Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Depeche Mode

- - - - -
  • Please log in to reply
777 replies to this topic

#37
Zoom

Zoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 10.09.2004
Am vazut că au concert pe Rock Am Ring. Am citit și pe DM.ro că ar veni în București. Aș vrea să fie adevărat dar deocamdată aștept minunea. Dacă ea există o să mă nasc a doua oară.

Zoom

Edited by Zoom, 27 September 2005 - 09:49.


#38
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
eu i-as da 99% sanse din "informatiile" pe care le detin - corelate si cu puternicul curent pro-tour din partea DM pentru vara 2006 : "avem" declaratiile lui Dave si Andy pro-extensie-turneu

de fapt se pun la bataie cel putin 20 de concerte open-air pentru vara 2006 : so far zvonite sunt Romania, Grecia, Turcia, Bulgaria, Slovacia, Franta, Suedia, Berlin

si chiar se leaga Berlin este pe 08.06.2006  (www.depechemode.de forum ) , Bratislava tot in 2006 ( check www.depechemode.sk forum ) , Bucurestiul tot in iunie

cum leg-ul european iarna/primavara de 56 de date este ca si sold-out ( albumul nefiind pe piata ) , ar fi damn pacat sa se dea "obositi" :) ... keep moding !

tot pe net mai gasesti Suffer Well - o alta piesa de pe PTA ;

#39
Zoom

Zoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 10.09.2004
Nu pot să fiu decît fericit. Am să urmăresc să-mi i-au bilet cînd s-or pune în vînzare. Pînă atunci poze, video și albumul. ;)

#40
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
exact ! la inhalare de DM !

#41
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005

celectro75, on Sep 28 2005, 09:16, said:

exact ! la inhalare de DM !

<{POST_SNAPBACK}>


Tot ce mai pot adauga este:
Enjoy the Silence till the storm will come to Bucharest next year!  :w00t:

#42
Zoom

Zoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 10.09.2004
Precious rulează în continuu. Frumoasă melodie. Am luat de pe site-ul lor un progrămel și îți aduce știri și printre care și melodia cu videoclipul+conferința de presă pentru lansarea albumului. Super. Îi zice "DMReceiver". Unii poate știți deja.

Edited by Zoom, 28 September 2005 - 11:36.


#43
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005
Am ascultat deja un sample de pe depechemode.com la melodia Precious si suna incredibil de bine!
[ca sa nu mai spun ca sample-ul se aude "crystal clear"...]
DM still rules!

http://archives.depe...s/precious.html

#44
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005
Videoclipul complet al piesei Precious:

http://www.bbc.co.uk..._precious_16x9#

[videoclipul este postat legal (BBC) numai pt vizionare; aveti nevoie de RealPlayer sau RealPlayer Alternative]

Edited by Alvin, 28 September 2005 - 14:25.


#45
Zoom

Zoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 10.09.2004
Iată link-ul de care spuneam:
DM Receiver

#46
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
veniti pe soulseek ( ma numesc celectro pe acel taram ) si veti putea download-a

Precious - crystal sound ( ca si calitate audio file )
Free      -  Precious bside ( good )
A pain that i'm used to - ( good sound ) este al doilea single ( se va lansa prin decembrie )

+

Suffer well, sinner in me, lilian, john the revelator DAR sunt mp3uri scurse de o calitate execrebila iti poti face o idee dar poate fi foarte gresita

+

Surrender accoustic version 2005 ( de pe dmreceiver )

-------------------------------------------------------------------------

PTA will storm our heads odata iesit oficial ( mai sunt 2 saptamani ) !

---


keep moding !

pentru latest news, gossips etc etc www.depeche-mode.com sau www.depechemode.ro forum part

#47
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
e BESTIAL albumul!!! il ascult incontinuu!!!!....


w000000t!!!

:coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak:  :inlove:  :kisstogether:

#48
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
azi noapte s-a scurs si o varianta 192kbps deci almost CD quality - se gaseste pe *****ebay ; stiu ca suna a incurajare piraterie dar astazi ma duc la music box si comand dvd-u PTA !


keep moding !


din pacate chiar suna a piraterie ... comanda placuta la music box

Edited by shobi, 01 October 2005 - 10:50.


#49
Dracula

Dracula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.10.2003
hmm, imi iau bilet la Montreal...

#50
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005
Videoclipul deja ruleaza pe Vh1, in special la Vh1 Hits (este Vh1 Recommended  :coolspeak: )

Nu-l ratati!

#51
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
oops ! fusei editat ! foarte bine ! jos hotia din forumuri :) ..

---

orisicat, PTA este un album de exceptie

si ca sa va vorbesc infatuat de pe piedestalul celor 6.000 de albume personale si a celor cateva ore zilnice de auditie muzicala , PTA-ul este excelent !

gata ! "lauda buton" switched off !

#52
irina dm

irina dm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.10.2005
Cand se va sti sigur daca depeche mode va concerta  sau nu in 2006 in romania? Eu am luat de buna stirea ca va fi un concert dm in vara 2006 asa ca am abandonat ideea de a lua bilete pe undeva prin apropiere (ungaria), iar acum se pare ca e prea tarziu( biletele au fost vandute) si sansele mele de a-i vedea pe dm in concert s-au diminuat f mult din pacate. sper totusi din tot sufletul ca dm sa nu ne ocoleasca

#53
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
nu se stie exact cand vestea va imbraca paltonul Oficial...

ce pot spune este ca cutreierand prin forumurile "externe" un 3rd leg exotic de vara este sigur ( din interviurile formatiei, din miscarile de rezervare ale unor locatii ) ..

pe dm.ro forum s-a aruncat zvonul ca in jur de 17.10 - 18.10 se va da comunicatul de presa ..

eu unul ma astept ca gig-ul din Bucuresti sa faca parte dintr-un annoucement mai mare al DM - cel mai probabil legat de extensia turneului pe vara ...

exista si o dilema aici :
cum sa anunti un al 3-lea leg in Europa cand nici nu te-ai apucat de primul ? - eventual , dat fiind faptul ca toate concertele europene sunt sold-out sau ca si sold-out ( sute de bilete disponibile ) ar putea declansa acest anunt de 3rd european leg summer tour .. we'll see..

chiar daca nu ajung in vara in Romania, Irina, tot vei avea ocazia sa-i prinzi in vara undeva prin Slovacia, Germania, Spania, Franta .....

#54
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
S-a confirmat oficial din partea tour management spokerperson ca DM va extinde turneul actual inspre vara 2006 .

printre alte orase si continente , Bucurestiul este mentionat ..

la un moment dat "se vor da publicitatii" si datele exacte !!

now, it's OFFICIAL !!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate