Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Sony-Ericsson K310i

- - - - -
  • Please log in to reply
295 replies to this topic

#19
radudorurus

radudorurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.10.2006
Bate vantul pe aici.
se pare ca nu mai are nimeni intrebari despre k310i.
Io am!
Stie cineva cum se pot sterge jocurile alea DEMO?
Sau poate are cineva idee cu s-ar putea dezactiva protectia lor. Un software...ceva?
Un soft cu care sa poti face update la firmware, flash... :huh: :huh: :huh:  
Am gasit ceva dar e dastul de neclar si pare f. complicat.
La motorola meu E398 e mai simplu.

#20
fat_gsm

fat_gsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 05.01.2007
mai e valabil pachetul la Vodafone la cartela ?

#21
bylly

bylly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.03.2007

View Postradudorurus, on Feb 23 2007, 11:15, said:

Bate vantul pe aici.
se pare ca nu mai are nimeni intrebari despre k310i.
Io am!
Stie cineva cum se pot sterge jocurile alea DEMO?
Sau poate are cineva idee cu s-ar putea dezactiva protectia lor. Un software...ceva?
Un soft cu care sa poti face update la firmware, flash... :huh: :huh: :huh:  
Am gasit ceva dar e dastul de neclar si pare f. complicat.
La motorola meu E398 e mai simplu.

Si eu mi-am luat k310i de vre-o saptamana ... tot de la vodafone ... l-au sumpit fix in acea dimieata
:cursing:  a doua zi l-am dus la decodat a durat circa 15 minute :coolspeak:  
si mi-a usurat buzunarul de 35lei  cand l-am deschis credeam ca nu e al meu ...  cel luat de la vodafone avea 12mega memorie libera asta avea 15...  :unsure: am ajuns acasa si am verificat imei-ul sa vad dak nu mi l-au schimbat baietii din fericire nu . ideea era ca am scapat de toate demo-urile alea si a durat doar 15 minute ... dak totusi aveti de gand sa il duceti si voi la decodat sa sa salvati mai intai pozele si filmuletele pe PC

a si tot in legatura cu memoria  ... exista un programel care stie sa "compreseze" mp3-uri astfel dintr-un mp3 de 6-7 mega obtii unu de 800-900 kilo   avand astfel pe 12mega de memorie un playlist total de +,- 60 minute nu cred ca am voie sa postez si numele programului ...  :confuzzled:

#22
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Ai voie sa postezi numele programului si chiar si expicatii (ba chiar si programul daca e trial) atata vreme cat nu are crack si nici nu aduci vorba despre aste (decat poate pe privat)

#23
radudorurus

radudorurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.10.2006
Era un program mp3diet cu care poti comprima un mp3. Trebuie sa-i dai bitrajul (160, 128, 112, 96, 80, 64kbps) si il recomprima. Dar la orice recomprimare mp3 se pierde din calitate chiar daca este la acelasi bitraj.
Eu am comprimat muzica din 128kbps la 64kbps stereo 22khz fisierele ocupa jumatate din spatiu si se aude bine in casti si in amplificator daca pui loudness si putin bass.
Eu spun ca mai jos de 64kbps 22khz stereo nu mai este muzica.... este gunoi, junk.
Formatul AAC (*.mp4) are calitate mai buna decat MP3 la acelasi bitraj si dimensiune de fisier. Deci scazi bitrajul la AAC si obtii aceeasi calitate la o dimensiune mai mica.
AAC poti sa faci cu iTunes, Nero, chiar si cu Winamp.

Totusi daca vreti muzica... luati-va un MP3 player. Costa mai putin, are capacitate mai mare si se aude mai bine.

Edited by radudorurus, 23 March 2007 - 08:21.


#24
longroad

longroad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 17.03.2006
In medie cit il duce bateria?

#25
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.10.2005

View Postlongroad, on Mar 27 2007, 11:20, said:

In medie cit il duce bateria?


2-3 zile in functie de folosinta. Io unu cu un background pe negru ,contrast dat mai mic si luminozitate minima ma tine 3

#26
radudorurus

radudorurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.10.2006
Stie cineva?
Am fost surprins sa constat ca SE k310i nu stie sa cante *.mp4 (adica AAC). Am comprimat muzica cu NERO in AAC si telefonul nu stie sa redea melodiile. In cartea lui scrie ca stie sa cante mp4 sau format AAC.
A mai patit cineva?

#27
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006
Eudin cate stiu AAC nu e aceeasi branza cu mp4. Am mp4 care merg foarte bine pe k310i si am .aac care nu merg. Deci...

#28
radudorurus

radudorurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.10.2006

View Postrazor74, on Apr 16 2007, 15:01, said:

Eudin cate stiu AAC nu e aceeasi branza cu mp4. Am mp4 care merg foarte bine pe k310i si am .aac care nu merg. Deci...
daca comprimi cu nero vei vedea ca in formatul HE-AAC (high effiency AAC) extensia este mp4.
nu mai inteleg nimic.
da-mi si mie un mp4 de la tine sa vad ce format e, cum e comprimat.

#29
bylly

bylly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.03.2007

View Postonlyone, on Mar 22 2007, 14:51, said:

Ai voie sa postezi numele programului si chiar si expicatii (ba chiar si programul daca e trial) atata vreme cat nu are crack si nici nu aduci vorba despre aste (decat poate pe privat)
programul se numeste "Blaze Media Pro" il gasiti la http://www.blazemp.com/ e super programelul si se misca foarte rapid pe troaca mea de calculator. Ce stie sa faca ?  :unsure:. ..

    *  MP3 to WAV
    * MP3 to WMA
    * MP3 to OGG
    * WAV to MP3
    * WAV to WMA
    * WAV to OGG
    * WMA to WAV
    * WMA to MP3
    * WMA to OGG
    * OGG to MP3
    * OGG to WAV
    * OGG to WMA
    * CD to WAV
    * CD to MP3
    * CD to WMA
    * CD to OGG
    * MIDI to WAV
    * MIDI to MP3
    * MIDI to WMA
    * MIDI to OGG
    * DVD Audio to WAV
    * DVD Audio to MP3
    * DVD Audio to WMA
    * DVD Audio to OGG
    * Compress MP3 and WAV Files


si multe si alte functii :surprise:  ... exista o varianta trial. :cheers:  Crack nu am cautat oricum daca totusi cineva vrea sa-l cumpere e 50$, parerea mea ... face toti banii !!!  :worthy:

#30
bylly

bylly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.03.2007

View Posttrid_ovi, on Mar 28 2007, 11:22, said:

2-3 zile in functie de folosinta. Io unu cu un background pe negru ,contrast dat mai mic si luminozitate minima ma tine 3
pe mine ma tine cam 3 zile (am wap unlimited activat si stau pe net destul de mult ...) mi-am facut un sit pe xhost.ro si unul pe calculatorul de acasa. copii cel putin 4 melodii pe zi iar de jocuri nici nu mai vorbesc...  poate pt ca e inca nou :unsure: dak nu intru pe net ma tine 4 zile si oricum ascult muzica cam la toate cursurile...  :rolleyes:  cred ca e cel mai reusit telefon la banii astia

Edited by bylly, 24 April 2007 - 08:20.


#31
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006

View Postbylly, on Apr 24 2007, 09:18, said:

pe mine ma tine cam 3 zile (am wap unlimited activat si stau pe net destul de mult ...) mi-am facut un sit pe xhost.ro si unul pe calculatorul de acasa. copii cel putin 4 melodii pe zi iar de jocuri nici nu mai vorbesc...  poate pt ca e inca nou :unsure: dak nu intru pe net ma tine 4 zile si oricum ascult muzica cam la toate cursurile...  :rolleyes:  cred ca e cel mai reusit telefon la banii astia

Dar cat de multa muzica sa asculti la el ca are memoria mica?

ps. Am si eu modelul asta -_-

#32
bylly

bylly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.03.2007

View PostSyncron, on Apr 29 2007, 00:31, said:

Dar cat de multa muzica sa asculti la el ca are memoria mica?

ps. Am si eu modelul asta -_-

pai am scris  mai sus de programelul ala care compreseaza mp3-uri iar avand wap activat nu dureaza mai mult de 2-3 min sa iau alta melodie de pe calculatorul de acasa :)

Attached Files



#33
bylly

bylly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.03.2007
intrebare ! :)adresata elor ce se plang ca , k310i are acumulatorul varza ... cati ati facut acea "FORMATARE" a acumulatorului?
mai jos am upload-at un programel care transforma jar-urile in exe-uri astfel poti proba orice joc pe calculator inainte  sa-l pui pe telefon  :peacefingers: :coolspeak:

Attached Files



#34
radudorurus

radudorurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.10.2006

View Postbylly, on May 3 2007, 10:00, said:

intrebare ! :)adresata elor ce se plang ca , k310i are acumulatorul varza ... cati ati facut acea "FORMATARE" a acumulatorului?
mai jos am upload-at un programel care transforma jar-urile in exe-uri astfel poti proba orice joc pe calculator inainte  sa-l pui pe telefon  :peacefingers: :coolspeak:
Eu am multe jocuri faine pe rezolutia 176x220 si tare as vrea sa le convertesc pe rezolutia lu' k310i.
De baterie nu ma plang.
La muzica va recomand mai bine un MP3 Player. De auzit se aude bine dar asculti 5 piese de n+1 ori pana te plictisesti. Am incercat casti (handsfree) de la K750 si se aude super si stereo pe k310i. Am incercat si un cablu de date de la k750 si functioneaza rapid (10 ori mai rapid ca IR)

Edited by radudorurus, 06 May 2007 - 16:39.


#35
Syrusss

Syrusss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.03.2007
daca afla totusi cineva cum am putea scoate demo-urile alea de pe el... asteptam cu nerabdare :) asta as vrea sa skimb la el. si niste teme faine gasiti pe http://www.myk310.lasyk.net/ si http://www.lasyk.net/

#36
bylly

bylly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.03.2007

View Postradudorurus, on May 6 2007, 17:33, said:

Eu am multe jocuri faine pe rezolutia 176x220 si tare as vrea sa le convertesc pe rezolutia lu' k310i.
De baterie nu ma plang.
La muzica va recomand mai bine un MP3 Player. De auzit se aude bine dar asculti 5 piese de n+1 ori pana te plictisesti. Am incercat casti (handsfree) de la K750 si se aude super si stereo pe k310i. Am incercat si un cablu de date de la k750 si functioneaza rapid (10 ori mai rapid ca IR)
din nefericire nu se poate micsora rezolutia jocurilor :( de marit e usor treuie adaugate 2 randuri intr-un fisier ... dar de micsorat e imposibil

Edited by bylly, 06 May 2007 - 22:38.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate