Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Depeche Mode

- - - - -
  • Please log in to reply
777 replies to this topic

#19
ras

ras

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.08.2005

shobi, on Aug 8 2005, 16:27, said:

vesti absolut extraordinare  :w00t: ... e ceva ... poate ma duc si eu ... ai vreo idee cam cat o sa fie biletul? sa ne tii la curent cu noutatile, toate cele bune  :worthy:  :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>



Nu stiu cat o sa fie biletul. Va aparea in presa. Insa, drept sa spun, as da si 150-200 de euro ptr asta!

#20
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004

ovisod, on Aug 10 2005, 08:15, said:

Ultimele stiri:

Precious single: October 3rd (UK / Europe), October 4th (USA).

Apropo de asta, am auzit ca circula pe net o varianta nefinisata a cantecului Precious, si chiar a videoclipului acestei piese la fel de nefinisat. Stie cineva vreun link ceva, eu am incercat sa-l gasesc dar nu am reusit.

imi pare rau sa te anunt ca nu promovam pirateria ... o zi buna ... totusi sper sa gasesti ce cauti  :peacefingers: (sorry, softpedia rules ... oricum, nu stiu daca e cineva care sa te ajute ... eventual sa-ti dea un pm cine afla ...)

Edited by shobi, 10 August 2005 - 16:26.


#21
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
E deja un topic deschis pe tema concertului!  :rolleyes:

#22
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
clip-ul scurs de pe serverul casei producatoare ( a videoclipului ) cat si mp3-ul derivat circula pe SoulSeek ...

sau il am si eu ( sunt celectro75 pe slsk )

Sper ca vestea iulie-DM-2006 sa fie mai veridica ca vestea DM-1993-Bucuresti ( in Evenimentul zilei in acea perioada a existat in fiecare zi un articol despre DM : un preludiu la asa-zisul concert din Romania ; in cele din urma marele Balon mediatic s-a dezumflat ramanand toti pe peron cu trandafirul si sarea in mana )

Eu am deja bilete la Budapesta ( nu risc nimic , dragii mei ; )
nu strica DM de 2 ori ( dupa capatana mea chiar si 2 e o cifra redusa )


Stadionul Dinamo e o caldare suficienta pentru ce mai inseamna DM in Romania ; e adevarat ca un pret mai osos al biletelor ar declansa un semi-puhoi de doritori ( dar in istoria DM live s-au mai schimbat locatii sau pot dubla concertul )

Ce ma mira este ca DM FC romanesc nu a postat nimic pe site-ul lor ;

Ce am mai citit pe forumurile externe : un 2nd summer european leg este cam stabilit deja  ( Grecia "a aflat" ca au un concert in vara ) deci se leaga si Romania in acest turneu de vara 2006 : GOD speed

#23
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
pentru early reviews ale albumului nou verificati www.depeche-mode.com Forum>PTA preview sau ceva de genul acesta ..

sunt tovarasi, ziaristi care l-au ascultat ( sesiuni de auditie organizate de EMI ) ;

eu l-as rezuma :
DM in haine noi once again : dark, cu un beat mai saltaret decat SOFAD, Ultra, Exciter, depressive, very hard to listen ( pe alocuri un exper. electro ) , Manson, NIN-feeling..

Precious fiind unicul single aparent si relativ-facil ( situatie identica cu IT's no good de pe Ultra ) ; Precious , mie unul, imi tare place : naiv/simplist ( synth-pop a la DM in 80s) dar melodios/catchy song ...


Sa ne vedem pe Dinamo !!!
btw, incap 20.000 de poporeni pe Dinamo ? ( cred ca National Cotroceni ar fi fost un loc mai bun ... DAR asta nu conteaza : sa-i vedem cazati la Athenee Palace si ma declar cu adolescenta incheiata !

#24
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
pentru primele fans reviews:

http://www.depeche-m...p?topic=13668.0

keep moding!

#25
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004
Merci mult celectro, some great reward . Am ascultat Precious si mi-a placut. Este o presa cu un sound extrem de pozitiv, destul de putin dark. Ar putea fi insa vorba de un fel de It's no good de pe Ultra, piesa care era la fel una pozitiva dar care nu avea nimic in comun cu restul albumului. Rewievsurile anunta totusi albumul Playing the Angel unul foarte dark daca am inteles bine, poate ceva in genul Black Celebration.  :coolspeak:
Mai avem de asteptat pana in octombrie... din pacate

#26
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
@illidan
placerea este de partea mea !

trece usor septembrie .. mai numaram bobocii si uite asa se termina ;

ti-ai planificat vreun concert DM pe undeva ?


cu siguranta PTA va fi solicitant la ureche + ca va contine si doza de darkness

#27
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004
@celectro75

Am bilet in Viena pe Stadthalle. Concertul este pe 16 feb. Am emotii insa cu vama ca s-au naspetit legile. Gasesc eu o cale sa ajung acolo.

tu ti-ai planificat ceva?

#28
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
nu trebuie sa ai emotii : daca ai biletul , cazarea : fook them ! vei trece usor !

oricum : esti norocos : pana in feb. 2006 e mai putin decat pana in martie 2006 cand voi fii la Budapesta ( biletul e in sertar )

( ai mai fost la vreun DM Viena concert ? se spune ca sunt cam rezervati austriecii : gena e de vina  )

si ma gandesc serios sa mai adaug un concert in Grecia, Spania, Italia ( cu sau intre ele evident ) pentru vara 2006 ...

#29
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
@illidan
doar o propunere :

www.depechemode.ro forum functioneaza OK ( poate ar fi bine sa ne mutam acolo .. ca sa nu plictisim lumea :) ...

#30
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004
i am a dm.ro user from now on  :peacefingers:

#31
iasminaa

iasminaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.03.2004
Eu mi-am cumparat bilet la Barcelona, 10 februarie, ce e sigur e sigur. Cine vrea sa-si cumpere bilete la concertul nr. 2 la Madrid sau concertul nr2 la Barcelona sa se grabeasca pt ca au ramas putine locuri. Pana nu vad scris pe site-ul oficial despre concertul de la Bucuresti nu cred. Daca o sa fie e ok ma duc si acolo.

#32
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
cele 4 concerte din Spania sunt ca si sold-out ( dar se mai scot din cand in cand bilete la vanzare : azi disponibil MAdrid 1 si Barcelona 2 , undeva lipit de tavan :)

intr-una luna vom stii daca DM in RO e o fantezie ..sau nu ( oricum nu stiu cat succes va avea in Romania 2006 )

#33
Dracula

Dracula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.10.2003
Heh, am vazut "Exciter" live, e timpul sa mai fac o cura de DM... si sa cumpar un bilet la concertele noi.

#34
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
Dracula, grabeste-te, caci renumele tau nu va fi suficient in fata tarabei cu placuta de "sold-out" ...

de ex Praga, Budapesta,Katowice,  Milan ( cele mai tangibile din Ro ) sunt sold-out ...

ceva prin Franta ( 3rd Paris, Lyon ) , ceva prin UK pe acolo se mai gasesc biletele...


in curand ( bate zvonu ) iese din put si stirea cu DM in RO ( sa vedem unde aterizeaza )

#35
Zoom

Zoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 10.09.2004
Îi aștept să vină la București la fel ca și voi, dar cred că se face un studiu de piață pentru a vedea dacă pot să-și scoată banii. Eu cred că mai repede aveau succes în '93, erau mai mulți fani DM și mai entuziasmați. Sper să vină că prea ne-au ocolit atîta timp, parcă sîntem ciumați.
Am ascultat și văzut "Precious". Frumoasă piesa, imi place, trebuie să o mai ascult, să învăț versurile, dar... Sincer aș fi vrut ceva mai mult, o piesă care să spargă topurile, o revelație. Poate e de la așteptarea de 4 ani pentru un album DM. Aștept albumul.
Am o întrebare pt voi cei care aveți "Counterfeit2" Martin Gore. Am luat albumul original și am avut o surpriză neplăcută. Pe CD, în partea dinspre gaură are dispuse două șanțuri, unul cam la 8mm și unul de 3mm, circulare. Noroc că nu afectează înregistrarea. Nu am văzut la nici un CD pînă acum așa ceva, fie că erau originale, fie că erau blank-uri. Așa sînt și ale voastre sau în România vin toate rebuturile?
Poate ne vedem pe Dinamo. Să dea Domnul Dumnezeu să vină că prea i-am așteptat mult timp. O ieși soarele și pe la noi.

Oricum, ținînd cont că turneul se termină în aprilie în Anglia, nu prea văd cum ar putea să vină în iulie decît dacă dau drumul la un al doi-lea turneu. Obositor totuși.

Zoom

Edited by Zoom, 27 September 2005 - 08:38.


#36
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
in iunie 2006 DM concerteaza la Rock Am Ring - zvonuri de summer tour exista , deci degete-incrucisate pentru Romania !

Precious pare cam transparenta la primele auditii , dar dupa un timp geniul iese la suprafata ..

Incearca sa gasesti al doile single ( e pe net : A paint that i'm used to ) sau cele 30sec din Free , Precious bside

PTA este promis un album din elita Violator, SOFAD, BC ( GOd speed ) ! vom vedea .. in cateva saptamani ..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate