Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

TV-OUT

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Flo_Superstar

Flo_Superstar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 24.07.2006
Salut ,

       Vreau si eu sa imi iau un cablu pt TV-OUT ,dar nu sunt prea informat.
Ideea este ca nu prea am idee ce mufe ar trebui sa aiba si cam ce ar fi mai bun pe piata.
Placa mea video este GForce  FX5200 si televizorul este Clayton (din Cora ceva la 400 de lei :D)
       Merci!!

#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,011
  • Înscris: 28.10.2006

View PostFlo_Superstar, on Feb 17 2007, 20:54, said:

Salut ,

       Vreau si eu sa imi iau un cablu pt TV-OUT ,dar nu sunt prea informat.
Ideea este ca nu prea am idee ce mufe ar trebui sa aiba si cam ce ar fi mai bun pe piata.
Placa mea video este GForce  FX5200 si televizorul este Clayton (din Cora ceva la 400 de lei :D)
       Merci!!
Cablu BANDRIGE de la Altex. S-Video(pentru video) si Jack 3,5 mm(pentru audio) la un capat si SCART la celalalt. Daca ai iesire
S-Video pe placa FX5200. 40 RON cel de 5 m si 50 RON cel de 10 m. N-am gasit altul  mai ieftin care sa mearga perfect. Am incercat si alte combinatii, dar fara succes.
Daca nu ai S-Video, un cablu coaxial de retea de PC-uri(RG59), la care pui 2 mufe RCA, cate una la fiecare capat, si cuplezi la TV pe mufa RCA. Daca nu ai RCA la TV, foloseste un adaptor RCA+S-Video->SCART.
Daca aduni preturile, faptul ca insiri cabluri prin casa, posibil sa "bulesti" placa video, si nu in ultimul rand calitatea imaginii ce o vei obtine, mai pui ceva bani si iei un player standalone. Sigur se va vedea mai bine si nu vei avea probleme de conectare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate