Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Depeche Mode

- - - - -
  • Please log in to reply
777 replies to this topic

#1
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004
Caut si eu ceva CD-uri cu concerte, documentare, clipuri DM. Ma intereseaza in primul rand (poate o avea cineva) documentarul scos de curand pe DVD despre 101.  :help:
Anybody? 10x

#2
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004
Nu-i mai place nimanui DM? Chiar au iesit de tot din capul tuturor?

#3
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
nu chiar ;)

#4
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
chiar azi ma gandeam la DM si sa fac un topic pe tema asta. din pacate nu am ce-ti doresti. supertrupa.

#5
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
am eu toate albumele lor si ma chinui de 3 zile la un concert si fara rezultat...

Depeche e flebetea mea..si a ramas la fel chair si acum cand nu mai sunt impreuna....

apropo, a ascultat careva albumu` solo al lui David Gahan - Paper Monsters? e Depeche curat

#6
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004
Dupa cate stiu eu, DM sunt inca impreuna... Dave a lansat albumul solo, dar si Martin are 2... din care primul Counterfeit e scos cu ceva timp in urma...

Am ascultat cateva melodii de pe Paper Monsters... este totusi un stil ceva mai diferit de ce facea Martin...

Anyway, daca ai ai concerte da te rog un semn daca poti sa mi le dai si mie... albumele le am si eu  :)

#7
iasminaa

iasminaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.03.2004
Am:
   Concerte (CD):  The World We Live In  live '84
                     World Violation tour (live Wembley 1990)
                     Devotional
                     Exciter live 10 cantece
                     diverse cantece live , aproximativ 18
                     Dave Gahan live in Paris iulie 2003 ( in curand si   DVD-ul)
                     Martin Gore  live in Hamburg 2003
                     Martin Gore Piano Session '98

DVD:   Singles 86>98  (2 dvd)
           One Night In Paris  (2 dvd)
           Single+dvd  Martin Gore - Loverman
           si in cateva saptamani si DVD-ul 101  ( nu a ajuns inca din Germania)

+ 17 sigles( in total 78 cantece)   DM
+Counterfeit 1 si 2
+Paper Monsters

#8
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004
Salut! De curand un coleg de-al meu mi-a spus ca a auzit ca DM vor concerta in Romania! Problema e ca si el stie de la altcineva s.a. A mai auzit cineva lucrul asta? este adevarat? Ar fi o veste foarte buna pentru mine, merci!  :thumbup:

#9
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 14.01.2005
am auzit si eu reclama respectiva. merge pe radio 21 si spune asa:
"depeche mode, in romania. mai multe detalii la www.revistasunete.ro"

daca intri acolo este un banner mare cu o animatie pe care scrie: "depeche mode in romania. pe coperta sunete"

daca iei revista, vei gasi undeva ratacit prin ea un articol despre depeche.


atat. deci o tzapa imensa care sa te faca sa intri pe site si sa cumperi revista. BULLSHIT ! era prea frumos daca veneau in romania.

a postat cineva mai sus ca are concerte DM. vinde, inchiriaza, imprumuta ? in ce mod pot sa pun si eu mana pe ceva live performance de la DM ?



acuma vad ca postul lui iasminaa are peste un an. probabil ca nu prea mai da pe aici. are cineva concerte DM pe CD, DVD etc ?

Edited by grig_jr, 18 May 2005 - 12:59.


#10
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004
Naiba sa-i ia cu revista lor cu tot, m-am bucurat degeaba. O gluma proasta...
Am ceva concerte pe DVD insa nu stiu cum as putea sa ti le dau pentru ca nu am unitate DVDW
am:
One Night In Paris (2 dvd)
Devotional (2dvd)

#11
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 14.01.2005
vad ca esti in Brasov. eu Timsoara.

sunt dispus sa ma revansez pt bataia de cap cu cumparat dvd blank, inscriptionare etc........ daca ai vreme si chef sa iti bati capul. mai bine continuam pe pm.

#12
celectro75

celectro75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 05.08.2005
Salut !

Se deplaseaza cineva la Budapesta pentru a-i sorbi la ureche pe DM ? ( 21.03.2006 )

#13
ras

ras

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.08.2005

illidan, on May 18 2005, 06:58, said:

Salut! De curand un coleg de-al meu mi-a spus ca a auzit ca DM vor concerta in Romania! Problema e ca si el stie de la altcineva s.a. A mai auzit cineva lucrul asta? este adevarat? Ar fi o veste foarte buna pentru mine, merci!  :thumbup:

<{POST_SNAPBACK}>


Asadar, dragii mei, am placerea sa va anunt ca Depeche Mode vor concerta in luna iulie 2006 in Bucuresti.

S-a semnat contractul deja. Curand veti afla din presa. Concertul va avea loc pe Stadionul Dinamo !!!

Am aflat din sursa fff sigura. Un prieten bun mi-a dat marea veste ajutandu-ma, ptr ca eu impreuna cu alti 12 prieteni ne facusem deja gashka sa ne ducem la Budapesta in Martie 2006. Acest prieten va face parte din staff-ul ce organizeaza si a fost la fata locului cand s-a semnat !

Nu ne vom mai cumpara bilete ptr Budapesta !!! De ce?!?

Mergem aici, la 2 pasi, pe Stefan cel Mare !

Apropos: nu credeti ca va fi cam neincapator micutzul stadion?

#14
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

ras, on Aug 8 2005, 15:02, said:

Asadar, dragii mei, am placerea sa va anunt ca Depeche Mode vor concerta in luna iulie 2006 in Bucuresti.

S-a semnat contractul deja. Curand veti afla din presa. Concertul va avea loc pe Stadionul Dinamo !!!

Am aflat din sursa fff sigura. Un prieten bun mi-a dat marea veste ajutandu-ma, ptr ca eu impreuna cu alti 12 prieteni ne facusem deja gashka sa ne ducem la Budapesta in Martie 2006. Acest prieten va face parte din staff-ul ce organizeaza si a fost la fata locului cand s-a semnat !

Nu ne vom mai cumpara bilete ptr Budapesta !!! De ce?!?

Mergem aici, la 2 pasi, pe Stefan cel Mare !

Apropos: nu credeti ca va fi cam neincapator micutzul stadion?

<{POST_SNAPBACK}>


vesti absolut extraordinare  :w00t: ... e ceva ... poate ma duc si eu ... ai vreo idee cam cat o sa fie biletul? sa ne tii la curent cu noutatile, toate cele bune  :worthy:  :peacefingers:

#15
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004

ras, on Aug 8 2005, 14:02, said:

Asadar, dragii mei, am placerea sa va anunt ca Depeche Mode vor concerta in luna iulie 2006 in Bucuresti.

S-a semnat contractul deja. Curand veti afla din presa. Concertul va avea loc pe Stadionul Dinamo !!!

Am aflat din sursa fff sigura. Un prieten bun mi-a dat marea veste ajutandu-ma, ptr ca eu impreuna cu alti 12 prieteni ne facusem deja gashka sa ne ducem la Budapesta in Martie 2006. Acest prieten va face parte din staff-ul ce organizeaza si a fost la fata locului cand s-a semnat !

Nu ne vom mai cumpara bilete ptr Budapesta !!! De ce?!?

Mergem aici, la 2 pasi, pe Stefan cel Mare !

Apropos: nu credeti ca va fi cam neincapator micutzul stadion?

<{POST_SNAPBACK}>


sper ca e pe bune. eu luna viitoare vroiam sa iau bilete pentru budapesta. acum o sa mai astept un pic sa vad daca se confirma. ar fi extraordinar!

#16
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004
nu se poate  :crybaby: eu mi-am luat deja bilet din Austria. Am dat 58 euro pe el, concertul e in 16 februarie. Si eu ce faca acum?  :huh:

#17
ovisod

ovisod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 28.11.2002
Pe pagina oficiala nu apare nimic despre concertul mai sus amintit.
http://www.depechemo...tour/index.html

Ultimele stiri:

Precious single: October 3rd (UK / Europe), October 4th (USA).

Playing The Angel album: October 17th (UK / Europe), October 18th (USA), October 13th (Japan).

Playing The Angel tracks: "A Pain That I'm Used To", "John The Revelator", "Suffer Well", "The Sinner In Me", "Precious", "Macrovision", "I Want It All", "Nothing's Impossible", "Introspectre", "Damaged People", "Lillian" and "The Darkest Star"

Detalii la http://www.depechemo...905_pta_details

Edited by ovisod, 10 August 2005 - 08:16.


#18
ras

ras

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.08.2005

ovisod, on Aug 10 2005, 08:15, said:

Pe pagina oficiala nu apare nimic despre concertul mai sus amintit.
http://www.depechemo...tour/index.html

Ultimele stiri:

Precious single: October 3rd (UK / Europe), October 4th (USA).

Playing The Angel album: October 17th (UK / Europe), October 18th (USA), October 13th (Japan).

Playing The Angel tracks: "A Pain That I'm Used To", "John The Revelator", "Suffer Well", "The Sinner In Me", "Precious", "Macrovision", "I Want It All", "Nothing's Impossible", "Introspectre", "Damaged People", "Lillian" and "The Darkest Star"

Detalii la http://www.depechemo...905_pta_details

<{POST_SNAPBACK}>


...Stiu ca pe pagina oficiala nu apare nimik inca..

Insa va spun sigur ca vestea este cat se poate de reala! S-a semnat contract! O sa apara in curand in presa!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate