Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

shMessenger Mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
210 replies to this topic

Poll: Calitatea versiunii 1.7 Platinum (186 member(s) have cast votes)

Cat de buna vi se pare versiunea 1.7 Platinum ?

  1. Foarte slaba (28 votes [15.05%])

    Percentage of vote: 15.05%

  2. Slaba (10 votes [5.38%])

    Percentage of vote: 5.38%

  3. Satisfacatoare (31 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  4. Buna (55 votes [29.57%])

    Percentage of vote: 29.57%

  5. Foarte buna (62 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

Vote Guests cannot vote

#55
claudium0

claudium0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 06.02.2007

 VipeR85, on Apr 6 2007, 14:27, said:

design frumos.....conection reset prin wap si failed prin internet la un k750i

E de la APN. Merge bine pe k750i.

#56
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Subscriu :)

#57
d4vid_life

d4vid_life

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.04.2007
dar totusi ala care se stie la messenger pe telefon program sa bage id meu   d4vid_life cami explima mai bine poatte nu stiu eu face pls

#58
deejay_byker

deejay_byker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.02.2006
sal!

am pus messengeru asta azi pe mai multe situri de softuri pt mobile :D
sper ca e ok!
eu nu l-am testat pentru ca folosesc agile messenger!
bafta in continuare!

PS: nu-l faci si UIQ3??  :first:  :coolspeak:

Edited by deejay_byker, 12 April 2007 - 13:35.


#59
s0high

s0high

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.04.2007

 claudium0, on Apr 6 2007, 14:29, said:

E de la APN. Merge bine pe k750i.


ce anume e APN ?
oricum versiunea 1.9 merge mult mai bine cand e vorba de un SE w810i cu wap unlimited de la orange. ( pe internet merge tzeava dar nu am access. s-au intepat cateva zile si m-au lasat sa ma conectez pe optiunea internet dar cred ca s-au prins de faza si nu se mai poate. sunt curios daca exista proxy-uri pe orange internet gprs, sa nu mai fiu blocat automat de server in momentul in care incerc sa ma reconectez acolo  :naughty:

#60
s0high

s0high

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.04.2007
a picat aplicația sau ce pe întâmplă? nu se mai conectează deloc

#61
dj_appl3

dj_appl3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.04.2007
am si eu o MARE intrebare am un pocket pc(eten m500) si vreau sa instalez shmessengeru numai k e java dar iar pe asta nu pot sa deschid fisiere java ..aveti idee?plz....ma gasiti pe id dj_app85 plzzzzzz

#62
raduni131

raduni131

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 13.08.2006
Este super aplicatia. Mersi mult

Am cateva intreabari:
Ce modificari au fost aduse versiunii 1.9.10 ?
Nu poti sa faci o versiune speciala pentru Sony Ericsson in care sa muti tasta spatiu pe # ?
Poate bat campii, dar ar fii posibil sa folosesti apelurile yahoo, adica sa folosesti microfonul/difuzorul telefonului pt a efectua apeluri in yahoo, la fel cum este posibil pe calculator cu casti/microfon ?
Iarasi poate bat campii dar........... o sugestie........implementarea avatarului, si transfer de fisiere.

Poate sugestiile mele sunt un pic exagerate, oricum ai facut o treaba foarte buna.

thanx

#63
acsel

acsel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 10.11.2005
mie imi merge perfect Messengeru, e o aplicatie foarte buna, e prima oara cand gasesc un messenger java pt telefonul meu si care sa-mi placa .... acum cat o sa mai tina free... sa vedem ..daca ai probleme cu intretinerea , PM

#64
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,739
  • Înscris: 05.09.2005
am facut ceva ce nu trebuia? pe v630i imi da fie connection failed, fie connection reset(daca pun pe direct sau wap). idei?

#65
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,739
  • Înscris: 05.09.2005
sorry, nu am mai putut edita. mi-am rezolvat problema, trebuia facut cont si pe shmessenger.ro , nu stiam......

#66
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005
Felicitari pentru aplicatie, e super.
E cea mai completa aplicatie java de genul asta pe care am testat-o.

#67
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
pe v3x nu merge sa transferi fisiere ...
probabil din cauza ca nu am card ?

#68
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005
Merge cu motorola phone tools sau cu alte softuri p2k, intra pe subaria motorola si pe topicul cu v3x o sa gasesti informatiile de care ai nevoie.

#69
onutz

onutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 20.02.2005
Salut
Super treaba ai facut cu ultima versiune, are cateva optiuni pe care nu le gasesti la mess-urile clasice (IM+ sau Agile), spy, buzz, invisible initial etc.
Eu am instalat ultima versiune - 1.9.12.
Partile slabe ar fi:
1. Nu se poate utiliza T9
2. Pe un N95 (FP1) nu functioneaza alertele de sunet, vibratii sau lumina daca tastatura e blocata (?!)
3. Consumul mare de ram (aprox 7Mb)
4. Nu se poate customiza fontul (marime, culoare)

Prima dintre ele mi se pare cea mai importanta, fara T9 input practic esti legat de maini pe o tastatura clasica de telefon... Am incercat toate celelalte versiuni, merg toate, dar fara T9. Cea "lite" foloseste T9 al telefonului, insa nu stie nimic din functiile platinum, functii care fac din shmess o adevarata comoara.
Daca are cineva vreo idee despre cum sa pot folosi dictionarele din rom, ii dau o bere.
Inca o data, felicitari ptr aplicatie!!!

#70
badea_ghio

badea_ghio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 01.12.2005
salut!

am si eu o intrebare: am luat ieri telefonul [ http://img.gsmarena.com/w/pics/nokia/no6820_00.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] asta. date tehnice aici: http://www.gsmarena....ia_6820-565.php

merge aplicatia ta pe el? are tastatura full si ar fi bun pentru messenger.
am dat 120 de lei pe el si pana acum telefonul mi se pare super ok fata de 3410 si 6030 :)


nu am mai fol mess pe mobil, asa ca va rog sa ma lamuriti si pe mine cum fac. azi facui un ab cosmote, si cerui activarea GPRS. ce urmeaza? sa cumpar adaptor Bluetooth?

Multumesc pentru soft-ul free, dar deocamdata mie imi apare o pagina alba la linkul din primul post

BG,

#71
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005
Voua va mai merge aplicatia? Mie nu mi se mai conecteaza.
Se pare ca site-ul nu prea merge, oare asta sa fie problema, ca prin intermediul site-ului te loghezi la aplicatie?

#72
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004

 badea_ghio, on May 29 2007, 22:39, said:

salut!

am si eu o intrebare: am luat ieri telefonul [ http://img.gsmarena.com/w/pics/nokia/no6820_00.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] asta. date tehnice aici: http://www.gsmarena....ia_6820-565.php

merge aplicatia ta pe el? are tastatura full si ar fi bun pentru messenger.
am dat 120 de lei pe el si pana acum telefonul mi se pare super ok fata de 3410 si 6030 :)
nu am mai fol mess pe mobil, asa ca va rog sa ma lamuriti si pe mine cum fac. azi facui un ab cosmote, si cerui activarea GPRS. ce urmeaza? sa cumpar adaptor Bluetooth?

Multumesc pentru soft-ul free, dar deocamdata mie imi apare o pagina alba la linkul din primul post

BG,

Nu-ti trebuie adaptor bluetooth ..poti transfera si cu cablu de date sau infrarosu daca ai ..eventual sa-ti trimita cineva de pe telefonul lui :)
Intr-adevar sunt ceva probleme cu site-ul .. iti uploadez eu ceva ..desi nu's la zi cu update-urile :)

Attached File  ShMessenger.rar   376.2K   97 downloads

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate