Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 

Relatia profesor (tanar) - studenta

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#91
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
regina noptii...incearca sa l atragi in vreun proiect ASLS....poate acolo interactionati mai mult...

#92
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005
Regino, pune-te bine cu supermoderatorii! Pe ei va trebui să-i rogi să schimbe titlul threadului din Relatia profesor (tanar) - studenta în Relatia profesor - absolventă și apoi în Relatia profesor (batrân) - lingvistă matură, pentru ca mai apoi să devină Relatia pensionar (profesor) - pensionară! :P :D

#93
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005
S-o supărat... :)

#94
regina_noptii

regina_noptii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.01.2007
Nu m-am suparat, nu am de ce...Doar ca aveti dreptate care mi-ati scris ca ajung sa imbatranesc pe forum  :peacefingers:

Adevarul e ca nimeni nu stie circumstantele reale si fiecare intelege ce crede...Nu as putea primi sfatul "perfect" care sa mi se potriveasca manusa si sa dea si rezultatul dorit... Partea buna este ca din cele cateva sfaturi pertinente pe care le-am primit (caterinca nu se pune  :naughty:  ) am reusit sa trag ceva concluzii si singura...macar am vazut alte puncte de vedere, date de persoane total necunoscute care in nici un caz nu ar fi putut fi subiective cu mine... Deci am cam obtinut ceea ce mi-am dorit.

Acum voi lasa discutiile de pe forum, care in viata reala nu prea duc nicaieri (cand vine vorba de un subiect cu adevarat important...) si imi voi juca cartile pe care le am, aratandu-i in primul rand ca poate avea incredere in mine si asteptand...lucrurile adevarate se construiesc incet iar datoria noastra fundamentala ca oameni este sa incercam; o viata avem...Voi mai intra din cand in cand sa vad daca s-a mai scris pe aici ceva...

"Cu o lume intreaga" :)

Edited by regina_noptii, 08 February 2007 - 19:21.


#95
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

View Postregina_noptii, on Feb 8 2007, 19:18, said:

aratandu-i in primul rand ca poate avea incredere in mine si asteptand...lucrurile adevarate se construiesc incet iar datoria noastra fundamentala ca oameni este sa incercam; o viata avem...
Prima parte a mesajului este contradictorie cu cea dea doua. Datoria noastra este sa incercam ca doar o viata avem si nu e timp de pierdut, asteptand si construind incet :D Asa ca dute la el si invita-l in oras. N-ai ce pierde. Ori te refuza direct si stii o treaba, ori nu te refuza si atunci  :kisstogether:

#96
Howzit_90

Howzit_90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 10.06.2005
subtilizeaza-i cumva linkul de pe forum  ^_^

#97
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005
OK, regino... Succes! :)

Și nu uita să ne spui cum a ieșit! ;)

#98
DrDMX

DrDMX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 17.01.2007
Regina
-du-te si invita-l al un film ceva , sau poate undeva mai retras sa nu vada tot poporul , daca te refuza asta e mergi in continuare , nu e singurul de pe lumea asta frumos si destept (motivul - vrei sa iti faci lucrarea de diploma si sa iti dea niste sfaturi , ca nu prea stii ..ce si cum , insista si tu )
-si AI mare grija sa NU DEVINA O OBSESIE , cu toate ca am impresia ca ...incet incet prin refuzul lui obsesia e pe punctul de a se instala , si atunci o sa-ti doresti  mai mult sa fie cu tine----> MARE GRIJA

Edited by DrDMX, 11 February 2007 - 12:39.


#99
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007

View Postregina_noptii, on Jan 29 2007, 02:27, said:

..

Am incercat sa-i sugerez sa incercam sa ne intalnim si in afara facultatii, dar el mi-a dat de inteles ca nu se poate din cauza asta...ca el e profesor si eu studenta...nu mi-a zis nimic clar, dar asa am inteles...E aiurea sa ne intalnim pe holuri dupa asta, sa-i cer carti si sa vorbim ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, cand mie mi se pare ca ma simpatizeaza in mod evident...e ceva, o complicitate, amandoi stim ceva dar nici unul nu spune...Mentionez ca nu e casatorit (nu are verigheta! :roflmaofast: ) dar nu am reusit sa aflu nimic despre viata lui personala pentru ca pe oricine as intreba, se va prinde si nu vreau sa se stie...:notangel:
Cum sa rezolv situtia asta? E un tip mai introvertit, isi ascunde emotiile... Nu pot sa-i mai spun nimic...a doua oara nu mai merge sa-l "invit" la plimbare...

poate omului ii plac barbatii, iar daca iese cu tine si aud prietenii lui, il renega. :w00t:

#100
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postregina_noptii, on Jan 29 2007, 03:27, said:

Sunt studenta la Limbi Straine si am incurcat-o: m-am indragostit de un profesor

Cunosc si eu un caz similar ce s-a sfarsit in divort :)

Plus un alt caz in care profesorul s-a casatorit ( pe rand :) ) cu 3 studente de-ale lui in an terminal . Cu ultima mai e si acum - ca deh omul a imbatranit :)

Edited by AMDG, 30 March 2007 - 10:15.


#101
ucinrov

ucinrov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.05.2006
:lol: te duci si ti-o tragi cu el,ca si asa e la moda printre studenti....
Vai ce greu e sa faci asta ...... nici nu ma gandeam ca puteti sa aveti atatea remuscari,stimabile studente.
Mai rau e ca intrebi lumea ce si cum s afaci,de parca tu nu poti sa rumegi toata chestia asta.

Edited by ucinrov, 01 April 2007 - 04:45.


#102
regina_noptii

regina_noptii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.01.2007

View Postucinrov, on Apr 1 2007, 05:44, said:

:lol: te duci si ti-o tragi cu el,ca si asa e la moda printre studenti....
Vai ce greu e sa faci asta ...... nici nu ma gandeam ca puteti sa aveti atatea remuscari,stimabile studente.
Mai rau e ca intrebi lumea ce si cum s afaci,de parca tu nu poti sa rumegi toata chestia asta.

Hmmm, am mai dat si eu pe aici sa vad cum unii posteaza ca sa se afle in treaba...
Daca citeai tot ce am scris poate iti faceai o alta parere. Iti recomand o cariera politica - la confuzia actuala daca te grabesti un pic ne pricopsesti cu un nou presedinte... :bouncey:

Daca politica te plictiseste, poti oricand sa iesi afara sa te joci sau sa citesti o carte...de colorat... :tooth:

#103
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
bun, si noutati, nimic-nimic? :rolleyes:

#104
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postmianna, on Apr 27 2007, 03:33, said:

bun, si noutati, nimic-nimic? :rolleyes:

este gravida, nu mai are timp de noi...

#105
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
hehe! ce tare era regina noastra in vremurile de restriste.

#106
regina_noptii

regina_noptii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.01.2007

View Postnone, on Apr 29 2007, 20:50, said:

hehe! ce tare era regina noastra in vremurile de restriste.

Sincer, ma gandeam sa rog pe administratori sa inchida topicul... Nu-si prea mai are sensul, ca aici au fost atat de putine idei pertinente, si mai mult caterinca - interesant ca studentele din ziua de azi sunt privite in general ca niste c**ve, ahtiate dupa barbati si gata oricand de "actiune"... :vampire:

Si perceptia despre o relatie e mult alterata - cu riscul de a starni alte ironii, spun ca nu isi mai inchipuie multi ca exista viata care nu se reduce eXXXclusiv la asternuturi, ca mai e magie in priviri si gesturi, rabdare, asteptare, flirt, romantism... Eu la asta ma refeream, nu la barbarul termen de 'babardeala' care aduce a ceva animalic si la care urechiusele mele antrenate de eseuri literare reactioneaza vehement... :roflmaofast:

Ce sa povestesc? Nimic menit sa va incante... Nu ne-am sfasiat salbatic hainele de pe noi ca in filmele de gen, nu a fost nimic cu iz de telenovela ieftina... Cate o privire, un zambet, o vorba, care ne apropie zi de zi tot mai mult, o anumita complicitate creata intre noi... Totul se construieste incet si cu rabdare. Nu vreau barfe, nu vreau sa stie nimeni in afara de noi de asta. Gura lumii distruge tot ce e frumos... Sunt fericita asa...asteptand cu emotie fiecare revedere, fiecare zambet, fiecare moment. Si chiar daca nu va fi nimic in final, tot va ramane ceva special, ceva de care imi voi aminti cu placere peste ani, diferit de gustul amar al unui one-night-stand urmat de formidabilul joculet "hai-sa-ne-facem-ca-nu-ne-cunoastem"...
:)

Edited by regina_noptii, 02 May 2007 - 23:29.


#107
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
:coolspeak: :clapping: :first:  

din pacate,foaaaarte putini mai gasesc ceva de valoare intr-un zambet,o privire,o poezie,un cuvant cu sens figurat.....
anyway....te exprimi superb,sper sa-ti gasesti pe cineva macar la nivelul pasiunii cu care traiesti tu...

#108
ela_mih

ela_mih

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.05.2007
Buna regina, buna tuturor prof care citesc acest mesaj, si pot sa-si aduca aportul in a-mi spune cum este cu corectitudinea dontologica, se mai practica ea azi, si nu doar?

Si eu in stundentie placeam un asistent si el pe mine, eu eram prietena cu actualului meu sot, iar el, asistentul banuiesc ca nu era singur pentru ca exceptand faptului ca era un asistent profesional era si f. frumos.
Pot spune ca pe toata perioada studentiei, ne-am intersectat privirile patimas de multe ori, nu m-am gandit vre-o data sa-i insinuiez mai mult, il placeam si atat, chiar ma gandeam ca e ridicol, dar am zis ca atat i-mi pot permite, fara a fi penibila, sau mai stiu eu cum zic cei de pe forum.
Acum cand sotul meu devine profesor inevitabil ma gandesc la aceasta latura noi suntem casatoriti de 3 ani si avem un bebe, suntem tineri si aratam bine.
Noi nu purtam verighete, sotul mereu are atitudine serioasa, dar daca o circumstanta oricat de mica l-ar apropia de cineva este f. f. sociabil, glumet..... Asta ar insemna ca, "tu"........  poti interveni in viata noastra intr-un mod negativ?
Eu zic ai insinuat o intalnire daca ti-a zis nu, este posibil sa fie ceva la mijloc ce-l impidica, inteleg ca arati bine, interesul ptr materia lui imi da de gandit ca esti si un posibil student bun, daca ar fi fost disponibil ptr o relatie cred ca ar fi dat curs insinuarilor tale.
Pe de alta parte daca tu chiar ti-ai pus sperante in relatia asta, observa-l din umbra, vezi ce e cu el doar observandu-l, asta fiidu-ti mai greu acum ca nu mai esti studenta lui, nu-l sufoca cu atentia ta pana nu stii pe ce teren joci, daca iti permi-ti sa strici o relatie, sau daca sa lupti ptr cineva indecis.
Cat despre vorbe aici ti-ai spus parerile iar daca ptr mine ai reiesit ca o studenta normala, cu sentimente proprii, frumoasa si poate putin naiva sentimental majoritatea ti-au pus o eticheta, de asta trebuie sa fii pregatita, cei ce nu vor sti nici cat ne-ai expus noua te vor catologa si mai rau, iar lucru acesta poate distruge ce vrei sa obtii.

Mult noroc si sa fie cum e mai bine pentru toti.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate