Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

dureri in talpa

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 CornelB, on Jan 25 2007, 12:50, said:

Azi dimineață au început, la coborârea :w00t: din mașină.
Nu le-am dat prea mare importanță, însă văd că persistă / se accentuează.

Acuma, cu alea în cot mi's destul de obișnuit, însă m-am săturat deja de hlizelile colegilor și de tot felul de propuneri de posturi la Opera de Stat din Moscova... [sunt atât de enervante, durerile, că pot păși doar pe vârful piciorului stâng]

Văd că sunteți destui doctori în PH pe-aici, se încumetă cineva cu vreo opinie?
Am auzit lipsă de calciu, până acuma... Oferă cineva mai mult? :D

te-ai gindit sa stai jos, in loc sa umbli de nebun?

#20
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005

 Mosotti, on Jan 31 2007, 13:35, said:

te-ai gindit sa stai jos, in loc sa umbli de nebun?

pe unde, pe forum? [că prin altă parte nu servesc, decât duminicile]

la tine a funcționat?

#21
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Fractura/fisura metatarsiene...

#22
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005

 H725, on Jan 31 2007, 14:36, said:

Fractura/fisura metatarsiene...


tx, merg azi [sper!!] să-mi fac o foto... ăstaaaa... radiografie, și vă țin la curent.

până atunci, poa' să curgă pariurile... :)
le jeux NE SONT PAS faits, encore!

#23
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,440
  • Înscris: 06.06.2006

 CornelB, on Jan 25 2007, 12:50, said:

Azi dimineață au început, la coborârea :w00t: din mașină.
Nu le-am dat prea mare importanță, însă văd că persistă / se accentuează.

Acuma, cu alea în cot mi's destul de obișnuit, însă m-am săturat deja de hlizelile colegilor și de tot felul de propuneri de posturi la Opera de Stat din Moscova... [sunt atât de enervante, durerile, că pot păși doar pe vârful piciorului stâng]

Văd că sunteți destui doctori în PH pe-aici, se încumetă cineva cu vreo opinie?
Am auzit lipsă de calciu, până acuma... Oferă cineva mai mult? :D
nu stiu ce fel de incaltaminte porti
sau daca ai schimbat-o curand

o fosta madra de-a mea avea problema asta la inceputul concediului (cand trecea de la tocuri la incaltaminte fara toc) si cand reincepea serviciul (cand trecea de la bașcheți la tocuri)

off-topic:
sa postezi radiografia, poate ne dam seama cat porti la picior si te cadoriseste SP la al 34958347876242748769587645-lea post cu o pereche de pantofi ortopedici  :lol:

later: nu e parere de inginer; e parere de cartita de birou  :roflmao:

Edited by mianna, 02 February 2007 - 23:25.


#24
the_coolest_boy06

the_coolest_boy06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 14.10.2006

 CornelB, on Jan 31 2007, 14:39, said:

tx, merg azi [sper!!] să-mi fac o foto... ăstaaaa... radiografie, și vă țin la curent.

până atunci, poa' să curgă pariurile... :)
le jeux NE SONT PAS faits, encore!
cati ani ai? banuiesc ca daca ai masina, ai peste 20, nu? daca ai fi avut 14 ani, as fi zis ca sunt dureri de crestere! asa...nu stiu! sa imi arati radiografia...ma rog, tuturor! eu sunt un mic doctor asa ca te-as pute ajuta! Poate o fi de la mers..asa ti-as fi prescris Feunex, daca ai auzit de el, un gel pentru alungarea durerilor! nu te gandi ca iti dau o tampenie d-aia de la reclame! eu iti dau reteta, iar tu te pregatesi sa scoti din portofel 50 ron! cam atat costa gelul!

#25
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005
mulţumesc, tuturor.
Nu mai e nici vorbă la fel de intensă ca-n prima zi. Şi parc-am observat că doare mai tare seara, cu piciorul gol pe podeaua mai rece.
După cum probabil bănuiţi :), n-am fost încă la radiografie.
Da' am, 2 circumstanţe vag atenuante: 1. delăsaaarea-mi şi 2. şedinţe infinite, apoi d'alea cu părinţii, închideri de lună şamd...

da mâine, - ca-n studenţie :) - merg, că-i sâmbătă. Sper că-i deschis, c-am uitat să sun azi.

ps: mi's, cum se zice... cal bătrân rău.
Şi port încălţăminte exclusiv către sportivă - pantofi cu talpă cât mai elastică. Nu-i suport pe ăia cu talpă rigidă.

Edited by CornelB, 02 February 2007 - 18:48.


#26
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,440
  • Înscris: 06.06.2006

 CornelB, on Feb 2 2007, 18:48, said:

Da' am, 2 circumstanţe vag atenuante: 1. delăsaaarea-mi şi 2. şedinţe infinite, apoi d'alea cu părinţii, închideri de lună şamd...
inchideri de luna?  :w00t:

spune-mi si mie unde durerea mea (de talpa, ca sa nu fiu off topic) se baga taxa de oras din facturile de cazare (serviciu scutit de TVA) pe JC conf OMF 2217/2006?  :wacko:

Edited by kretzu77, 02 February 2007 - 18:58.


#27
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005
scriu deoarece poate fi folositor, vreodată, cuiva.

Concluzia, abia ieri, în urma unui RMN: HDL4-L5 + protruzie discala L5-S1.

Pentru a doua, care-mi pare la fel de serioasă, o să vbesc cât de repede cu un neurochirurg, să-mi traducă în românește :) - eu am înțeles ceva de o atingere a măduvei la acel nivel.

Pentru prima, clar trebe să mă înscriu în clubul lui Băse. HD = hernie de disc. I hate you, you're always right [intuitive] :).
Apropo, nu știe nimeni numărul lui, al lui Băse, să-mi scriu corect pe litere numele schnitzel-schautzer-doktorului ăla vienez? :)
Și mai ales să-mi spuie cât oare să-i dau? :roflmao:
Că în România no way să mă las tăiat.

ps:
Ce nu mi-e clar însă e că nu am cunoscut până acuma vreo Blondă Elena, pe care s-o suspectez drept cauză :roflmao:
Iar de-acuma încolo, pot cunoaște și două, că... degeaba, i guess.
Voi ce ziceți? ;)

#28
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 CornelB, on Feb 22 2007, 08:47, said:

scriu deoarece poate fi folositor, vreodată, cuiva.

Concluzia, abia ieri, în urma unui RMN: HDL4-L5 + protruzie discala L5-S1.

Pentru a doua, care-mi pare la fel de serioasă, o să vbesc cât de repede cu un neurochirurg, să-mi traducă în românește :) - eu am înțeles ceva de o atingere a măduvei la acel nivel.

Pentru prima, clar trebe să mă înscriu în clubul lui Băse. HD = hernie de disc. I hate you, you're always right [intuitive] :).


ps:
Ce nu mi-e clar însă e că nu am cunoscut până acuma vreo Blondă Elena, pe care s-o suspectez drept cauză :roflmao:
Iar de-acuma încolo, pot cunoaște și două, că... degeaba, i guess.
Voi ce ziceți?


o blonda (si) Elena (care nu este cauza  :P ) iti traduce: a doua este un inceput de hernie, in derulare. deci mai putin grava decat hernia - dar n-are importanta, tot neurochirurgie scrie pe tine :)

#29
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

 CornelB, on Feb 22 2007, 08:47, said:

scriu deoarece poate fi folositor, vreodată, cuiva.

Concluzia, abia ieri, în urma unui RMN: HDL4-L5 + protruzie discala L5-S1.

Pentru a doua, care-mi pare la fel de serioasă, o să vbesc cât de repede cu un neurochirurg, să-mi traducă în românește :) - eu am înțeles ceva de o atingere a măduvei la acel nivel.

Pentru prima, clar trebe să mă înscriu în clubul lui Băse. HD = hernie de disc. I hate you, you're always right [intuitive] :).
Apropo, nu știe nimeni numărul lui, al lui Băse, să-mi scriu corect pe litere numele schnitzel-schautzer-doktorului ăla vienez? :)
Și mai ales să-mi spuie cât oare să-i dau? :roflmao:
Că în România no way să mă las tăiat.

ps:
Ce nu mi-e clar însă e că nu am cunoscut până acuma vreo Blondă Elena, pe care s-o suspectez drept cauză :roflmao:
Iar de-acuma încolo, pot cunoaște și două, că... degeaba, i guess.
Voi ce ziceți? ;)
.......................................
Ai mare grija ! Sotia mea are deja doua operatii la coloana ( hernie de disc) ultima la Baltasar. Pe 1 martie a plecat spre Italia sa vada ce mai e de facut ! Sunt dezgustat de medicii din Romania si il inteleg pe Basescu. Cred ca in materie  de neurochirurgie suntem inca bananieri. Parca numai in acest domeniu.......!

#30
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
Mai multa lume din anturajul meu am observat ca se plange ca il doare talpa sau calcaiul. Unii zic ca e de  la schimbarea vremii ...dar nustiu

#31
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005

 Nike_2, on Mar 4 2007, 02:10, said:

Mai multa lume din anturajul meu am observat ca se plange ca il doare talpa sau calcaiul. Unii zic ca e de  la schimbarea vremii ...dar nustiu


măi, în cazul lor io cred și sper că e de la vreme.
pe mine m-a lăsat, deocamdată, nici în cot nu mă doare de astfel de mesaje.

hai să trăim bine [era obligatoriu să adopt asta, ca să intru-n în Băsescu & Elena club.]

#32
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
e de la reuma, fereste-te sa stai descult pe ceva rece , de ex. gresie. o poti pati serios, un puseu reumatic lasa sechele ce pot afecta inima.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate