Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Diverse probleme cu DivX Playere

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
euronike

euronike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.01.2007
Hello! Am si eu o intrebare sau nelamurire. Am un dvd care suporta divx. Fac filme pe de tipul data CD dar pe dvd imi citeste subtitrarea pe jumatate de ecran scrisa cu galben undeva de la jumatatea ecranului in jos. Ma puteti ajuta cumva? Multam.

#20
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,007
  • Înscris: 28.10.2006

 euronike, on Feb 6 2007, 19:55, said:

Hello! Am si eu o intrebare sau nelamurire. Am un dvd care suporta divx. Fac filme pe de tipul data CD dar pe dvd imi citeste subtitrarea pe jumatate de ecran scrisa cu galben undeva de la jumatatea ecranului in jos. Ma puteti ajuta cumva? Multam.
Ai citit regulamentul? Acolo scrie sa dai cat mai multe detalii.
Ce detalii ai dat ? Ca ai un player ce reda DivX. Care, ce tip, ce model, un link acolo, ceva!
Ce pot sa spun, bine ca reda si subtitrarea, ca altele...!
Da detalii si poate obtii ceva raspunsuri.

#21
euronike

euronike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.01.2007
Am un dvd cu divx marca EDELSTEIN EA 808 din acela cu conectari USB si card de memorie. Si la data CD asa imi face. Imi vede sub. pe jumatate de ecran. Si atunci nu o mai vede pe 2 randuri cum era normal ci pe vreo 4. Si va dati seama ca se vede naspa pe 4 randuri si pe jumatate de ecran. Linkul este de exemplu :
http://www.shopmania...8~p-178675.html
Va multumesc.

Edited by euronike, 06 February 2007 - 21:13.


#22
euronike

euronike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.01.2007
Nu stie nimeni din ce cauza...?

#23
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003
Noi, despre aparatul tau nu stim, sunt convins ca in menu ai epuizat posibilitatile. Daca e asa, citeste pe aici, prin jur, si vei constata ca e problema de firmware. Unele aparate sunt miruite de Dumnezeu si le mai apare cate un firmware, care le rezolva problemele din de in ce mai bine. Altele n-au norocul asta. Este deci o chestiune de ''Dumnezeu cu mila!''
Ce solutii ai: site-ul producatorului, eventual al importatorului, carora sa le mai pese de cumparator.
Alta, inimosi ca Mtz si foarte putini altii, care fac firmware in casa. Ca un vin mult mai bun decat ala din sticla sigilata si cu Appelation d'origine controle. Pe ei trebuie sa-i faca tot Dumnezeu sa se uite la chipul tau si sa scrie firmware. Nu ai perspective prea luminoase...

#24
euronike

euronike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.01.2007
Si se aude si sunteul distorsionat. Ce sa fac? Please HELP ME. LA calculator se aude bine sunetul dar cand il bag in DVD se aude distorsionat. Dar numai la filme artistice. La documentare mai mici de 600 MB se aud bine. Si mp3 si mp4 se aud bine. Astept rasp.

#25
euronike

euronike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.01.2007
Treaba cu sunetul am rezolvat-o mai trebuie doar cu subtitrarea. Are cineva idee de unde iau si eu subtitrari fara diacritice. Pe siteul softpedia scrie fara diacritice si pana la urma sunt. Stiti ca dvd playerul nu citeste diacritice. De unde fac rost?

#26
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003
Autocorect - o minune de program (de Cosmin Ciuperca, la www.autocorect.lx.ro sau autocorect.dap.ro), Ctrl+Alt+D, scoate diacriticele instantaneu.

#27
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Vad ca esti mai proaspat pe aici dar asta nu e neaparat o scuza. Citeste topicul care se refera la adaugarea de subtitrari
http://forum.softped...howtopic=135471
e cam mult de citit dar o sa-ti dai seama repede cum se face. Asta o sa-ti rezolve problemele cu subtitrarea, cu exceptia cazului nefericit in care playerul tau nu stie DivX 6.
Succes.

#28
furainima1

furainima1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 30.06.2006
Daca stie Divx 3.5+++++ probeaza cum scrie aici:http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=209711

#29
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,007
  • Înscris: 28.10.2006

 euronike, on Feb 6 2007, 21:12, said:

Am un dvd cu divx marca EDELSTEIN EA 808 din acela cu conectari USB si card de memorie. Si la data CD asa imi face. Imi vede sub. pe jumatate de ecran. Si atunci nu o mai vede pe 2 randuri cum era normal ci pe vreo 4. Si va dati seama ca se vede naspa pe 4 randuri si pe jumatate de ecran. Linkul este de exemplu :
http://www.shopmania...8~p-178675.html
Va multumesc.
Parerea mea, pe care am mai spus-o de cateva ori pe aceasta arie:
Daca ai fost (scuze) berbec si ai dat banii pe o "pocnitoare", fara sa citesti inainte nimic pe acest forum, cum au spus si cei 2 antepostitori :coolspeak: folosesti AviSub sau Sub2DivX si faci filmele cu subtitrare incorporata in stream-ul divx(avi)(asta daca scula stie divx6) si le poti scrie apoi pe un DVD, sau si mai marfa, cu ConvertX2DVD le faci DVD-uri si n-ai treaba cu ele. Poti pune in acest fel 2 filme pe un DVD, rezultatul avand o calitate acceptabila.
Citeste ghidurile de pe aria Video, vezi si comentariile la aceste ghiduri, probeaza ambele variante cu CD(DVD) reinscriptibil, modifica setarile daca este necesar, pana ajungi la ceva ce iti convine.
Nici o speranta(inca) de modificare de firmware daca chipset-ul este SunPlus sau Zoran Vadis. La cat costa, nu cred ca are MTK sau ESS. Pune o poza cu meniul de Setup al player-ului sau cu file browser cu niste mp3-uri sa ne dam cu parerea.

#30
euronike

euronike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.01.2007
Problema sutitrarii este doar in cazul Divx. In cazul suport DVD subtitrarea merge foarte bine. Ce spuneti? Astept pareri

#31
euronike

euronike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.01.2007

 Ageamiu, on Feb 6 2007, 23:13, said:

Autocorect - o minune de program (de Cosmin Ciuperca, la www.autocorect.lx.ro sau autocorect.dap.ro), Ctrl+Alt+D, scoate diacriticele instantaneu.

Am instalat autocorect.lx.ro si tot asa imi face. I-am dat Ctrl+Alt+D si tot asa imi apare: un zero mic in loc de "sh" si un b mai lung in loc de "tz". Deci nu prea e o minune de program :(( :console:

#32
Groasnicu

Groasnicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 25.08.2004
Poate ai uitat să dai "Save" după ce ai scos diacriticele.

#33
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,007
  • Înscris: 28.10.2006

 Groasnicu, on Feb 7 2007, 15:07, said:

Poate ai uitat să dai "Save" după ce ai scos diacriticele.

@euronike
Sau ai facut chestia direct pe CD :coolspeak:  :wallbash:
Nu te mai grabi. Citeste ce a scris fiecare. La mine ai vazut DVD si gata: nu vrei DVD, ca acolo merge bine.
Daca nu ai rabdare sa citesti(obligatoriu, asa scrie la Regulament), nici noi nu mai avem rabdare sa-ti raspundem.

Edited by viceroy56, 07 February 2007 - 15:26.


#34
euronike

euronike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.01.2007
Am dat save si acum vad ca merge. Dar tot nu stiu legat de subtitrarea aia. Acum incerc cu Avisub sa vedem ce-o iesi. Reamintesc se vede asa doar la filme in format divx.

#35
daia

daia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.09.2006
Cine ma poate ajuta si pe mine cu subtitrarea la acest dvd. Are chipset  MT 1389 DE. Nu recunoaste sh, tz si nu arata toata subtitrarea. Vreau sa-l modific dar nu stiu cum. Multumesc anticipat.

#36
euronike

euronike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.01.2007
Yupiiii am facut subtitrarea cu AVISUB. E cel mai tare. Dar acum am dat de alta belea. Nu mai am sunet. Cum sa pun si sunetul??? Help me enyone??? PLS :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate