Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

idee...

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
shory

shory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 18.05.2003
Sal guys,

    Lucrez la o fabrica de mobila si sunt pus sa caut parteneri externi (in sistem de lohn sau export sau....)

   As vrea sa-mi dati si mie o idee cum sa caut pe net asemenea parteneri ?!

    Eu am cautat pana acum dar fara succes. Am gasit ceva anunturi, unele erau pe bani, am si platit si am trimis mailuri si faxuri si degeaba...bine nici anunturile nu erau recente.

    Orice sugestie e binevenita! Multumesc!

#2
Darlock

Darlock

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 04.06.2002
In primul rand trebuie sa te avertizez ca nu este o munca usoara, iar rezultatele probabil ca te-au adus deja la disperare.
Doar trimitand mailuri, trebuie sa te astepti la ceva de genul: 1 din 20 mailuri trimise vor primi raspuns, iar din 20 de raspunsuri primite probabil ca 19 vor fi raspunsuri de genu: "nu ne intereseaza in acest moment", "avem deja .." si doar 1 cu un eventual poate.
Singurul lucru pe care ti-l pot sugera: incearca sa-ti construiesti o pagina de web prin care sa-ti prezinti intentiile, produsele .... Vei da astfel un plus de seriozitate tentativelor tale.
Nu uita ca exista programe care-ti pot adauga pagina in listele motoarelor de cautare.

Oricum, nu te astepta la rezultate surprinzatoare. Vei avea de facut o munca titanica cu rezultate care apar in general destul de tarziu. Nu dispera. Rezultatele vor aparea cand nici nu te astepti.

Din pacate, domeniul tau de interes nefiind si al meu nu te pot ajuta mai mult. Sper doar ca unii din membrii forumului care locuiesc in strainatate sa te poata ajuta facilitandu-ti contacte (probabil ca si pe ei va trebui sa-i convingi de seriozitate ca sa te poata recomanda).

Mult succes.

#3
shory

shory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 18.05.2003
Exista si o pagina de web  (www.newmetalcom.ro)  si sincer imi era teama de genul asta de raspuns, dar asta e....rabdare,  cum ziceti si voi.....

Oricum mersi pt. sugestii!

#4
atanag

atanag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.11.2003
Ai avea sanse mai mari daca te-ai adresa intermediarilor. Sunt o gramada de intermediari pe net. Exista si un sistem de euro-intermediere. Imi scapa numele siteului, dar fa o cautare pe google.
Alta varianta, cauta ofertele de afaceri de pe siteuri gen gen westbiz.ro, wb.ro vei primi in fiecare zi oferte de afaceri.
Daca incerci sa cauti fara intermediari, direct cumparatori, vei avea putine sanse.

Ideea cu pgina de net este foarte buna, dar degeaba o submiti la motoare prin intermediul programelor. du-te la fiecare motor si vezi care sunt conditiile de submitere. este preferabil sa angajezi o firma care sa iti inscrie pagina in top ranking pe yahoo sau google. tu trebuie sa te profilezi pe cautat de intermediari. lasa acea firma sa isi faca meseria.

eu am obtinut ceva rezultate in acest domeniu.

pentru alte informatii iti stau la dispozitie la 0788353008  sau 0265512884  george atanasoaie

#5
atanag

atanag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.11.2003
du-te pe www.afacerilemn.ro este exact ceea ce cauti

#6
shory

shory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 18.05.2003
10x guys, ur the best :)

let's go surfing! :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate