Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Site HTML simplu si usor...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#1
red-dog-cena

red-dog-cena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2007
toti cei care vor sa afle mai multe...pot pune intrebari aici... :peacefingers:

#2
naitreaba

naitreaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 27.01.2007
Care-i faza ?

#3
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
detalii mai multe rapid, inainte sa dau report

#4
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View Postnaitreaba, on Jan 31 2007, 22:05, said:

Care-i faza ?

Poate vrea sa afle cum poate face un simplu site folosind HTML.  :naughty:

#5
naitreaba

naitreaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 27.01.2007

View Postavramseby, on Jan 31 2007, 22:12, said:

Poate vrea sa afle cum poate face un simplu site folosind HTML.  :naughty:


Tot ce-i posibil...
Nu ii iese ceva si vine si cere ajutor pe forum, nu ?  :notangel:

#6
red-dog-cena

red-dog-cena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2007

View Postnaitreaba, on Jan 31 2007, 22:15, said:

Tot ce-i posibil...
Nu ii iese ceva si vine si cere ajutor pe forum, nu ?  :notangel:
km aja cv...dak e cv ujor...ma putetzi intrb...dar vreau ji eu sa afluu cum pot sa bag un mic chat...pe un site...faqt in Notepad...HTML...am 14ani...fac site-uri de 2ani...dar chiar nuj cum sa fac chat-ul...plz help...

#7
red-dog-cena

red-dog-cena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2007
vreau sa aflu cum pot baga un mic chat...p un site...HTML...am 14ani, fac site-uri d 2ani...lucrez in Notepad...jtiu coduri p derost...dar aqm chiar nu am idee la chat...plz hel me

#8
naitreaba

naitreaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 27.01.2007

View Postred-dog-cena, on Jan 31 2007, 22:27, said:

vreau sa aflu cum pot baga un mic chat...p un site...HTML...am 14ani, fac site-uri d 2ani...lucrez in Notepad...jtiu coduri p derost...dar aqm chiar nu am idee la chat...plz hel me


Baaaah, asta stie coduri pe de rost. :))


Frate, romaneste stii sa scrii ?

#9
Dever

Dever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 13.07.2005

View Postred-dog-cena, on Jan 31 2007, 22:27, said:

vreau sa aflu cum pot baga un mic chat...p un site...HTML...am 14ani, fac site-uri d 2ani...lucrez in Notepad...jtiu coduri p derost...dar aqm chiar nu am idee la chat...plz hel me
:roflmaofast:
eu am 10 ani si fac site-uri de la 2 ani :roflmaofast: jtiu Internetul p d rost :roflmaofast:

P.S. Cred ca ar trebui impusa o limita de varsta  -_-

#10
red-dog-cena

red-dog-cena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2007

View PostDever, on Jan 31 2007, 22:55, said:

:roflmaofast:
eu am 10 ani si fac site-uri de la 2 ani :roflmaofast: jtiu Internetul p d rost :roflmaofast:

P.S. Cred ca ar trebui impusa o limita de varsta  -_-
yo cred k ai ink 2 ani...

#11
red-dog-cena

red-dog-cena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2007
poate ... stie cineva ... ce vreau sa aflu...nu cati ani are Dever ... daca nu stiti mai bine nu mai postati...

#12
naitreaba

naitreaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 27.01.2007

View PostDever, on Jan 31 2007, 22:55, said:

:roflmaofast:
eu am 10 ani si fac site-uri de la 2 ani :roflmaofast: jtiu Internetul p d rost :roflmaofast:

P.S. Cred ca ar trebui impusa o limita de varsta  -_-


Nu cred ca trebuie impusa o limita de varsta... ci poate un limbaj adecvat... preferabil in limba romana.  :cursing:

#13
clau_22

clau_22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 26.09.2004
ce "frumos" ai reusit sa scrii
bravo!!! la 14 ai reusit sa scrii in alta limba decat romana :)
succes cu crearea siturilor web . In ritmul in care vb. limba romana ... sa nu ajungi sa
scrii direct in html :)

#14
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
1. Chatul nu se face in HTML. Poti face un chat folosind macromedia   flash  + SmartFoxServer (vezi ca are ca exemple cateva chat-uri de la un grad de dificultate scazut pana la unul ridicat. A apoi dupa ce ai terminat chat-ul il pui pe o pagina de chat.
2. Parerea mea e sa nu incerci asta, nestiind bine nici HTML (banuiesc) . Invata  ceea ce-ti place si nu incerca sa faci niste chestii fabuloase . Daca iti place poti invata  Html->CSS-> php .
Nu inveti nimic daca dai un "copy/paste" la chat in pagina ta de net. Stiu ca vrei sa te dai mare in fata colegilor /prietenilor tai ca nu stiu ce ai facut tu...  
3.Roaga si tu un moderator sa ii schimbe numele topicului in " Chat " sau cum doresti tu . Pe un forum nu ar trebui sa duci un dialog scurt de genul "-Sal vreau si eu ceva" -> trebuie sa spui problema de la inceput si toate chestiile , daca va stii sa-ti raspunda cineva ,vei primi raspuns , daca nu ... asta e, google imi este prieten mie .
4. Probabil ca stii limba romana si scrii normal in viata de zi ci zi, dar pe aici este o comunitate si nu e etic sa scrii cu aberatiile alea de tz shi mircaresti etc . Incearca limitarea scrielor de genul asta.  Baietii de aici te cred anafabel .

PS Forumul Softpedia nu mai poate de destepti!

Edited by Purice`, 01 February 2007 - 09:00.


#15
vectorialpx

vectorialpx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.10.2006
sa completez ce-a zis Purice`

pe un forum, daca vrei ceva, zici ce vrei, nu astepti sa fii contactat... faptul ca ai scris asa denota lipsa de seriozitate din partea ta si n-o sa primesti niciodata ajutor [real] daca tratezi lucrurile astfel. Ca sa faci un chat ai nevoie de cunostinte solide de programare [mentionez ca HTML e limbaj de marcare] client-server. Javascript, spre exemplu, nu face parte din aceasta categorie...

sunt multe chat-uri freware, open-source, etc pe web... nu trebuie decat sa cauti

multa bafta in continuare !

Edited by vectorialpx, 01 February 2007 - 13:15.


#16
red-dog-cena

red-dog-cena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2007
cine poate sterge topicul asta???...k nu  stiu cine e moderator pe aici...

#17
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Incearca intai sa vorbesti romaneste. Si atunci s-ar putea sa te ajute cineva. La 14 ani cred ca esti destul de mare incat sa stii ca se scrie "stiu" si nu "jtiu". Deja asta cred ca devine o problema....una din partile negative ale internetului....ca oamenii in loc sa foloseasca internetul sa invete ceva mai rau se tampesc. Ne pare rau...dar nu stiu daca ai ce cauta aici :deadtongue:

#18
faken

faken

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 228
  • Înscris: 14.01.2007

View Postddumyy, on Feb 1 2007, 20:15, said:

Incearca intai sa vorbesti romaneste. Si atunci s-ar putea sa te ajute cineva. La 14 ani cred ca esti destul de mare incat sa stii ca se scrie "stiu" si nu "jtiu". Deja asta cred ca devine o problema....una din partile negative ale internetului....ca oamenii in loc sa foloseasca internetul sa invete ceva mai rau se tampesc. Ne pare rau...dar nu stiu daca ai ce cauta aici :deadtongue:


Sa ma bag si eu in seama ... pana aici aveti dreptate 100% dar, va-ti gandit ce faceati voi la 14 ani ? Daca va gandeati sa invatati html, php etc ? in timp ce va uitati pe cartoon network la dexter si alte desene ...
Eu cel putin, la varsta aceea nici nu stiam ce-i aia ... e bine ca vrea omu sa invete ..
Oricum sper sa ia in consideratie sfaturile voastre ca va avea de castigat :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate