Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

HELP: FUJITSU-SIEMENS AMILO Pro V3545 Core 2 Duo T5500 vs. Dell Inspiron 6400 Centrino Duo T2250

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
kdaniel

kdaniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.02.2007

View PostInco12, on Feb 22 2007, 18:23, said:

Intrebare : S-a jucat cineva si a putut compara 17"-uri
Sa zicem desktop replacement-uri de 17" MSI vs TOSHIBA?????

Si pe mine m-ar interesa... am vazut astazi cateva modele foarte faine cu display de 17''. Intra in categoria "carabile" dar poate ca... cine stie...

Inca o remarca referitoare la v3545... nu reusesc sa gasesc nicaieri informatii despre linuxu care e instalat pe el... e suse... nu?

#20
irimia

irimia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.04.2006
Salut,

Apropo de V3545 din cate am inteles, varianta aflata la eMag nu are wireless ... nu stiu daca este adevarat sau nu (citez "
Notebook-ul Fujitsu Siemens Amilo Pro V3545 T5500 1.66GHz, 1GB, 160GB, Linux nu are nici wireless nici bluetooth.").

Idea e ca pe unde am mai gasit V3545 pe net (in RO) avea wireless (cel putin).

O sa sun Luni la eMag sa intreb "live" despre asta. Doresc sa-l achizitionez, insa faptul ca nu are wireless ma cam deranjeaza.

Daca are cineva idee daca are sau nu wireless si in caz ca nu are daca exista vre-o posibilitate de a avea aceasta facilitate ...  :confuzzled:

Cheers!

Edited by irimia, 24 February 2007 - 00:03.


#21
dborca

dborca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.02.2007

View Postirimia, on Feb 24 2007, 00:01, said:

Salut,

Apropo de V3545 din cate am inteles, varianta aflata la eMag nu are wireless ... nu stiu daca este adevarat sau nu (citez "
Notebook-ul Fujitsu Siemens Amilo Pro V3545 T5500 1.66GHz, 1GB, 160GB, Linux nu are nici wireless nici bluetooth.").

Idea e ca pe unde am mai gasit V3545 pe net (in RO) avea wireless (cel putin).

O sa sun Luni la eMag sa intreb "live" despre asta. Doresc sa-l achizitionez, insa faptul ca nu are wireless ma cam deranjeaza.

Daca are cineva idee daca are sau nu wireless si in caz ca nu are daca exista vre-o posibilitate de a avea aceasta facilitate ...  :confuzzled:

Cheers!

Salut,

asa se pare.  Am sunat si mi s-a confirmat ca nu are nici Bluetooth, nici WLAN (desi mi s-a parut ca persoana cu care vorbeam se uita pe site, in loc sa caute informatia in baza lor de date).

Data sheet-ul producatorului
hxxp://vilpublic.fujitsu-siemens.com/vil/pc/vil/datenblaetter/mobile/en/ds_amilo_pro_v3525_3545_ed1.pdf
spune ca modelul 3545 cu nVidia nu are wireless.

Pe de alta aparte, alte site-uri (oktal, cel) sustin ca al lor are wireless.  Codul este acelasi cu cel de la emag EM71V3545AL3EE.

Interesant...

#22
irimia

irimia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.04.2006

View Postdborca, on Feb 24 2007, 14:08, said:

Salut,

asa se pare.  Am sunat si mi s-a confirmat ca nu are nici Bluetooth, nici WLAN (desi mi s-a parut ca persoana cu care vorbeam se uita pe site, in loc sa caute informatia in baza lor de date).

Data sheet-ul producatorului
hxxp://vilpublic.fujitsu-siemens.com/vil/pc/vil/datenblaetter/mobile/en/ds_amilo_pro_v3525_3545_ed1.pdf
spune ca modelul 3545 cu nVidia nu are wireless.

Pe de alta aparte, alte site-uri (oktal, cel) sustin ca al lor are wireless.  Codul este acelasi cu cel de la emag EM71V3545AL3EE.

Interesant...

Mersi mult ... anyway m-am hotarat. Fac un efort si i-au Dell Inspirion 6400 T7200.

#23
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Eu nu prea inteleg cum puteti compara MSI cu Toshiba?  Toshiba e mult superior la calitate, performanta, customer support etc.
Nu stiu daca am dreptate, dar eu vad laptopurile in vreo 4 categorii:
prima - Dell,Toshiba, Lenovo,HP,Sony
a doua - Acer,Fujitsu Siemens,Asus
a treia - Packard Bell, MSI,Nec, Prestigio
a patra- laptopurile "construite" sa zicem, gen A-open, Myria si altele asemenea

Nu am bagat in lista laptopuri care nu le gasesti in romania, gen Alienware, Panasonic, Gateway etc

Edited by mynameismada, 24 February 2007 - 13:42.


#24
kdaniel

kdaniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.02.2007

View Postmynameismada, on Feb 24 2007, 13:35, said:

Eu nu prea inteleg cum puteti compara MSI cu Toshiba?  Toshiba e mult superior la calitate, performanta, customer support etc.
Nu stiu daca am dreptate, dar eu vad laptopurile in vreo 4 categorii:
prima - Dell,Toshiba, Lenovo,HP,Sony
a doua - Acer,Fujitsu Siemens,Asus
a treia - Packard Bell, MSI,Nec, Prestigio
a patra- laptopurile "construite" sa zicem, gen A-open, Myria si altele asemenea

Nu am bagat in lista laptopuri care nu le gasesti in romania, gen Alienware, Panasonic, Gateway etc

Calitatea unui laptop depinde foarte mult si de generatia actuala... adica... se poate foarte bine ca produsele curente ale unui producator traditional sa fie de o calitate foarte proasta, iar un anume produs noname sa fie foarte bun.

Brandul conteaza... in masura in care eu as cumula primele 2 categorii din lista ta... si ultimele doua.

#25
Parapluies

Parapluies

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 03.11.2006

View Postirimia, on Feb 24 2007, 00:01, said:

Salut,

Apropo de V3545 din cate am inteles, varianta aflata la eMag nu are wireless ... nu stiu daca este adevarat sau nu (citez "
Notebook-ul Fujitsu Siemens Amilo Pro V3545 T5500 1.66GHz, 1GB, 160GB, Linux nu are nici wireless nici bluetooth.").

Idea e ca pe unde am mai gasit V3545 pe net (in RO) avea wireless (cel putin).

O sa sun Luni la eMag sa intreb "live" despre asta. Doresc sa-l achizitionez, insa faptul ca nu are wireless ma cam deranjeaza.

Daca are cineva idee daca are sau nu wireless si in caz ca nu are daca exista vre-o posibilitate de a avea aceasta facilitate ...  :confuzzled:

Cheers!

A cumparat cineva un V3545 si cand i l-a adus cica scria pe el bluetooth, nu i-a pus inca sistemul sa vada daca merge.
Wireless? Te costa 900.000 si ai wireless. http://emag.ro/punct...g630--pDWL-G630

Producatorul: http://vilpublic.fuj...25_3545_ed1.pdf


Pe site-ul Twister: http://www.twister.r...UEM71V3545AL3EE

Edited by Parapluies, 25 February 2007 - 18:30.


#26
Waters3x4

Waters3x4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.02.2007
Salut!

Imi cer scuze ca nu am scris acest post mai devreme dar am fost foarte ocupat
Acum 3 zile am comandat Amilo Pro V3545 de la eMag.Am vazut ca s-au mai punctat anumite lucruri in posturile de dinainte si de aceea vreau sa clarific in primul rand problema wireless/bluetooth.LE ARE pe amandoua (vb de modelul de la eMag)!.Si acum reviewul pe care l-am promis in care o sa incerc sa fac si o paralela cu Dellul care se afla in topic si despre care am citit foarte mult pe acest forum si pe altele.

So...first thing's first:

1.Impresia out-of-the-box

In primul rand laptopul nu vine cu un sistem de operare instalat ci cu un cd cu Knoppix 4.Este un sistem de operare sanatos si simplutz fata de distributii gen Gentoo.
Mai primiti dvd cu drivere si un cd cu driver special de bluetooth.Ca design:imi place tare mult "look and feel" care se asociaza imediat cum il iei in brate si apesi butonul de start.Intotdeauna am avut o slabiciune pt tastaturi albe asa ca ..acesta a fost un mic criteriu in alegerea laptopului.Ca greutate este usor->mediu dar nik care sa creeze inconveninte ..mai ales daca il purtati intr-un rucsac.Touchpadul nu are nik special..de remarcat ca este totusi pozitionat central astfel incat sa nu deranjeze la scris sau sa produca miscari ale mouse-ului la atingeri accidentale.Concluzionand..laptopul te cucereste prin frumusetea simplitatii designului.

nota design:9/10

2.Temperatura componentelor

CPU:40-50 grade
HDD: 40-43 grade

Avantajul mare pe care il are laptopul este ca nu se incalzeste deloc in zona inferioara a tastaturii ce include si touchpadul.(acest lucru la alte lapotpuri care au hdd-ul in stanga sau dreapta touchpadului poate cauza probelme...dar mai ales discomfort).Se incalzeste putin in stg sus unde este procesorul..dar cam atat la acest capitol.

PS:acele temperaturi sunt valabile pt modul in care laptopul este conecatat la o sursa de AC;cand este pe baterie a.k.a battery saving functions toate temperaturile scad cu minim 10 grade.

nota "heating" :10/10(macar putin ma asteptam sa se incalzeasca intr-un anumit loc)

3.Siletiozitate

NOTA:10/10
(de abia daca scoate un sunet..este incredibil la acest capitol)

4.Display

Displayul este wide(15.4"),glossy(aka xbrite);luminozitate buna.Inca nu am avut ocazia sa ii fac "marele test" pt orice glossy.. reflectarea luminii intr-o zi innsorita(pt ca nu am avut inca o zi innsorita:P) dar sunt sigur ca vizibilitatea ar fi foarte ok.Contrastul e bun si LCD-ul are 250-300 ca/m^2(Nu sun tsigur care dintre valori..am gasit in specificatii si asa si asa)
Unghiul de vizibilitate este mediocru.
Cat despre compromisul dintre alegerea unui monitor glossy peste unul mat..eu zic sa va ganditi unde o sa il folositi mai mult.daca stati mult cu el in spatii deschise intr-adevar vi se potriveste un LCD mat care nu reflecta lumina;dar daca doriti culori mai vii dar o vizibilitate de 80-90% intr-o zi cu soare..glossy e o alegere mai buna.

Nota 9/10

5.Tastatura

Tastatura are culoarea alba:)...asta mi-a placut de la inceput.Inputul este realizat ..ergonomic.Adik...nu exista num pad separat decat cel.."integrat" in tastele :7,8,9,u,i,o,j,k,l care se poate folosi prin activarea tastei "num" dar care de altfel mi se pare cam useless(o sa folositi tastele numerice de sus mai degraba).Dar lipsa num padului nu e ceva neobisnuit la o tastatura.Ca pct slab al tastaturii: accesarea tastelor:"home" si "end" a fost ingerunata caci teb sa apasati tasta Fn intai ca sa le puteti apasa...ceea ce face cam dificila la inceput selectarea unui rand cand mai treb sa apesi si shift.Ca atuu :este foarte placut sa tastezi la ea:).In sensul ca butoanele se apasa ferm si scurt si acest lucru va va creste viteza de typing cu vreo 20% .

Nota 8/10(tin  mult la "home"ul si "end"ul meu:P)

6.CPU

Am inceput testul pt CPU cu  chestuite obisnuite de gen instalare aplicatii care aveau "pachete"(cele care streseaza mult procul) si verificare cu benchmarkuri(nu 3d markuri-le care mai mult or sa dea nota pe GPU ci markuri specializate)
Scorurile au fost bune pe markuri (ma si asteptam la ele).Apoi am codat avi->vob ca sa fac un dvd si timpul pe care l-a scos a fost aproape de trei ori mai bun decat pentium 4 de 3 GHz de la desktop..asta m-a lasat placut surprins.Am mai incercat apoi si niste HDTV-uri si overall ...procesorul isi merita banii!

Nota 9/10

7.GPU

Laptopul are placa GeForce 7300 varianta GO de la NVIDIA.Este o placa low spre middle end in lumea laptopurilor.Ca strong point isi poate lua pana la 384 de MB din ram pe langa cei 128 proprii(mem dedicata) insumand pana la 512 memorie.Am testat-o pe World of Warcraft,Oblivion,NFS carbon..si nici o problema.

Nota 8/10

8.HDD
Este imens pentru un laptop..160 GB!..And u can never have enough space:P..asa ca este un bonus al laptopului de luat in seama.Este marca Western Digital si nici nu se incalzeste tare.

Nota 10/10(daca ar fi existat 7200 rpm in acest price-range i-as fi dat 9...dar cum asa ceva mai rar..nu ii gasesc nici un pct slab.)

9.Extra dotari

Nota 10/10...are tot ce vreau ca dotare!Nu aveam nevoie de firewire si nici de infrarosu.Wireless,bluetooth,card reader,sim reader sunt prezente(wireless are chiar un semnal foarte puternic)

La capitol dotari mai este cate ceva de spus..si anume un mic bonus pe care nu il vede lumea asa des si de care multi nici nu stiu:Are unitate DVD-RAM!(nu ROM)..ceea ce insemna ca da..puteti scrie RAM-uri cu el.Ca firma unitatea este OPTIARC.

10."Punerea pe picioare"


10.1

Instalarea Windows-ului:prb este ca Winul nu are drivere integrate pt SATA..deci in mom in care veti incerca sa instalalti win pe SATA>..nu va va recunoaste hddul.Aceasta prb a fost discutata in alt topic ..pt varianta AMILO V3505.Erau 2 variante:ori folositi unitate floppy externa ori folositi softul NLIte care va face o imagine noua de Win din imaginea veche oferindu-va optiunea de a integra ce drivere doriti in noua imagine.
Alta solutie (cea pe care am folosit-o eu) este de a dezactiva ahci din BIOS(astfel Win va vedea hddul ca un IDE) si de a instala apoi manual din device manager driverele de SATA dupa ce s-a terminat instalarea de Windows.Pt detalii..cititi topicul despre V3505...s-a discutat destul acolo aceasta prb.

10.2

Ca sa faceti sa mearga activarea wirelessului din buton trebuie sa instalati softul Launch Manager de pe dvd

10.3

Ca sa va mearga sunetul cum trebuie:

NU instalati driverul de pe dvd fiindca are o prb:cand o sa bagati castile in jack, o sa aveti output si in casti si in boxele laptopului(adik o sa auziti si in casti si in boxe..deci...castile sunt in acest scenariu, inutile).Mergeti pe fujitsu-siemens.com si instalati de acolo cel mai nou driver de sunet pt Realtek.Ca sa va mearga sunetul mai treb sa instalati si un hotfix de pe dvd..nu mai stiu care dar vi-l gaseste el singur cu optiunea Express install.Cred ca terbuia sa spun mai intai de aceasta optiune(( Express install) care ca instaleaza tooate driverele cum trebuie +hotfix in 2 minute...in afara de driverul de sunet pe care va trebui sa il downloadati.

Daca tineti cont de driverul de sunet care e un pic mai tricky..instalarea drivereleor se face in mai putin de 10 minute!

In rest nu are nici o prb..se misca super bine!..Sunt foarte foarte multumit de alegere..mai ales ca a tinut tare mult sa ma decid intre el si DEll

In concluzie:Este Dell Inspiron 6400 Centrino Duo T2250 mai bun decat FUJITSU-SIEMENS AMILO Pro V3545 Core 2 Duo T5500?Este in mod clar mai scump cu 6-7 milioane.Si daca ne uitam la procesorul de 2 giga de la dell.sau la placa x1400 care este mid end putem trage concluzia intr-adevar ca dell ar fi mai bun.Dar in final nu am gasit nici un motiv pt care sa dau 7 milioane in plus.Pt ca:
-acest procesor este foarte bun si se va descurca bine pt cativa ani buni.2 GB este mai mult...dar nu vor conta decat daca veti lucra in aplicatii care sa solicite aceasta putere de procesare....daca nu ..poate gasiti alta intebuintare pt acesti bani
-placa grafica este mai buna..dar pe de alta parte...nu poate rula mai nik din ce va aparea in viitorul apropiat caci nu  este nici pe aproape asa de puternica cum sunt cerintele noilor jocuri.Cine vea sa isi cumpere laptop pt a juca ce iese nou pe piata isi va cumpara o "scula" cu 7900 pe el ...pt oricine altcineva va fi acelasi lucru daca va a vea un x1400 sau un GeForce 7900.

Eu sunt foarte multumit de alegere si sper ca v-am ajutat cu acest review.
P.S:Saptamana viitoare voi instala si Fedora si voi face un update pt instalarea Linux

#27
kdaniel

kdaniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.02.2007
Ieri am fost la Emag si am cumparat si eu v3545... din moment ce reviewul care a fost deja postat e cat se poate de adevarat... o sa vin doar cu niste completari...

In primul rand trebuie sa spun ca pana acum sunt cat se poate de multumit cu alegerea pe care am facut-o.

M-a cam deranjat ca cei de la eMag.ro mi-au spus ca nu are wireless si bluetooth... iar cand am ajuns acasa si am inceput sa instelez driverele... guess what? Am gasit amandoua. Bluetooth-ul am incercat si garantez ca funtioneaza... wireless-ul inca nu am avut unde sa-l testez asa ca nu-mi dau cu parerea.

O alta "particica" de hardware care ma cam intriga este modemul GSM. Are slot pentru o cartela SIM... si la instalare a fost detectat modemul dar inca nu stiu cum functioneaza... mai mult... banuiesc ca nu functioneaza!

Driverele video de pe cd sunt pentru nVidia 7400... lucru care din nou mi s-a parut suspect.

Driverele de SATA nu au functionat... asa ca inca lucrez pe IDE si voi incerca cu driverele de pe site-ul FSC. Discutia e veche asa ca nu sa dezvolt.

Si acum de bine: display-ul e foarte ok... procesor/gpu mai mult decat necesar, si daca tot suntem la acest capitol... hdd-ul e imens.

Daca cineva a testat wireless-ul in conditii de lucru, a folosit cititorul de SIM-uri sau modemul GSM... va rog postati cum si ce ati facut!

Fazit: timp de mai bine de o luna am studiat piata... am citit pe internet... si am vorbit cu prietenii. Nimeni nu cunostea V3545 deoarece e nou... mi-am asumat riscul... si acum sunt foarte fericit! Daca aveti de ales intre nx 6325, nx 7400, lenovo 3000... sau alte modele asemanatoare... alegeti linistiti v3545, eu spun ca merita.

O sa revin peste ceva timp cu un review de Linux (Ubuntu).

#28
biruk

biruk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 30.01.2004
A incercat cineva sa foloseasca portul pentru sim -> gprs de la acest laptop ?

#29
Parapluies

Parapluies

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 03.11.2006

View Postbiruk, on Mar 2 2007, 17:12, said:

A incercat cineva sa foloseasca portul pentru sim -> gprs de la acest laptop ?
De incercat s-a incercat, numai ca nu stie nimeni ce face cu adevarat :D

#30
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Foarte bun acest review a lui Waters3x4.
Ma gandesc de ceva vreme ce sa aleg si recunosc o parte din optiunile mele aici.
Cu siguranta voi cumpara acelasi model de la FS, numai ca voi cumpara si Vista, poate obtin o reducere...
Multumesc celor care au scris aici, mie personal mi-au folosit argumentele voastre.

Edited by floraur, 04 March 2007 - 17:37.


#31
Inco12

Inco12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.02.2007
Totusi o recomandare pentru un 17" desktop replacement...1440x900 rez glossy screen!!??????

#32
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
@inco12  Pai depinde in cati bani vrei. Laptopul meu e desktop replacement, un toshiba m60 de 17'', rezolutie 1440x900, ecran TruBrite, dar are deja 1 an.  Vrei sa stii ceva in special legat de asa ceva sau ce ?

Edited by mynameismada, 07 March 2007 - 19:23.


#33
lucian4fun

lucian4fun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2007
Am un Fujitsu-Siemens V3545 de trei saptamani tot de la emag achizitonat si merge impecabil ! Foarte bun review-ul lui Waters3x4, cat despre conectivitatea prin Bluetooth sau Wireless LAN nu sunt probleme, eu am internet prin Wireless. Nu stiu sa va spun prea multe despre modemul GSM, inca nu l-am folosit.
  Ce nu apreciez prea mult la acest laptop este iesirea audio 2.1 dar cu toate acestea calitatea sunetului este foarte buna, amplasarea porturilor USB unul deasupra celuilalt ( in total sunt 4 porturi dar sunt am plasate doua cate doua ), tasta SHIFT din stanga este prea mica .
  Puncte forte: zgomot f mic aproape insesizabil , greutatea mica, hard disk WD "incapator" si f silentios, nu se incalzeste mai deloc, placa grafica excelenta pt un sistem portabil---> raport pret / calitate excelent
  Pt instalarea Windows-ului XP pe Hdd sata urmati instructiunile deja prezente in topicul V3505.
  Windows Vista merge fara probleme.
  Driverele se instaleaza rapid introducand DVD-ul cu drivere cu care este livrat. Intradevar trebuie facut un update pt driver-ul AUDIO ca sa nu mearga boxele laptop-ului in acelasi timp in care sunt conectate si castile.
  
  Sunt f multumit de el. :rolleyes:

#34
ONeill

ONeill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 16.12.2003
Am intrat azi pe site la emag.ro si nu mai apare modelul V3545, versiune cu linux la 3300 :( . Tocmai cand doream sa mi-l comand si eu. Apare doar versiunea de 4000 ron.

#35
carmen.chick

carmen.chick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.03.2007
Salut!Am cumparat si eu de vreo 2 saptamani un fujitsu siemens amilo pro v3545 si vreau sa spun ca sunt multumita de el.Totusi am avut cateva probleme si inca am,cum ar fi:initial nu a mers alimentarea(de fapt bateria,nu se incarca),dar am fost la emag si mi-au schimbat-o pe loc,apoi,intr-adevar,am intampinat problema cu castile...trebuie downloadate diverele de pe site-ul lor ca merge apoi.Insa mai am o problema careia nu-i pot da de cap ,si anume, cand apas tasta FN+F5,F6 sau F7(adica butoanele referitoare la sunet) se blocheaza calculatorul.De fapt sa zicem ca apuc sa bag o melodie,melodia merge in continuare,se misca si mouse-ul dar nu mai pot da nici un click.Merge si CTRL+ALT+DELETE(imi apare fereastra) dar nu imi arata procesorul(de fapt bara aia de sus).Imi poate spune cineva ceva?E legat tot de drivere ceva?Nu stiu,dar parca butonul + tastele acelea 3 intra in conflict cu ceva si nu-mi dau seama cu ce.Apreciez foarte mult sfaturi sau ponturi.Merci!
PS:asta se intampla in Windows Xp Professional(nu am linuxul instalat).
Merci pt raspuns!

#36
brun3tul

brun3tul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.03.2007
Am si eu o intrebare legata de FSA V3545..cat are cache`ul? 2M sau 4, pt ca pe unele siteuri am gasit la descriere cu 4 iar pe altele cu 2M.
Si v-as mai ruga sa ma ajutati sa fac o alegere intre FSA V3545 si un Acer 5633_WMLI. Au aceeasi configuratie cu exceptia HDD`ului. Acer are 120Gb.
Va multumesc pt raspuns.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate