Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

rise

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1
Leoaika

Leoaika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.12.2006
Am si eu o intrebare...despre specializarea "Relatii Internationale Studii Europene" ce parere avetzi? Am senzatia ca de aici nu iesi un simplu profesor de istorie si ai mai multe sanse...Ma intereseaza aceasta facultatte mai mullt intentionez sa dau acolo, chiar mi-am procurat materialele necesare. As vrea mai multe detalii, este cineva student acolo? cu aceeasi facultate, dar de la litere stiu ce se poate face, dar cu aceasta?in ce constau cursurile? pe ce se pune baza? conteaza mult limbile straine?

#2
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
daca vorbesti de rise-spiru atunci pot sa-ti dau citeva informatii....orientative. am o prietena care e studenta in anul 2 la rise(spiru) si anul asta s-a inscris si la administrarea afacerilor (UB). anul trecut ma mai duceam si eu la cursuri la ea si la laboratoare, ca nu ma intreba nimeni cine sunt sau ce vreau si uneori se discutau chestii interesante, mai ales pe la Istora rel si a diplomatiei, pe unde am trecut mai des, era o domnisoara cu un dulce accent usor moldovenesc, desteptuta de altfel, dar pe care n-o prea baga nimeni in seama.
Am mai fost si la un curs, daca nu ma insel cel de Istorie contemporana a Romaniei, cu un nene care ne-a spus de la inceput ca el a fost general in armata or something like that si ca el vrea disciplina si ca ce buna e univesritatea si bla-bla, destul de ok cursul de audiat, aia care notau saracii isi rupeau mainile scriind ( zic ei, care nu stiu cum scriem noi la facultate cite 20 pagini la un curs:P ) . Se mai fac engleza, franceza, relatii internationale ( aici parerile sunt impartite, n-am apucat sa trec si pe la cursul asta ca sa-ti pot spune cum e)...
per ansamblu e ok, programul e lejer, prietena mea statea mai mult pe acasa. acuma ca s-a inscris si la a doua facultate e mai greu, si nu mai are asa mult timp liber. dar tot rise ii place mai mult, s-a inscris la administratie mai mult pentru diploma ( tinea ea neaparat sa aiba si o facultate de stat)

#3
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Cauta si vei afla!
http://forum.softped...studii europene

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate