Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Consent Mode V2

La multi ani @rz!

Placa retea integrata la un ASUS ...

Targ de viniluri - Bucuresti
 Achizitionare furca RockRider

End to end encrypted messenger

masina de familie 9000 euro

T-Mobile intenționeaza sa in...
 5G N38 Digi Mobil

Road trip moto Tunisia

De ce au devenit recenziile Googl...

Mail suspect
 Care adeziv de placi ceramice ii ...

[GAMING PC BUILD] Aprox 12000 lei

Care sint cele mai ieftine mortar...

Ferdinand Residence - Sectorul 2

Senzatie ciudata

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

freelive

freelive

Junior Member

• Grup: Members
Salut !

Nu am stiut ce sa scriu la topic , sa cataloghez corect aceasta posibila boala.
O fi de la oboseala , stres , nu-mi dau seama . Pur si simplu , aseara , cand sa adorm am simtit ca ma sufoc , ca-mi inghit limba ( imi batea si inima puternic ). M-am sculat obosit , aiurit , pur si simplu am senzatia ca limba mea se duce in jos ( pe gat ). Ma simt ciudat , trebuie sa respir (sa deschid gura ). Ma simt rau , nu pot sa stau fara sa ma misc , imi tremura mainile ( putin , nu va ganditi la altceva ) , si am o stare ciudata.

Ce sa fie ? ( mai ales chestia cu limba ma sperie , sa fie psihologic ? ). :cursing:

Franco222

Franco222

Active Member

...Pai si ce-ar putea sa fie psihologic? Ai visat ceva cand ai dat sa adormi? Iti amintesti o imagine, o senzatie?

L.E. uite si un thread cu o problema asemanatoare.

Edited by Franco222, 22 January 2007 - 16:46.

Tabu

Tabu

Active Member

Nu stiu cat de asemanator e thread-ul dat de Franco... acolo era mentionata epilepsia. Dupa o criza de epilepsie fii sigur ca pacientul nu-ti va povesti cum erau convulsiile, cum simtea ca-si inghite limba sau cat de rau ii era pentru ca nu isi va aminti.

@freelive: Ti s-a mai intamplat asa ceva? Evident, o sa repet la nesfarsit ca vizita la doctor e sfanta.
Poate sa fie de la oboseala, poate sa fie atac de panica, poate sa fie orice.

evilone

evilone

Senior Member

• Grup: Senior Members
Carenţă de calciu?

Edit: mda, acum m-am uitat pe celălalt topic şi am observat că nu am contribuit cu nimic nou la discuţie. :D

Edited by evilone, 23 January 2007 - 09:27.

Tabu

Tabu

Active Member

evilone, on Jan 23 2007, 09:22, said:

Carență de calciu?
Posibila si lipsa de Calciu, dar e mai greu de facut anamneza sau de efectuat analize pe forum.

evilone

evilone

Senior Member

• Grup: Senior Members
E drept, vizita la medic este absolut necesară. Între timp se poate face și testul clasic cu ciocănirea părții inferioare a zigomei pentru a vedea dacă apar spasme faciale.

AnoXys

AnoXys

Member

Sau atacuri de panica ???

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate