Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ce se intampla ?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
orixweb

orixweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.12.2006
Ce se intampla daca in momentul cand imi fac cont la Google Adsese scriu un site in limba engleza iar dupa ce imi accepta site-ul eu pun reclamele pe un site in limba romana ? Daca isi vor da seama imi vor sterge contul sau castigurile ? Am vazut multe site-uri care au reclame Google si sunt in limba romana. Cum au procedat?

#2
aghyutza

aghyutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 14.12.2005
exact...

Pai Google Adsense cere ca obligatoriu limba principala a siteului sa fie engleza.. siteul poate bi tri mega ultra lingv.

Cum au facut astia care au siteuri in romana si au adsense? Simplu si-au inregistrat contul cu un site in engleza... Ce e de facut, raporteaza-i la google si le da disable la cont si le anuleaza castigurile... un prieten mi-a spus asta la unul dintre siteurile mele care era doar in romana, ca si lui i s-a intamplat)...

#3
attempt

attempt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 03.05.2005
Nui sigur ca iti da disable. Eu am incercat sa fac alt cont pe siteul in romana, si am folosit datele de contact acelasi, dar am vrut sa fac alt cont. Mi-au scris sa folosesc acelasi cont.

#4
orixweb

orixweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.12.2006
Daca fac un site bilingv, si la intrare trebuie sa iti alegi limba, pot pune aceleasi reclame si pe site-ul in romana si pe cel in engleza ? Practic vor fi 2 site-uri diferite.

#5
bab_fast

bab_fast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 25.12.2005

Quote

Ce e de facut, raporteaza-i la google si le da disable la cont si le anuleaza castigurile.


Trebuie sa fii prea BULANGIU ( ca sa zic asa ... ) sa raportezi un individ care si-a pus reclame de la google pe o pagina in limba romana .
Si la cat e de prost romanul nu m-ar mira daca se intampla chestii din astea, ca pana la urma tot dispare Romania de pe harta si o sa strigam cu totii " Mama vino sa ma vezi cum lucrez la garduri verzi " .

Edited by bab_fast, 09 February 2007 - 01:28.


#6
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
nu se da disable la cont daca ai afisate reclame de la google pe siteuri in limba ro... dar cam asta e in ro in loc sa ne ajutam ne sapam intre noi :)

#7
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005
eu am facut asta: la ei scrie ca am un dictionar in lb engleza, dar eu am pus reclamele foarte bine pe un site in romana la care lucrez acum...am scos si ceva bani :w00t:

#8
orixweb

orixweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.12.2006
Eu ma gandeam ca ei verifica unde ai pus reclamele inainte sa iti trimita banii/cecul si cand vad ca site-ul este in lb romana iti anuleaza castigurile.. deci tu ai luat vreun dolar in mana ?

#9
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005
n-am luat bani pana acum pt ca nu e lansat situl si nu am decat vreo 10$ in cont. dar pana in momentul actual nu a zis nimeni nimic...:D
unii pun si texte in engleza ca sa apara reclame mai diverse...

#10
lorin_miculescu

lorin_miculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.09.2006
Nu-ti blocheaza nimeni contul daca pui reclame in romana, sunt si romani care isi fac reclame in ROMANA, doar ca in momentul in care pui reclame pe un site in romana s-ar putea sa-ti apara des din acelea public service. Deci va spun, NU E NIMIC RAU! :|

#11
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005
poti combina prin pagina si cateva cuvinte sau texte in engleza:P si asa vor aparea reclame "pe bani" :peacefingers:

#12
six_feet_under

six_feet_under

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.06.2006
NU se intampla nimic,nu-ti sterge situl ,doar ca i-ti va afisa reclame tip public services,asta in caz ca nu se gasesc reclame romanesti care sa aiba legatura cu continutul sitului tau,atentie mare ce keywords folosesti  :peacefingers:

#13
aghyutza

aghyutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 14.12.2005

 lorin_miculescu, on Feb 10 2007, 18:33, said:

Nu-ti blocheaza nimeni contul daca pui reclame in romana, sunt si romani care isi fac reclame in ROMANA, doar ca in momentul in care pui reclame pe un site in romana s-ar putea sa-ti apara des din acelea public service. Deci va spun, NU E NIMIC RAU! :|

 six_feet_under, on Feb 10 2007, 21:44, said:

NU se intampla nimic,nu-ti sterge situl ,doar ca i-ti va afisa reclame tip public services,asta in caz ca nu se gasesc reclame romanesti care sa aiba legatura cu continutul sitului tau,atentie mare ce keywords folosesti  :peacefingers:

Da cu cata convingere spuneti asta.
Vreti niste exemple de conturi sterse?!
as.ro - avea decat in romana (cont sters)
cstrike.ro - avea si romana si engleza dar limba principala era romana (contul i-a fost suspendat pana a remediat problema)

De ce nu sunt sterse siteurile doar in romana care au adsense?
Pentru ca nu te verifica nimeni daca nu esti cunoscut sau daca nu te reporteaza cineva.

Si ce a zis bab_fast de treaba cu bulangiu arata ca asa sunt unii... mai bulangii pentru ca vor ca totul sa decurca normal...
Nu esti bulangiu cand il dai in gat pe unu care fura.

Edited by aghyutza, 10 February 2007 - 23:01.


#14
lupusoor

lupusoor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 27.07.2006
Si tu te simti mai bine daca il dai in gat pe unu care fura ? sau primesti vreun premiu de la google ca ai gasit un "hot"?

#15
bab_fast

bab_fast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 25.12.2005
Avand in vedere ca nu sunt servicii bune de advertising in Romania, cel ce face o "treaba" [ dupa cum spune M. Macovei, despre Romania de parca ar fi "treaba mare sau mica" ] din asta chiar e invidios sau batut in cap de asta  tara asta se duce la vale si nu se mai opreste si o strigam cu totii repet "Mama vino sa ma vezi cum lucrez la garduri verzi" . Daca te crezi "bun" fa tu un sistem de publicitate care sa platesca pentru un click intre 0.07 si 100$. Cred o sa fie gata cand dispare Romania de pe harta si atunci o sa ti`l bagi in partea dorsala ... cam atat am avut de spus.

#16
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Cine stie de unde as putea sa fac rost de un cod de reclama de la google pe care sa il pun pe situl meu.. care este in romana ??? Si cand se vor putea inscrie in google AdSense situri in romana..?

#17
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006

 SoR!n, on Feb 11 2007, 21:47, said:

Cine stie de unde as putea sa fac rost de un cod de reclama de la google pe care sa il pun pe situl meu.. care este in romana ??? Si cand se vor putea inscrie in google AdSense situri in romana..?
Te inscrii la google adsense, dar site-ul trebuie sa fie intr-una din limbile permise de google. Poate va veni si ziua cand se vor putea inscrie site-uri in romana... :console:

#18
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
oare cand se vor putea inscrie in google adsense situri in romana? are legatura cu nr de advertiseri romani ce folosesc acest serviciu?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate