Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Si Dumnezeu a zis sa fie codecuri...si lumea s-a saturat de ele !!!!

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Daca nu este prea tarziu:

Pentru un sistem pe care se vrea doar vizionarea filmelor este de ajuns ffdshow, ac3filter, vobsub. Pentru mai multe formate instalati matroska si real media splitters. Toate acestea se pot gasi in AIW Player Components Installer - http://fightersoft.o...wdownload&cid=1

Pentru playback / tv-view / broadcast / record la extremly low processor usage try AIW Player. :)

Pentru a creea un autorun care sa instaleze automat codecurile inainte de play-area automata a filmului check this out - http://fightersoft.o...layer/howto.htm

#38
alfaromeo

alfaromeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 01.09.2003
DiVX 5.01,XVID MPEG - 4 si DiVX Total Pack 1.2.Asta folosec eu pentru vizionare si chiar pentru editare compresie,etc

#39
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003
Nu 5.1.1?

#40
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
guys.. Am "School of Rock.avi" si cand ii dau play se aude ok dar imi tremura imaginea.. asa o succesiune de cadre. Well.. am instalat Ace Mega CodecPack...

De ce codec am nevoie? Sa-mi ziceti va rog si ultima versiune a lui,a ventual de unde sa-l iau.. E nevoie sa dezinstalez Ace Mega CodecPack?

10x mult

#41
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
oops,si eu am patit acelasi lucru cu "School of Rock" si cu "Berlin "...chiar sunt curios, ne poate ajuta cineva ?

#42
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Instaland multe codecuri (de exemplu cele din ACE) se creeaza o varza in sistem. Uninstallul nu isi face treaba completa. Safest way este sa reinstalezi Windowsul. Cum am mai zis de nenumarate ori - tot ce trebuie pentru decodarea filmelor este ffdshow + ac3filter. Nimic mai mult. Aceste 2 codecuri le gasiti pe langa vobsub, matroska and real media splitters in AIW Player Components available here - http://fightersoft.o...wdownload&cid=1 .

#43
Twister

Twister

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 269
  • Înscris: 22.01.2004
Un pachet de codecuri mic, echilibrat, versatil, fara efecte negative imprimate sistemului: www.theorica.tk. Check it out!

#44
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
am "dezinstalat" ace mega codec ala.. si am bagat doar ffdshow.. Merge totul ok.. chiar pot derula unele filme mai repede. Dar sunt curios de ceva.. kitul la Ace Mega avea 10MB.. kitul la ffdshow are 0,6MB... cum de merge? :)

#45
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
ffdshow e doar un codec... ace mai vine cu o tona de alte prostii (care sunt responsabile de stricarea Windowsului).

#46
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
ok.. si ac3filter ce este..? Daca merg filmele nu este nevoie de el.. right?

#47
Toranaga

Toranaga

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 372
  • Înscris: 04.08.2003
Unele filme au sunetul pe mai multe canale. Pentru asta este.

#48
PsYcloNe

PsYcloNe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 11.09.2003
Mi s-a intamplat si mie, a mers ok cand am schimbat player-ul

#49
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Player-ul nu are nici o treaba pentru ca foloseste codecurile instalate in system. Ti-au mers toate pana acum pentru ca nu ai nimerit un film care are sountrackul la calitatea dvd-ului. (5.1 sau 2.0).

#50
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
am instalate:

ffdshow-20030103.exe
ac3filter_0_70b.exe
Indeo XP Codec Package v1.0 For XP-SP1.exe

Problemul ar fi ca la unele filme sonorul este foarte jos. Am cautat prin optiuniile ac3filtrer dar nu am gasit ce cautam. Imi poate spune cineva unde exact sa caut..? merci frumos!

#51
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Filmele care au coloana sonora in format ac3 tind sa se auda mai incet. Mergi in Control Panel - AC3 filter si seteaza la preseturi pe loud.

Daca problema nu se rezolva aceasta poate fi cauzata de Indeo Codec Pack.

#52
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
that's my problem.. unde's preseturile.. ca sunt o gramada de "potentiometre" de volum there.. :D

#53
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Trebuie sa fie pe acolo pe undeva presets - loud. Nu mai imi aduc aminte - eu am instalat ac3filter fara cpl.

#54
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003
In Main si Mixer: Gains, Master Gain. Poti seta pana la + 20 dB.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate