Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Neogen sau GoogleAdsense

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

Poll: Care aduce mai multi bani ? (137 member(s) have cast votes)

Care aduce mai multi bani in aceasi perioada de timp.

  1. Neogen (14 votes [10.22%])

    Percentage of vote: 10.22%

  2. Google AdSense (123 votes [89.78%])

    Percentage of vote: 89.78%

Vote Guests cannot vote

#19
fellow

fellow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 28.08.2004
Care este cea mai buna solutie pentru site-urile in lb. romana?

#20
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Neogeo e o copie

Adsense Rulez simplu si la obiect din pacate pt Romana e mai greu  cu el



Pt situri in limba romana vanzarea directa a reclamelor (am aplicat si eu asta la un situletz in eng si da rezultate interesante $$$ :) )

Edited by w3bmaster, 30 January 2007 - 21:06.


#21
fellow

fellow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 28.08.2004
Din cate am observat ADSENSE Romania nu exista. Dar se poate improviza. Site-ul l-am vazut acum cateva minute. :)

#22
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007

View Postfellow, on Jan 31 2007, 11:14, said:

Din cate am observat ADSENSE Romania nu exista. Dar se poate improviza. Site-ul l-am vazut acum cateva minute. :)
mama, astia de la www.onradio.ro copiaza www.channelchooser.com - e incredibil ce pot fura unii.
sorry de offtopic, asa plagiat vezi mai rar

#23
fellow

fellow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 28.08.2004
Mai de ultima ora: http://forum.softped...showt...&st=90

#24
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Neogen e crap made in ro

Clar Adsensu

#25
immune

immune

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.03.2007
Adsense ... sau sponsori dinafara , care unii dintre ei par mult mai buni ca adsense . Dar totusi pentru seriozitate as alege adsense peste toti .

#26
cosx

cosx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 24.02.2005
Neogen in primul rand fura ca in codru cel putin cand platesti tu sa iti apara reclama pe alte site-uri..
Imi calculau si cate 4-5 clickuri de la acelasi ip iar comparam cu alte contoare gen trafic.ro sau Twatch .. totdeauna al lor era ala bun..restu erai fraierii.
Nu era zi in care sa nu fie o discrepanta intre ce aveam eu ca si contorizare si ce aveau ei.

#27
micatalin_71

micatalin_71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.03.2007
salut,am si eu cateva intrebari,am primit acceptul celor de la Google pentru un site in engleza,eu am doua site-uri ( pe teme rock) unul in engleza si unul in romana,cel in engleza este  pe .com iar cel in romana este  pe .lx.ro.
1. Pot baga reclame pe ambele site-uri sau trebuie sa cer separat aprobare pentru cel in romana? sau mai bine il bag pe neogen pe cel in romana?
2. Avand in vedere ca cel in engleza are aproximativ 1000 de pagini,exista vreo limita maxima de pagini pe care pot pune reclame de la adseense?
3. Sa inteleg ca daca imi intra un manelist pe care nu il duce capul (cred ca nu este pleonasm),pe site si incepe sa dea click-uri la greu,intentioanat am toate sansele sa mi se inchida contul de catre cei de la google?

Momentan cam astea ar fi intrebarile.

#28
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
1. Din cate stiu dupa ce ti s-a aprobat un site, poti adauga alte site-uri direct din cont.
2. Nu exista limita.
3. Depinde de situatie. Ce sa caute acolo manelistii?
Trateaza pe toata lumea cu respect.
Pe site-ul tau nu discrimina diferite genuri muzicale si nu cred ca o sa ai probleme.


Ti-a raspuns cineva care nu asculta rock :)

#29
micatalin_71

micatalin_71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.03.2007
eu nu am vrut decat sa dau un exemplu "extrem" nu am nimic cu cei care asculta manele,ideea era daca te poti apara in vre-un fel de cei care vor sa faca rau.

#30
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Exista un script adloger, dar nu stiu daca folosirea lui e 100% agreata de google.
Mai cauta prin topicurile de aici sau vezi pe forum.seopedia.ro.

#31
micatalin_71

micatalin_71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.03.2007
eu am doua site-uri cu aceeasi tema unul in engleza pe .com si unul  pe .lx.ro, pe cel in engleza l-am bagat deja pe google adsense,intrebarea mea pentru cei mai experimentati in domeniu este:sa il bag pe cel in romana pe neogen sau tot pe google adsense?

#32
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
De ce nu le incerci pe amandoua, cate o saptamana fiecare, si te convingi singur.

#33
aGp

aGp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.06.2006
Google Adsense este alegerea .... dar nu tot timpul cea mai potrivita .. ai si alte optiuni

#34
mihai.vinatoru

mihai.vinatoru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.12.2006
He, he, he..... cu neogen nu faceam nici 100 ron pe luna. cu adsense scot in jur de 250 de dolari pe aceeasi perioada de timp :D

#35
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005

View Postmihai.vinatoru, on May 31 2007, 00:08, said:

He, he, he..... cu neogen nu faceam nici 100 ron pe luna. cu adsense scot in jur de 250 de dolari pe aceeasi perioada de timp :D
Interesant dar putin cam exagerata diferenta. Eu am reclame de la Neogen si pana acum nu mi-am batut capul sa fac schimbari. Am siteul gazduit gratuit la ei in conditii foarte bune. ( Vezi programul Neogen asociati ) si le multumesc pentru asta. Siteul a crescut in ultima vreme si probabil a depasit traficul lunar acceptat de ei (10G transfer) asa ca  mi-au pus in vedere sa-l mut in alta parte. Nu stiu de ce nu mi-au propus o varianta de gazduire platita, dar asta este treaba lor. Pur si simplu "ia-ti siteul si te du'..." Stiu ca pentru ei este o afacere si tocmai de aceea ar trebui sa compuna altfel scrisorile chiar daca sunt pline de sincere regrete.
Acum sunt in situatia de a cerceta din nou posibilitatile oferite de piata pentru gazduirea siteului si, de ce nu, pentru trecerea la Adsense daca este mult mai profitabil asa cum sustine domnul "mihai.vinatoru". Totusi nu vreau sa pic din lac in put. Rog pe cei care au avut sau care au reclame din ambele surse sa-si dea cu parerea. O simpla relatie de proportionalitate referitoare la incasarile din publicitate ( adica 1.5 la 1, ori 2 la 1, ori alte cifre),  in favoarea uneia sau alteia dintre firme ar fi suficient. Multumiri anticipate...

#36
ddp

ddp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.05.2007
Am citit ca adsense plateste ceva la 1000 de vizitatori nu stiu cat, dar plateste ceva.

Eu am cateva siteuri in romana dar si in engleza. Sincer sa fiu profit mai bun scot din cele in engleza (nu prea mare oricum ca nu am asa multi vizitatori cum se lauda altii :)
Si DA google plateste mai bine pentru reclamele in engleza.

Si sa va dau un exemplu simplu : la 8 click-uri pe reclame in engleza am primit $5  iar la 8 clickuri in romana am primit $0,70
diferenta e mare... Totusi nu toate reclamele valoareaza la fel chiar daca sunt in engleza sau nu.

Parerea mea e ca o reclama pentru un soft valoreaza mai mult ca o reclama pentru io stiu ce site..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate