ideea sa-l sparga in doua, probabil influentat de alte foiletoane de succes (vezi lotr sau matrix :)) si de vreun extasy, ceva...

Produsul final avea vreo 3 ore, iar cei de la casa de productie i-au impus sa-l taie in doua parti, invocand lungimea prea mare a filmului (mai sigur din motive comerciale). Any way nice movie, mai ales secventele de bataie si partea animata...astept Vol.2

#14
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Propun sa vedem de aici incolo doar Free Willie si desene animate cu albinuta Maya.

Nu sunt doar adeptul filmelor de actiune - chiar daca sunt mai dure, dar Soldatul Ryan a avut scene mai dure si nu dadea idei nimanui.

#15
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

Quote

Originally posted by Silent Thunder
... dar Soldatul Ryan a avut scene mai dure si nu dadea idei nimanui.


Noah....stai....hoo...ca poate apare unu cu inspiratii din acel film.....timpu ne va arata si asta ...probabil

Daca mai continua mult cu oribilitatile alea, cedam si nu ma mai uitam, desi era pacat, ca in rest Soldatul Ryan este un film foarte bun...

:cya:

#16
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 19.05.2002
Sa fiu sincer nu pricep ce-a vrut sa spuna Tarantino cu acest ultim film...
Parodie...?
Ca nici macar grotesti nu mi se par secventzele sanguinolente.
Poate ne mai dumirim cu vol.2.
Dar,iarashi sincer,ma cam indoiesc.

#17
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
Desi nu ma pricep foarte bine, mi se pare oarecum ciudat ca in unele locuri, desi are o minunata sabie japoneza, Uma Thurman are posturi chinezesti... (la bataia aia mare cand ii hacuieste pe toti "tovarasii" lui Oren Ishii). Se poate sa gresesc, dar am vazut "Last Samurai" de curand.

Alta chestie: la screenerul pe care l-am vazut io pe pc, in momentul in care "The Bride" se prezinta fiicei negresei care moare prima, numele este cenzurat cu un biiip. E doar la screener, sau e o chestie de-a lui Tarantino?

#18
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Fiecare regizor are un stil aparte. Asta e stilul Tarantino. Nu va palce, nu va mai uitati!
PS Recunosc ca au fost ceva faze un pic exagerate

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate