Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Eurovision

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

Poll: Melodia cea mai bună (33 member(s) have cast votes)

Care melodie ne-ar reprezenta cu succes la Helsinki?

  1. Nico - „Dulce amăruie” (1 votes [3.03%])

    Percentage of vote: 3.03%

  2. Trupa Veche - „Deci 20” (1 votes [3.03%])

    Percentage of vote: 3.03%

  3. Marcel Pavel - „No podre vivir” (2 votes [6.06%])

    Percentage of vote: 6.06%

  4. Desperado și Tony Poptămaș - „Where Were You” (2 votes [6.06%])

    Percentage of vote: 6.06%

  5. Tibi Scobiola - „Nu pot să uit” (2 votes [6.06%])

    Percentage of vote: 6.06%

  6. Locomondo - „Liubi, Liubi, I Love You” (18 votes [54.55%])

    Percentage of vote: 54.55%

  7. Ionuț Ungureanu și Provincialii - „Time” (3 votes [9.09%])

    Percentage of vote: 9.09%

  8. Desperado și Tony Poptămaș - „European a Beautiful Sin” (4 votes [12.12%])

    Percentage of vote: 12.12%

Vote Guests cannot vote

#1
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Organizatorii selecției naționale Eurovision Song Contest 2007 au analizat contestațiile depuse în data de 6 februarie 2007 de către Marius Moga, respectiv Rednex și Ro-Mania, privind descalificarea pieselor Dracula, my love (interpretată de Simplu & Andra) și Well-o-wee (interpretată de Rednex feat. Ro-Mania).
       Cele două contestații au fost considerate neîntemeiate și, în consecință, au fost respinse.
       Prin urmare, în finala din 10 februarie vor intra nouă piese, care vor fi notate de către juriu cu note de la 2 la 12 (păstrându-se regulile stabilite în Regulament), ordinea pieselor din concurs fiind următoarea:
        1. Nico - Dulce-amăruie (compozitor Costi Ioniță, Marcel Prodan; textier Constantin Neguțu);
        2. Trupa Veche - Deci 20 (compozitor Trupa Veche; textier Trupa Veche);
        3. Morandi & Wassabi - Crazy (compozitori Marius Moga, Andrei Ropcea; textier Marius Moga); - Neprezentat
        4. Marcel Pavel - No podre vivir (compozitor Daniel Alexandrescu, Marcel Pavel; textier Daniel Velasquez);
        5. Desperado și Tony Poptămaș - Where Were You (compozitori Sandy Deac, Kovacsz Laszlo; textieri Sandy Deac, Vlad Spătar, Ovidiu Buhătel, Tony Poptămaș);
        6. Tibi Scobiola - Nu pot să uit (compozitor Laurențiu Duță; textier Laurențiu Duță, Lazăr Cercel);
        7. Locomondo - Liubi, Liubi, I Love You (compozitor Bogdan Marian Tașcău - Mister M; textieri Marian Bogdan Tașcău - Mister M, Vlad Crețu, Ghedi Kamara);
        8. Ionuț Ungureanu (Provincialii) - Time (compozitor Eduard Cârcotă; textier Cristian Hriscu Badea);
        9. Desperado și Tony Poptămaș - European a beautiful sin (compozitor Kovacsz Laszlo; textier Sandy Deac, Ovidiu Buhătel, Tony Poptămaș).
       În cazul în care una sau mai multe melodii se vor retrage din concurs, sistemul de notare se va modifica în consecință, eliminându-se cea mai mică notă din serie (de exemplu, dacă rămân 8 piese în concurs, se vor acorda doar note de la 3 la 12, fără 9 și 11; dacă rămân 7, se vor acorda note de la 4 la 12, fără 9 și 11 ș.a.m.d.).
Sursa: TVR

Ce melodie preferați? Și de ce?
Considerați că melodia câștigătoare își merită pe deplin calificarea la Helsinki?

Edited by Allex, 14 February 2007 - 01:07.


#2
soricelg

soricelg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.02.2007
svf juriu piesele  :deadtongue:

presupun ca marcel pavel e singuru care poate totusi sa nu ne faca de tot kktu anu asta

#3
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
and....the winner is
Locomondo

nu prea am urmarit anul asta...dar din ce piese am auzit...e mult mai slab ca anul trecut.

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cretina piesa asta locomondo , ritmul e de clasa a doua, versurile sunt de gradinita (din ce am inteles din romana), am ascultat deocamdata Nico - Dulce-amaruie, mult mult mai reusita, imi da impresia de tipa care are voce

Edited by romaximusro, 11 February 2007 - 00:47.


#5
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
acu sa-mi spun parerea despre restul:

- Marcel Pavel - No podre vivir , linie melodica interesanta, latino.. hmm.. nu ma asteptam insa imi place, pacat ca nu exceleaza
- Morandi & Wassabi - Crazy , ei uite linie melodica originala, cu siguranta e in top 3, am fi avut sanse cu ea
- Trupa Veche - Deci 20, incepe fain, insa in rest.. plata pana la un moment dat, apare un ritm frumos pe parcurs cam putin.. imi aduce aminte un ritm din melodie de o piesa straina
- Desperado şi Tony Poptămaş - nu am gasit-o (poate da careva un link pe youtube sau ceva asemanator? )
- Tibi Scobiola - Nu pot sa uit, voce interesanta, ritm asa si asa, nu are acel ceva..
- Ionut Ungureanu - Time, o daaaaaa.. mi-a placut mult melodia , cred ca ar depasi-o pe nico, vocea tipului mi-a adus in mod ciudat aminte de vocea lui  Bonnie Tyler
- Desperado&Toni Poptamas - European - a Beautiful sin , nu m-a impresionat

Edited by romaximusro, 11 February 2007 - 01:26.


#6
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
Pana acu `au plecat doar VOCI , a sosit timpul sa plece si ceva mai comercial...fie vorba intre noi , am vazut Locomondo castigatori de la inceput ( frantuzu` chiar are dreptate : e mare lucru pentru o trupa sau un interpret de care n-a auzit nimeni sa intre atat de repede in gratiile publicului )...ce va face in Helsinki depinde si de ceilalti concurenti , de politica , de cum va bate vantu` , etc...

#7
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
TVR a desemnat pana la urma tot un plagiat pentru Eurovision... Locomondo a PLAGIAT grosolan. Melodia originala este cantata de Loituma, un cvartet finlandez care asociaza cantecele vocale traditionale cu sunetul kantelei (harfa finlandeza)

DOVADA


#8
an_k

an_k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.01.2007
[quote name='Allex' date='Feb 14 2007, 00:34' post='2446476']
[b]TVR a desemnat pana la urma tot un plagiat pentru Eurovision... Locomondo a PLAGIAT grosolan. Melodia originala este cantata de Loituma, un cvartet finlandez care asociaza cantecele vocale traditionale cu sunetul kantelei (harfa finlandeza)

melodia nu seamana deloc , in plus ritmul piesei Liubi creste de la 60 la 120 , e cantata in mai multe limbi etc .

#9
anquta20

anquta20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.02.2007
anul asta piesele au fost sub asteptari, nu m-a atras niciuna in mod special si nu am urmarit preselectia....mai ales pe fondul scandalurilor binecunoscute deja.
oricum le doresc Bafta! castigatorilor :peacefingers:

#10
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 Allex, on Feb 14 2007, 00:34, said:

TVR a desemnat pana la urma tot un plagiat pentru Eurovision... Locomondo a PLAGIAT grosolan. Melodia originala este cantata de Loituma, un cvartet finlandez care asociaza cantecele vocale traditionale cu sunetul kantelei (harfa finlandeza)

DOVADA
Pai e frumos mai Allex sa postezi informatii false? Si mai esti si moderator. N-a fost desemnata plagiat. Mai citeste si tu una-alta  <_<

#11
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

 Jaqueline, on Feb 23 2007, 11:41, said:

Pai e frumos mai Allex sa postezi informatii false? Si mai esti si moderator. N-a fost desemnata plagiat. Mai citeste si tu una-alta  <_<

Era o parere si nu o informatie oficiala. Insa cum nu toata lumea stie sa discearna intre opinii si comunicate de presa, iti inteleg perfect scaparea. In calitate de moderator am dreptul la pareri si comentarii, la fel ca oricare user. Citeste de doua ori inainte de a contrazice pe cineva!

#12
lemon_demon

lemon_demon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 26.06.2006
ultimul loc il avem asigurat, datorita minunatei trupe locomondo... sau tocomondo, mai nou.  :deadtongue:  apropo de plagiat, mie mi se pare ca piesa lui dj bobo, care participa pentru elvetia, seamana cu o piesa de-a lui gigi d'agostino.

#13
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 Allex, on Feb 14 2007, 00:34, said:

TVR a desemnat pana la urma tot un plagiat pentru Eurovision... Locomondo a PLAGIAT grosolan. Melodia originala este cantata de Loituma, un cvartet finlandez care asociaza cantecele vocale traditionale cu sunetul kantelei (harfa finlandeza)

DOVADA

 Allex, on Feb 23 2007, 12:30, said:

Era o parere si nu o informatie oficiala. Insa cum nu toata lumea stie sa discearna intre opinii si comunicate de presa, iti inteleg perfect scaparea. In calitate de moderator am dreptul la pareri si comentarii, la fel ca oricare user. Citeste de doua ori inainte de a contrazice pe cineva!
right  <_<  scrie TVR, sau Allex? Asa e, cineva nu stie sa discearna, dar nu cred ca sunt eu aceea.

Edited by Jaqueline, 24 February 2007 - 10:12.


#14
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

 Jaqueline, on Feb 24 2007, 10:12, said:

right  <_<  scrie TVR, sau Allex? Asa e, cineva nu stie sa discearna, dar nu cred ca sunt eu aceea.

Ti-e atat de greu sa recunosti ca ai gresit?!  :D Se mai intampla... Eu zic sa punem punct acestei discutii fara rost. Am clarificat ce a fost de clarificat. Mai e putin si vom vedea ce rezultate va obtine Romania cu piesa celor de la "Todomondo".

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate