Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

AdTrade cei mai mari HOTI

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#37
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

View Postaghyutza, on Feb 22 2007, 09:10, said:

Nu am nimic cu siteurile care pun la dispozitia vizitatorilor materiale piratate, ci cu cele care incearca sa faca bani precum .......care a pus adsurile intr-un javascript care dupa ce vizitatorul face click dispare...

Acel java script (de fapt un script - AdLogger) care face sa dispara reclama dupa 1,2 sau mai multe clickuri in functie de setari, nu este folosit pentru a incalca regulile Google Adsense ci perntru protectie impotriva clickurile multiple / invalide.

Este un program folosit de foarte multi impotriva clickurile multiple de pe acelasi IP. Nu stiu ce face acel site de care vorbeai mai sus, dar daca acesta este singurul motiv pentru care ii acuzi, atunci gresesti.
S-a mai discutat despre acest script si aici pe forum.

Edited by pstefan75, 22 February 2007 - 16:55.


#38
aghyutza

aghyutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 14.12.2005
Nu am acuzat siteul acela pentru ca a folosit un adlogger ci pentru ca mascheaza faptul ca reclamele sunt de la google adsense...

#39
bab_fast

bab_fast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 25.12.2005
Se vede ca esti invidios ... spun asta pentru ca atunci cand micsorezi reclama de la google ii da intre 0.05-0.10 $ si daca mai ai "norocul" atunci cand astepti cecul sa vina o sa primesti un email in care o sa specifice google : click-uri invalide .

Ce voiam eu sa subliniez e ca chiar daca micsorezi reclama nu scoti profit asa mare.

#40
apopeste

apopeste

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.03.2007
Stimati webmasteri care apareti peste noapte cu zecile si habar nu aveti sa legati 2 cuvinte si habar nu aveti ce inseamna internetul asta ,apareti peste noapte cu 1 vizitator unic pe zi care sunteti tot voi si dispareti in maxim 2 luni si nu mai aude nimeni de voi! Campania AdTrade este o campanie foarte desteapta si o folosesc de la inceput astefel facand prima luna 10$ ..a doua luna am facut 500$ si a treia luna 1231$ ..trebuie sa intelegeti ca degeaba va dati mari si tari daca sunteti atat de prosti incat sa intelegeti ca nu prin spam sau prin rugarea prietenilor sa faca i actiune pe reclama ve`ti castiga bani! Ideea in sine este ca degeaba ai vizitatori daca nu stii sa profiti de ei si sa ii inveti din timp ca orice reclama ce apare la tine pe site este o reclama platita si care te ajuta si pe tine sa tii site-ul in picoare! Nush am ramas surprins de ceea ce vad aici pe forum..dar mi se pare total o gandire de om prost atunci cand se afirma ca se fraudeaza si ca sunt furati....desteptilor este si normal ca AdTrade sa castige un comision ca nu va accepta pe voi cu niste rahaturi de site`uri vreo campanie Internationala....adica omu asta fac pariu ca are siteuri aprobate marea majoritate a acestora fiind niste prostii de siteuri care niciodata nu vor fi de calitate! Asa ca terminati`va cu prostiile si stati linistiti in banca voastra ca veniti aici pe forumul si lansati niste afirmatii la care nu aveti suport si nici cunostintele necesare sa le sustineti! Respect pt toti ce au postat anunturi aici!

#41
altrixd

altrixd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 22.10.2004
Eu unul sincer il cred, si ca sa nu sariti asa tare in sus, nu sunt din stafful Adtrade. Daca ai un site vizitat, reclamele aplasate cum trebuie, poti sa castigi banii respectivi. Ce va mira chiar in halul ala? Dar din pacate au inceput unii sa abuzeze de sistem, oooo, putem sa castigam mii de dolari, cerand de la x si y sa ne dea clickuri. Nu asa se fac banii, se fac printr-un site bun, care indeamna vizitatorii la citirea continutului, si care ii face sa revina pe pagina ta.
Dar in curand AdTrade va ramane doar cu cativa advertiseri care vor accepta doar trafic din State, de ce? Mirati-va.

#42
bogdan_16

bogdan_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 29.04.2006
Da, cei de la adtrade sunt foarte corecti si sper sa ramana asa mult timp, in momentul acesta mi se pare cea mai buna metoda de monetizare a unui site romanesc :) .. asta pentru cine stie sa il foloseasca... eu inca mai incerc , trebuie sa studiezi ce campanii merg mai bine pentru fiecare site, ce bannere merg mai bine, pozitionarea bannerelor si asa mai departe, cum spunea si apopeste in prima luna faci 10 $ a doua luna 100$ si asa mai departe pana ajungi la un echilibru, asta daca studiezi ce si cum... In ansamblu sunt multumit de adtrade, bineinteles se poate si mai bine.La cat mai mult campanii :) !

#43
negreanovidiu

negreanovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.03.2007
Hehe am citit si eu ce zice-ti ... pacat ca astia care zic ca adtrade fura vorbesc degeaba ... si chestia ca fac bani de pe noi e ceva normal oricum eu din cate am inteles am facut destui bani cu adtrade de ordinul miilor $ si se poate , deci dupa cum am zis si pe altundeva daca esti putin destept poti castiga mai bine decat la oricare alta regie de publicitate ... binenteles daca esti destept :)  Bafta!

#44
superskill

superskill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 06.11.2006
bai frate tu ai 13 posturi toate facute pt Adtrade mai bine ne-ai lasa

Edited by superskill, 10 April 2007 - 09:13.


#45
SrKHost

SrKHost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 08.06.2006
Dupa tine toti lucreaza la AdTrade ?

Uite ca se pot face 200$ cu site de 1000/zi lejer, iti dau si screenshot sa nu zici ca te mint, sau lucrez si eu la adtrade? :rolleyes:

Attached Files



#46
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Iti dai seama ca un screenshot nu are nici o valoarea. Nu vreau sa iau partea nimanui aici dar dureaza 30 de secunde sa fac din screenshotul ala unul care sa arate ca faci 7,000$ pe zi

#47
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Eu am 3000 de vizitatori si nu mai fac 5 $ pe zi .... Sute de clickuri , dar nimik

#48
bogdan_16

bogdan_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 29.04.2006
Same here, azi am avut 600 de clikuri pe doua site-uri ( 600 fiecare) si tot nu am trecut de 5$/site  ... but I'm still working on it :)

"Iti dai seama ca un screenshot nu are nici o valoarea. Nu vreau sa iau partea nimanui aici dar dureaza 30 de secunde sa fac din screenshotul ala unul care sa arate ca faci 7,000$ pe zi"

pai si de ce ar face asta ? ;)

Srkhost poti sa reuploadezi a doua imagine ca eu nu vad nimic, decat.. alb.. a lot of alb :-?

Edited by bogdan_16, 14 April 2007 - 01:22.


#49
negreanovidiu

negreanovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.03.2007
Srkhost are 1000 unici si face 200$ pe luna deci aia care au 20000 cam cat fac ? :) Bine Srkhost e baiat destept de aia face si alti care sunt destepti fac si sigur adtrade nu fura ... n-are sens sa fure pentru ca din moment ce eu m-as simti furat as renunta si ei ar pierde cateva mii $ pe luna ... oricum tre sa fii destept sa faci bani :) Bafta!

#50
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Hai bai frate ne lasi...
Pune site-ul ala sa il vedem.

Daca eu sunt sigur ca trebuie sa am 30 de actiuni si am 2.

In curand o sa auzim de la tine ca adtrade a intrecut boom, arbomedia....

#51
c_n_m

c_n_m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 26.12.2005
Eu cred ca omul poate face banii aia daca are unul din primele site-uri de aici. Copii instaleaza la greu toolbarurile alea cu glume si screensaverele cu Harry Potter & co.

View PostCata., on Apr 14 2007, 10:50, said:

Daca eu sunt sigur ca trebuie sa am 30 de actiuni si am 2.
Unele click-uri e posibil sa fie date de botii motoarelor de cautare, care sigur nu vor instala toolbaruri sau screensavere... Ai vreo dovada concreta ca trebuiau sa fie 30 de actiuni?

Edited by c_n_m, 15 April 2007 - 08:24.


#52
invileag

invileag

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.02.2007
eu am dovezi concrete ca trebuiau sa fie mai multe actiuni. citeste primul post.

#53
superskill

superskill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 06.11.2006
pune si tu 20 de oameni sa instaleze toolbaruri dalea sa, ca oricum adtrade nu are de unde sa stie de unde vin acestia pt ca le dai mesaju pe messenger + ca sunt ipuri total diferite... si dupa o sa vezi cate actiuni o sa ai

#54
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Daca am adaugate in sectiunea download campanii... imi arata acolo 80 de clickuri.... in mod normal lumea face downloadul pana la final....

SI acum cred ca am terminat cu comentariile... nu prea ma mai intereseaza asa mult daca fura adtrade sau nu

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate