Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Audio Tape To *.wav Or .mp3

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
BUZI

BUZI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 21.08.2003
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema:
cum as putea sa-mi transfer melodiile pe care le am pe caseta audio(si sunt multe) in format wav sau mp3. Ce anume mi-ar trebui, (ceva o componenta hard mai speciala?) si ce soft sa folosesc.
Daca stie careva va rog mult sa ma informati si pe mine. :confused:  :help:

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
ai nevoie de:
- casetofon bun (sa scoata semnal fara brum, fisiituri, etc) - preferabil deck
- cablu de legatura casetofon-pc (tipul mufelor difera in functie de cele de la cas)
- placa de sunet la calculator, de preferinta cu zgomot de fond mic (gen creative, dar nu numai)
- un program care permite inregistrarea sunetelor> cool edit pro, soundforge, goldwave, etc si care te lasa sa aplici unele efecte audio, scoatere zgomot de fond etc.
- un convertor wave-mp3; programele de mai sus iti permit chiar sa salvezi direct mp3
- rabdare si timp liber (fiindca este vorba de inregistrare 1:1 + timp necesar prelucrare sau filtrare)

trebuie sa fi constient ca sunetul inregistrat NU se va auzi mai bine decit pe casetofon

#3
BUZI

BUZI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 21.08.2003
multumesc mult tEo
am inteles cum sta treaba acum, dar se poate face acest lucru si in cazul in care interfata audio este integrata. Placa mea de baza are interfata pe 6 canale SoundMax 4 XL cu subsistem audio AudioESP si codec Analog Devices AD1985.
Si te rog da-mi si mie ceva adrese de unde sa download-ez prog ptr inregistrare
oricum multumesc mult!

#4
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
http://www.softpedia...ublic/cat/11/1/

#5
BUZI

BUZI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 21.08.2003
multumesc mult drFAN, ptr link, dar nu am gasit nimic acolo free, ai putea sa ma ajuti in aceasta problema?
cer ajutor si altora!

#6
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
poti sa folosesti si placa de sunet integrata

sa sti ca free nu prea gasesti asa ceva

incearca Sound Forge (http://download.sony...rge70-trial.exe) sau incearca goldwave (http://www.goldwave.com/) care, chiar daca nu e free, te lasa sa faci ce vrei

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate