Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Fun Radio ?

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
spyfm

spyfm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.02.2007
Salutare.
Nu sunt momentan in Romania dar stiam ca Fun Radio Bucuresti a fost cumparat de actualul Radio Guerilla.
Am descoperit pe net adresa www.funradio-live.com si exista un streaming live. Ceea ce ma surprinde sunt jingleurile identice cu cele de la Fun Radio Bucuresti (cand exista) inclusiv mixajele muzicale.
E doar un radio online sau are vreo legatura cu fostul Fun Radio.
Va multumesc pentru raspunsuri.

#2
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postspyfm, on Feb 11 2007, 21:49, said:

Salutare.
Nu sunt momentan in Romania dar stiam ca Fun Radio Bucuresti a fost cumparat de actualul Radio Guerilla.
Am descoperit pe net adresa www.funradio-live.com si exista un streaming live. Ceea ce ma surprinde sunt jingleurile identice cu cele de la Fun Radio Bucuresti (cand exista) inclusiv mixajele muzicale.
E doar un radio online sau are vreo legatura cu fostul Fun Radio.
Va multumesc pentru raspunsuri.
Eu am un fan radio si la http://onix.radionix.ro:8003/; acum cu net si cu inregistrari de atunci cred ca ar putea fi revigorat si radio Contact  :coolspeak:

#3
radiofun

radiofun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 27.02.2007

View Postspyfm, on Feb 11 2007, 21:49, said:

E doar un radio online sau are vreo legatura cu fostul Fun Radio.

Salut, Fun Radio Bucharest este doar un stream online deocamdata, datorita costurilor URIASE ale licentei de emisie in FM (a se citi >300.000 EUR). Jigle'urile si colajele pe care le-ai auzit sunt obtinute de la fosti membri ai Fun Radio Bucuresti, dar si de la Fun Radio Belgique (a.k.a. Fun Radio Soul & Dance). Ceea ce speram noi este ca numarul de ascultatori sa creasca pentru ca numarul de vizitatori a inceput sa urce usurel. Apreciem orice ajutor din partea ascultatorilor/vizitatorilor.

#4
radiofun

radiofun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 27.02.2007
Pentru ca se vorbeste pe topicul asta despre Fun Radio, va anunt pe aceasta cale ca am schimbat stilul radical... am trecut pe house, trance, electro si minimal. De asemenea am pus pe picioare si noul site al radioului aici

#5
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 10.10.2005

View Postradiofun, on Aug 12 2007, 22:54, said:

Pentru ca se vorbeste pe topicul asta despre Fun Radio, va anunt pe aceasta cale ca am schimbat stilul radical... am trecut pe house, trance, electro si minimal. De asemenea am pus pe picioare si noul site al radioului aici


Mai aveti licenta pentru  fm?

#6
radiofun

radiofun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 27.02.2007

View Posttrid_ovi, on Aug 13 2007, 14:34, said:

Mai aveti licenta pentru  fm?

nu este vorba de acelasi radio fun de acum 10 ani... este cu totul alt colectiv. licenta de fm a fost cumparata de radio guerilla, in consecinta noi functionam doar pe internet

#7
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
vedeti ca aveti si pirati cu jinglele voastre :)))) :lol:

Edited by Zvartoshu, 13 August 2007 - 17:43.


#8
radiofun

radiofun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 27.02.2007

View PostZvartoshu, on Aug 13 2007, 18:42, said:

vedeti ca aveti si pirati cu jinglele voastre :)))) :lol:
un exemplu de pirat se poate?

#9
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postradiofun, on Aug 13 2007, 19:45, said:

un exemplu de pirat se poate?
Best 93.1 in Buc, iar 101.6 Etalon de Rm. Valcea (legal cica) are jingle-urile regretatului Contact  :o
pe net sunt cel putin 3 funradiouri romanesti deci e clar ca nu se mai stie care e ala 'original'

#10
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 10.10.2005

View Postrvic77, on Aug 13 2007, 22:04, said:

Best 93.1 in Buc, iar 101.6 Etalon de Rm. Valcea (legal cica) are jingle-urile regretatului Contact  :o
pe net sunt cel putin 3 funradiouri romanesti deci e clar ca nu se mai stie care e ala 'original'


Etalon e unul din primele radiouri din Romania.A retransmis o perioada Contactul, apoi Kiss Fm si dupa ce Kiss au pus un releu pe Cozia au ramas fara "obiectul muncii".Probabil din cauza asta mai au jungle-urile Contactului.

#11
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View Posttrid_ovi, on Aug 15 2007, 09:11, said:

Etalon e unul din primele radiouri din Romania,au pus un releu pe Cozia au ramas fara "obiectul muncii".

mane pe bune ca in romania nu poti face macar o jucarie de 25w - 30w so pui pe munte ilegal intro cabana ceva .. ca tio ia fura jefuieste .. pe cand puterile astea chioambe in afara sunt legale deoarece nu pot fura audientza sau bruia sau intrerfera !! deci .. 5w fm transmitter .. mergem si dam cu el non stop in nl .. sau swe !! ca nu manarie igc!!

#12
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View PostZvartoshu, on Aug 15 2007, 10:47, said:

mane pe bune ca in romania nu poti face macar o jucarie de 25w - 30w so pui pe munte ilegal intro cabana ceva .. ca tio ia fura jefuieste .. pe cand puterile astea chioambe in afara sunt legale deoarece nu pot fura audientza sau bruia sau intrerfera !! deci .. 5w fm transmitter .. mergem si dam cu el non stop in nl .. sau swe !! ca nu manarie igc!!
Pai vezi cat de mult se aude Kiss 104.7 de la Cota2000, cica ar avea 10 W aprobati, probabil ca dau cu vro 50 dar sigur sunt <100 si totusi acopera lejer 150-200 km pe deschidere si 50 in rest. Pacat ca nu emite aici un post ce nu se regasea in alte frecvente pe suprafata acoperita, dar Kiss-ul concureaza cu SNR-ul la redundanta :o  - am auzit ca in Pitesti se scandalizeaza cei ce platesc reclame locale ca nu le regasesc... pai daca si 99.2 si 104.7 intra la fel de tare :lol:

#13
radiofun

radiofun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 27.02.2007

View Postrvic77, on Aug 15 2007, 14:41, said:

Pai vezi cat de mult se aude Kiss 104.7 de la Cota2000, cica ar avea 10 W aprobati, probabil ca dau cu vro 50 dar sigur sunt <100 si totusi acopera lejer 150-200 km pe deschidere si 50 in rest. Pacat ca nu emite aici un post ce nu se regasea in alte frecvente pe suprafata acoperita, dar Kiss-ul concureaza cu SNR-ul la redundanta :o  - am auzit ca in Pitesti se scandalizeaza cei ce platesc reclame locale ca nu le regasesc... pai daca si 99.2 si 104.7 intra la fel de tare :lol:


=)) 10W eu cred ca nu stii ce spui... poate 10 kW

apropo... Fun Radio si-a schimbat numele in X`Track Radio, iar genul este House & Trance

#14
the the

the the

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 28.04.2005

View Postradiofun, on Aug 20 2007, 18:07, said:

=)) 10W eu cred ca nu stii ce spui... poate 10 kW

apropo... Fun Radio si-a schimbat numele in X`Track Radio, iar genul este House & Trance
Bine ati facut ca n-aveati nicio treaba cu fostul Fun cu care am colaborat in urma cu 12 ani.

#15
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
cum era aia lu costica pleașa ?  FUM radio ? isi mai aduce aminte cineva banerele gresite de âmbatunghezu ăsta?

#16
radiofun

radiofun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 27.02.2007

View PostZvartoshu, on Aug 26 2007, 11:57, said:

cum era aia lu costica pleașa ?  FUM radio ? isi mai aduce aminte cineva banerele gresite de âmbatunghezu ăsta?

âmbatughezu? wtf is that?

#17
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View Postradiofun, on Aug 27 2007, 10:22, said:

âmbatughezu? wtf is that?

nus daca mi tii minte ca era o vorba pe 97  "care nu le are cu stiinta da se da scula .. devine mare , dar mare ,  âmbatunghez"

asa si ala .. facea bannere cu radio FUM .. mama ce mai radea maicamea .. ea era fan adept al "fum :P radio...!"

#18
radiofun

radiofun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 27.02.2007

View PostZvartoshu, on Aug 27 2007, 10:26, said:

nus daca mi tii minte ca era o vorba pe 97  "care nu le are cu stiinta da se da scula .. devine mare , dar mare ,  âmbatunghez"

asa si ala .. facea bannere cu radio FUM .. mama ce mai radea maicamea .. ea era fan adept al "fum :P radio...!"


genial  :lol:  :lol:  :lol:  :D ar fi trebuit sa isi deschida o fabrica de "gingaluri" in care impacheta FUM Radio =)) :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate