Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Samsung 226BW

- - - - -
  • Please log in to reply
193 replies to this topic

#37
media_

media_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 22.11.2006
"  iar de pus pe verticala sa sa vezi filme (    ) formatul wide e facut special pt filme, nu trebuie sa-l sucesti sa le vezi mai bine  "      keeekeeess, inainte sa razi si sa faci pe desteptul aiurea ( ! )  mai bine citesti de 2 ori sau de 3 ori !  daca ai mai citi si tu din teste, ai vedea ca ajustarea pe verticala se refera la posibilitatea inclinarii ' fizice ' a monitorului...  cum 226 e un lcd cu panel TN, are unghiuri mici... si cum spuneam, eu urmaresc filmele asezat pe fotoliu, adica nu o sa ma uit perpendicular, si doream sa stiu daca 226 se poate inclina  ...  keeekeeess si rasul denota inteligentza, dar nu si aici!   ( am fost mai acid ca asteptam un raspuns serios, nu unul ironic si fara substantza ! )  aaaa... cu faptul ca are 2 ms si CREZI ca nu are ghosting!  asa credeam si eu, dar nu l-am testat niciodata, asa cum nici tu nu l-ai testat, doar CREZI! )

#38
media_

media_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 22.11.2006
mai astept pareri...

Edited by media_, 11 March 2007 - 03:04.


#39
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
Nu are pivot, parca asa ii spune la optiunea de care vrea media_.

Ala e folosit nu la filme, nu am intalnit filme intr-o rezolutie mai mare pe inaltime decat pe latime si nici nu cred ca exista pt. uz comercial. Din cate stiu eu, pivotul e folosit la prezentari sau alte nevoi de afisaj (prin magazine) cand ai nevoie de a prezenta cate un .doc sau .pdf sau alte documente care is realizate cu inaltime mai mare decat latime. Normal ca n-o sa stai pe-o parte sa te uiti la filme, ca doara nu esti cu capul, keeekeeess a zis bine ce a zis.

I-as face o testare si de ghosting sa va zic, dara nu utilizez jocuri de nici o culoare.

#40
kappa_ii

kappa_ii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.09.2002
wow tu de unde ai luat lcd ?

#41
media_

media_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 22.11.2006
voi ce avetzi mai?????   vorbesc eu chineza????   intreb daca monitorul asta se poate inclina pe verticala...  adica sa-i dau o palma ( poate asa intelegetzi ) si sa se lase catziva milimetri aplecat spre dusumea... auzi la ala:  ca normal ca nu o sa stau pe o parte.... eu am spus ca o sa stau cu catziva centimetri "  sub nivelul marii " ..  nici nu mai stiu cum sa vorbesc ca sa intelegetzi... poate stitzi si voi ca daca va uitatzi dintr-o parte, calitatea se duce...  asta intreb : il pot face sa-l 'trag' dupa mine? sa-l inclin spre ochii mei ...   unul a fost coerent si mi-a spus ca normal ca nu o sa privesc dintr-o rana...  acum sunt curios ce o sa mai citesc...  si normal ca unul care nu are acest monitor nu o sa-mi poata spuna, eu doresc aceasta informatie de la cineva care il detzine.

#42
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
Draga media_, orice monitor cu lcd se inclina inainte si inapoi. Are o balama. :) Mai mult inapoi, adica daca te sui pe perete ca sa te uiti la el :)

Acu ce sa iti fac daca nu esti specific, mai exista o functie care se cheama pivot care iti transforma monitorul din ~ 50 cm latime per 30 inaltime in 30 latime per 50 inaltime; functia de pivot este pt. prezentari in rezolutia respectiva, ca sa faci zoom la document fara sa mai dai scroll si tot omu a inteles ca tu aia vrei sa ii faci ca sa vezi filme. Sper ca n-am zis tampenii. Adica precum se intampla in imaginea alaturata cu monitorul care LG cred ca este. Sper ca te-am lamurit.

Acum l-am lamurit si cu negrul f. negru si lucios, era o setare tampita de-ale playerului BSPlayer de luminozitate (nu stiu cine i-a bagat-o) pe care am rezolvat-o chiar acushica. Daca am timp, cand vine noaptea, va fac o foto la v-un film mai pe negru. Daca aveti bugetul respectiv si stati pe ganduri, eu is de parere ca n-o sa regretati. La inaltime imi face impresia ca e cat un monitor de 19'', iar la latime e numai bine sa imi incapa tools-urile in fotoshop si alte treburi in programare. Iar la filme is pe spate. Nu stiu daca mai e pe stoc pe undeva, am inteles ca e cerere mai mare decat capacitatea fabricii slovene de fabricatie, de asta nu se gasesc.

kappa_ii  - l-am luat de la best-shopit, am mai scris pe pagina anterioara

Attached Files


Edited by woe, 11 March 2007 - 17:57.


#43
media_

media_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 22.11.2006
"   Draga media_, orice monitor cu lcd se inclina inainte si inapoi. Are o balama.  "       woe  tzin sa te anuntz ca nu orice LCD are balamaua ta!  mai documenteaza-te!

" Acu ce sa iti fac daca nu esti specific, mai exista o functie care se cheama pivot care iti transforma monitorul din ~ 50 cm latime per 30 inaltime in 30 latime per 50 inaltime; functia de pivot este pt. prezentari in rezolutia respectiva, ca sa faci zoom la document fara sa mai dai scroll si tot omu a inteles ca tu aia vrei sa ii faci ca sa vezi filme. Sper ca n-am zis tampenii. "

    woe, normal ca ai zis o tampenie.   daca nici dupa ultimul meu post nu ai inteles.... e vai !  e clar!  nu stitzi si doar vretzi sa va bagatzi si voi in seama!   am pomenit eu mai ca vreau sa-l intorc la 180 de grade ????   v-am spus clar ca vreau sa-i dau o palma si sa se lase in jos catziva mm, pt. a ma putea uita la filme de jos in sus!  daca nici acum nu atzi inteles, spun adio acestui topic, ca prea multzi turci sunt pe aici !   (   in primul meu post, eu am intrebat lucruri total diferite :  am intrebat mai intai daca 226 e, sau cel putzin da aspectul ca ar fi pe verticala cat un lCD de 19 ", iar apoi v-am intrebat daca 226 se poate inclina ;  cine v-a spus voua ca vrea sa-l intoarca la 180 de grade?  dar cum v-am spus.... ca sa va remarcati si voi ! )
  Deci si prin urmare!!!!!!!!!!!! ( acum sper sa nu se mai trezeasca unul sa ma acuze de pleonasm sau de altceva )   acest monitor 226, se poate inclina in fatza cu catziva milimetri?????

#44
media_

media_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 22.11.2006
ma putetzi acuza acum ca am scris 180 de grade, si nu 90 :)

#45
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
Mda, banuiam ca numai vrei sa te bagi in seama. Deci, informatii care te lumineaza gasesti in ce-am scris mai sus. Si cu asta, am incheiat si cu acest topic. Aceeasi proasta crestere a romanilor pe care o intalnesc din ce in ce mai des.

Informatii relevante pentru oricine doreste sa stie mai multe despre acest monitor se gasesc la adresa web http://www.hardforum...d.php?t=1144130

#46
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,187
  • Înscris: 07.01.2007
Aproape orice monitor se poate inclina in fata  cu aproximativ 5 grade, nu vad asta de ce ar fi altfel, eu am un LG de 20"wide si se poate inclina in fata cu 5 grade , tot asa il inclin si eu cand ma uit la filme din pat ca sa nu pierd din calitatea imaginii

#47
kappa_ii

kappa_ii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.09.2002
mi-am luat si eu azi si pot sa spun ca e chiar foarte bun
are contrast real bun cred ca peste 700
si ceea ce este foarte foarte bun la acest lcd este negrul
are negru parca mai bun ca la 970p

o sa pun si niste poze

#48
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,187
  • Înscris: 07.01.2007

View Postkappa_ii, on Mar 12 2007, 19:22, said:

mi-am luat si eu azi si pot sa spun ca e chiar foarte bun
are contrast real bun cred ca peste 700
si ceea ce este foarte foarte bun la acest lcd este negrul
are negru parca mai bun ca la 970p

o sa pun si niste poze
pune poze, asteptam poze , cu back-light blending daca poti sa vedem are, ori ba :)

#49
kappa_ii

kappa_ii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.09.2002
poze
si nu are back-light blending notabil
este un lcd tn foarte bun  . tinind cont ca am avut 970p pva --- totusi nu este la fel la culori ca pva .
http://forum.compute...mp;d=1173724924

http://forum.compute...mp;d=1173724924

http://forum.compute...mp;d=1173724924

pozele nu ies exact cum este imaginea - probabil nu este foarte bun aparatu

vad ca la ultima imagine a amplificat luminozitatea din camera - si a bagat niste purici pe fundal

#50
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006

woe said:

Am luat si eu. De 3 martie. Ziua mea.
Foarte tare. Abia mai am loc sa pun boxele prin laterale pe biuro.


Scrie si pe cutie pe hartia aia cu codul de bare si cu modelul, ce tip de panel e? S sau A? Poti sa fci o poza si cu partea aceea a cutiei?

Edited by ronell, 13 March 2007 - 16:10.


#51
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
@woe: Cu ce utilitar ai testat monitorul ? Nokia Monitor Test 1.0.0.1 cumva ?

Edited by WizzBizz, 13 March 2007 - 16:23.


#52
kappa_ii

kappa_ii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.09.2002
am jucat si putin cs - putin fifa si se descurca bine
deci recomand samsung 226bw -

#53
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006
Panelul fratilor, care aveti, scrie tipul S sau A si pe cutie, sau numa pe carcasa monitorului?

#54
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Cineva din iasi care sa-l fii gasit la un magazin peaici ?


Media foloseste edit daca esti asa desptept  :lol: :lol:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate