Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Intrebare despre TomTom One

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Mandelu

Mandelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.08.2004
Salut. Am un prieten care si-a luat un tom tom one varianta Europe (are toate hartile europei de vest). El nu prea stie sa umble momentan la el dar ar vrea sa isi puna hartile europei de est. Intrebare: trebuie un cod de activare pentru ele diferit de cel pentru europa de vest?
pentru ca la europa de vest are un serial pe un card de plastic si impreuna cu seria produsului i-am luat de pe net de la ttcode.com cheia de activare. Avand in vedere ca nu suntem in europa de vest nu poate verifica daca ii merg sau nu hartile astea cumparate.
Cand am incercat sa ii pun niste harti ale europei de est (stiu ca tomtom nu are variante noi, sunt in curs de realizare) nu a mers cu cheia de activare pentru europa de vest. Asa ca de asta intrebam. Logic ar fi sa fie nevoie de alta cheie de activare ca sunt alte harti. Dar poate nu am facut eu ceva cum trebuie.

#2
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
e nevoie de alta cheie de activare.
cum harta pentru europa de est este o varianta beta, la care nu se ofera suport, ea nu se poate activa pe caile oficiale.

#3
Mandelu

Mandelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.08.2004
ok, mersi mult. o sa ii spun ca asta e situatia si ca momentan nu se poate pt romania.

#4
Mandelu

Mandelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.08.2004
Multumesc tuturor pt raspunsuri si ma scuzati, dar nu prea frecventez forumul asta asa ca nu am stiut ca a mai raspuns cineva. Da, prietenul meu vrea harta romaniei (am inteles ca e din dec. 2006) asa ca o sa va contactez cat de curand. Mai am o intrebare. Daca bag cardul lui cu hartile (europei de vest sa zicem, fiind legale) in alt aparat tomtom one, vor merge? (ma gandeam sa imi iau si eu fara harti si pt europa de est sa punem impreuna bani cand vor apare oficial).
Cand am dat restore la backpul de pe pc pe un alt card mai mare a mers perfect, dar nu stiu daca l-as baga si pe alt aparat daca merge, noua nu ne-a cerut vreo introducere a serialului pe care il avem pe o cartela.

#5
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
nu vor merge hartile pe mai multe aparate.
softul de pe al doilea aparat va cere un "unlock code".

#6
Mandelu

Mandelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.08.2004
pai si daca bag serialul ala pe care il am de pe primul aparat nu va merge?

#7
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
nu, pentru ca acel cod este generat in functie de id-ul aparatului. fiecare aparat are alt id.

#8
Mandelu

Mandelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.08.2004
deci singura cale sa fiu legal si sa updatez mereu hartile gratis de la ei de pe site e sa imi cumpar si eu hartile originale. Mda, exact de ce imi era frica.

#9
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
nu e singura cale, dar e singura in concordanta cu regulile acestui forum :)

Edited by bluehunt, 24 March 2007 - 14:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate