Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Probleme cu Yahoo Mail

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
laza3007

laza3007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.01.2007
Pagina de mail de la Yahoo nu poate fi accesata.
Deschid fara probleme Gmail sau Hotmail dar nu Yahoo Mail, am facut multiple incercari : am ascos Firewall-ul, am incercat cu alt program (opera), am verificat setarile din Internet Options-Security, am sters tot ce era History si Cookis, am scanat registrii... si nimic nu vrea, cum sa-l mai rog ?!
Am dat PING si primesc raspuns de la servar !
Acesta este mesajul pe care il primesc ... normal ca am facut intai ce spune acolo !

Attached Files



#2
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Ai incercat:
Tools -> Internet Options -> Security -> Custom -> bifezi casuta Enable de la Script ActiveX controls marked safe for scripting -> Restart browser

Edited by kill_them_all1000, 25 January 2007 - 14:23.


#3
laza3007

laza3007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.01.2007

View Postkill_them_all1000, on Jan 25 2007, 14:22, said:

Ai incercat:
Tools -> Internet Options -> Security -> Custom -> bifezi casuta Enable de la Script ActiveX controls marked safe for scripting -> Restart browser

DA acesta a fost primul lucru pe care l-am facut - dar fara nici un rezultat, si oricum casuta Enable era activata !

#4
petro66

petro66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.10.2005
Am si eu o problema foarte ciudata pe calculatorul de la serviciu. Ma loghez pe mailul de yahoo fara probleme, dar se deschide total aiurea, imprastiat, fara interfata grafica. Browserul e internet explorer 6, pe XP SP2.  Pot deschide mesajele dar nu vad textul in ele, plus ca nu-i pot da nici reply si nici forward, butoanele apar ele pe-acolo dar nu sunt active. Am zis ca e problema cu IE, asa ca l-am upgradat cu versiunea 7.0. Aceeasi problema. L-am dat afara, am facut system restore de vreo 3 ori, la fel. Am cautat pe net sa vad daca nu e vorba de un virus, spam etc, am gasit ca ar fi vinovat de asa ceva un virus JS.Yamanner@m, asa ca am incercat variante de remove cu mccaffe si norton av, dar nu a gasit nimic. Citez de pe siteul Symantec: "JS.Yamanner@m is a worm that is written in Javascript. It exploits a vulnerability in the Yahoo! Mail service to send a copy of itself to other Yahoo! Mail contacts." Se poate vedea la: http://www.symantec..../...-99&tabid=3 ; Am instalat vreo 2 programe antispam, nu au rezolvat problema. Am curatat cockie, temporarele IE, tot ...si degeaba. Singura solutie ar fi formatarea, dar nu am voie sa fac asa ceva la serviciu fiind vorba de o serie de programe ce necesita interventia echipei de IT, ceea ce complica treaba. Vreau sa va intreb: a mai patit cineva asa ceva? daca da, cum a rezolvat-o? Mersi tuturor celor care vin cu o idee mareata. Am nevoie de mailul asta, si ma termina ca nu pot sa ma folosesc de el. Sigur e ceva in calculator fiindca pe alt calculator se poate accesa.
Mersi

#5
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Incearca sa instalezi un alt browser sa vezi daca merge (Firefox, Opera, etc...)

#6
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006
Vezi ca exista tasta print screen, chiar nu e nevoie sa faci poza la monitor.

#7
petro66

petro66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.10.2005

View PostGraveland, on Feb 23 2007, 09:22, said:

Vezi ca exista tasta print screen, chiar nu e nevoie sa faci poza la monitor.
Daca o spui la misto, imi pare rau. Tasta print screen exista, dar eu am postat de acasa de unde nu am aceasta problema, deci, nu aveam cum sa postez acea imagine. O sa fac un print screen de la serviciu pentru lamurirea termenului "imprastiere".
Ca sa-i raspund si lui "darkangelbv": Nu am voie, in mod normal, sa instalez NIMIC pe calculator, majoritatea nu au nici drepturi de admin. Eu am, insa o fac pe riscul meu, avand instalat pe calculator si un program de monitorizare prin care se urmareste politica de utilizare in domeniul IT. M-am gandit si eu la un alt browser, dar e riscant. Prea multe detalii nu pot oferi, dar, pana la urma o sa incerc si aceasta varianta. Problema e ca se intampla doar pe mailul de Yahoo, ceea ce ma duce la concluzia ca e un virus, spy, ceva de genul asta...

#8
petro66

petro66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.10.2005

View PostGraveland, on Feb 23 2007, 09:22, said:

Vezi ca exista tasta print screen, chiar nu e nevoie sa faci poza la monitor.
Am instalat si browserul Firefox, tot asa imi apare.
Am facut si print screen pentru o informare mai clara:
Attached File  mail_dupa_logare.JPG   104.52K   155 downloadsAttached File  mail_inbox.JPG   107.33K   155 downloads

Edited by petro66, 26 February 2007 - 10:59.


#9
maxutu

maxutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 05.11.2006
[quote name='petro66' date='Feb 26 2007, 10:49' post='2500636']
Am instalat si browserul Firefox, tot asa imi apare.
Am facut si print screen pentru o informare mai clara:

aceeasi problema o am si eu si nu-i dau de capat de vreo 3 zile.Ciudat

#10
Chazz

Chazz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 27.02.2007
aceeasi problema o am si eu
ceva sugestii?

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
se incarca pagina cumva foarte greu? resul paginilor web merg cum trebuie, deobicei imaginile nu se incarca daca ai o conexiune slaba la internet, sau blochezi tu afisarea acestora din browser

poate ai un virus ceva fa o scanare, iti recomand: http://www.mwti.net/...ive_updates.asp

#12
Chazz

Chazz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 27.02.2007
Problema persista dupa 4 zile :cursing:
Am incercat cu diferiti  browseri,aceeasi situatie...incep  sa cred  ca e o problema de cod  html in serverul lor.

#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
pai asta ti-am spus si eu mai sus

#14
petro66

petro66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.10.2005

View Postgumball3000, on Apr 18 2007, 21:04, said:

se incarca pagina cumva foarte greu? resul paginilor web merg cum trebuie, deobicei imaginile nu se incarca daca ai o conexiune slaba la internet, sau blochezi tu afisarea acestora din browser

poate ai un virus ceva fa o scanare, iti recomand: http://www.mwti.net/...ive_updates.asp

Vad ca au mai aparut interlocutori pe aici. Se pare ca nu exista nici o solutie. La mine la serviciu, am inteles ca e blocat pe undeva printr-un firewall pe server accesul la mailul de yahoo, plus ca pe gmail nu intra deloc. Daca la inceput aveam doar eu aceasta problema, acum este aceeasi situatie pe toate calculatoarele. Cred ca e exclus un virus, scanand cu toate utilitarele si antivirusii recomandati. Cred ca nu are rost sa ne mai batem capul. As intreba insa pe Maxutu sau Chazz, calculatorul lor e cel de acasa sau tot de la serviciu?... Daca e cel de acasa, de ce nu incearca o formatare?... macar stim daca e o problema de windows, nu ?

#15
sorin2007

sorin2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,709
  • Înscris: 01.04.2007
Aceeasi problema ciudata am si eu,intru in casuta de e-mail yahoo dar nu pot citi nici un mesaj.De trei zile incerc toate variantele posibile.Cert e ca problema provine din calculatorul meu de acasa pentru ca la serviciu totul e ok.Nu reusesc cu nici un browser ( Firefox,Opera,IE6),dar se mai intampla alta ciudatenie: nu pot instala plug-in javascript la Firefox si nici separat "Java Runtime Environment Version 6 Update 1".Apare un mesaj de eroare din programul Windows Installer,nu stiu ce e ala dar cred ca face parte din sistemul de operare si blocheaza, ceea ce se nu se intampla pana am reinstalat Windosu XP.Ar putea sa fie o legatura intre cele doua erori(eu nu ma pricep) dar nu vreau sa cred ca pentru atata lucru trebuie sa formatez din nou hardul :death: .Poate a rezolvat cineva problema asta si da o mana de ajutor.Mersi anticipat.

#16
sorin2007

sorin2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,709
  • Înscris: 01.04.2007
AM REUSIT.Am dezinstalat GoogleWebAccelerator si nu mai am probleme.Sper sa fie si la voi aceeasi belea.BAFTA!!!

#17
swimmerz

swimmerz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 06.12.2007
Salut. sa ziceam ca am 5-6 casute de mail pe yahoo de care am grija. Din toate numai una de incarca greu dupa ce introduc username-ul si parola. Nu stiu de ce si ma enerveza lucrul asta! Ce pot sa va mai spun este ca din cand in cand acesta casuta mai este accesata de pe alt computer si are vre 100 de mailuri citite si nesterse care ocupa un procent foarte mic din spatiul contului de mail.  !!??? Multumesc

#18
Daniciuc

Daniciuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.04.2008
am o problema ... incerc sa intru pe e'mail si dintr'o data Invalid ID or password.
Please try again using your full Yahoo! ID.    
sunt pe messenger ... deci daca imi schimba cineva passwordu ar fi trebuit sa primesc e'mail intre timp si sa vad pliculetu ... aveti vreo idee ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate