Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Suplimentele se iau si in zilele de pauza?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006
Am revenit sa mai spun ceva ;)). Ma gandesc ca daca iau un weightgainer imi e frica sa nu ma ingras..sa nu pun prea multa grasime..eu totusi as dori sa pun cat mai multa masa musculara..nu grasime..de la weightgainere  pui si grasime ? pls help..

#20
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2003

View PostRayden3000, on Feb 15 2007, 22:37, said:

Am revenit sa mai spun ceva ;)). Ma gandesc ca daca iau un weightgainer imi e frica sa nu ma ingras..sa nu pun prea multa grasime..eu totusi as dori sa pun cat mai multa masa musculara..nu grasime..de la weightgainere  pui si grasime ? pls help..

depinde de tipul somatic. nu stiu ce tip somatic esti, deci nu prea pot sa-ti raspund, dar in principiu da...pui si grasime, daca NU vrei asta, nu alege un wg de la universal (giant mass, gain fast), au mult zahar. ceva bun si ieftin este GFX8 :coolspeak:

#21
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2003

View PostMadib, on Feb 16 2007, 08:33, said:

depinde de tipul somatic. nu stiu ce tip somatic esti, deci nu prea pot sa-ti raspund, dar in principiu da...pui si grasime, daca NU vrei asta, nu alege un wg de la universal (giant mass, gain fast), au mult zahar. ceva bun si ieftin este GFX8 :coolspeak:

daca nu stai prea bine financiar poti de asemenea sa-ti faci tu un wg. iei un concetrat proteic(de ex. Milk&Egg, e bun pt seara, si unul din zer sa ai dupa antrenament), carbohidrati(energocarb) si un complex vitamino-mineral (Daily Formula) si vezi cum merge.

#22
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006
ideea e ca nu stiu ce tip somatic sunt..  :confuzzled: , am 1,76 si 66 kg, dar inainte de sala , acum cam 2 luni aveam 62 kg, deci ce trebe sa`ti mai spun sa stii ce tip somatic sunt?
         Nu am sa mai iau wg, pt ca nu vreau grasime :), am sa iau gfx8 daca zici ca e bun,dar gfx8 nu e wg ?
          :confuzzled:   :confuzzled:   :confuzzled:  very confused... chiar nush ce sa iau..
         Acum iau creatina monohidrata cu dextroza...gust cam nasol..dar il inghit :),milk &egg tocmai l`am terminat(cand ar trebui sa iau alta cutie..cum e cu ciclizarea?)
         Te rog sa`mi spui tu exact ce sa iau si cum sa iau ..pls....si cu ciclizarea la creatina, proteine..sau ce trebe sa iau.. :confuzzled:

#23
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006
Apropo...creatina pe care o iau e de la Bio Tech si e monohidrata 100% pura, iar dextroza e de la natural plus, si le amestec impreuna ca imi e mai usor sa le beau, dar au un gust nasol..le amestec cu inati am amestecat in 250ml apa (10g creatina si cam 60g dextroza) si avea un gust ca de apa cu zahar, dulce, si cam nasol, acum amestec cu 500 ml apa si e la fel.. ce pot sa iau sa fie mai bun la gust..adica asa trebe sa fie.. ? si..are ceva daca le amestec pe toate 3 (creatina, dextroza si proteinele ) la un loc ?
       si de cand am luat dextroza cu creatina la cam 15-20 de min am inceput sa ma simt cam nasol..dar mi`a trecut dupa vreo 20 de min..  :confuzzled:

Edited by Rayden3000, 16 February 2007 - 19:59.


#24
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
In zilele cand luam eu creatina, luam de la Monohidrat si Dextroza ambele de la Pronutrition

25g Creatina / Zi + 75g dextroza -> Combinate, creatina nu are niciun gust, dextroza e ff dulce

// Edit: ia creatina + dextroza si proteinele separat
si daca te-ai simtit aiurea sa stii ca NU e de la creatina  :console:

Edited by eminem4ever, 17 February 2007 - 15:31.


#25
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006
Mersi eminem4ever, oricum acum nu ma mai simt nasol..dar cum sa iau dextroza..iau de fiecare data cand iau creatina ? cate 50 de grame de fiecare data cand iau creatina.. ? sau iau vreo 75 o singura data pe zi chiar daca creatina iau de mai multe ori pe zi (de 4 ori cate 5 grame)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate