Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum ti se pare "The Beatles"?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

Poll: Cum ti se pare "The Beatles"? (115 member(s) have cast votes)

Cum ti se pare "The Beatles"?

  1. Cea mai buna formatie (26 votes [19.12%])

    Percentage of vote: 19.12%

  2. Sunt buni (68 votes [50.00%])

    Percentage of vote: 50.00%

  3. Nu imi displac (25 votes [18.38%])

    Percentage of vote: 18.38%

  4. Nu imi plac (7 votes [5.15%])

    Percentage of vote: 5.15%

  5. Ii urasc (5 votes [3.68%])

    Percentage of vote: 3.68%

  6. Nu stiu ! Sa il intreb pe bunicu` (5 votes [3.68%])

    Percentage of vote: 3.68%

  7. Nu am auzit de aceasta formatie ... (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote

#1
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Ce parere aveti despre aceasta formatie ?

#2
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Tare de tot penultima optiune :)
Mie imi plac si muzica lor ma bine-dispune de cele mai multe ori... O formatie de exceptie, oameni care chiar merita sa intre in legenda...

#3
stalin

stalin

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 268
  • Înscris: 08.11.2003
O formatie de top 10. Multi se cred mari rockeri in ziua de azi dar nu stiu decat sa urle si sa fie comerciali.

#4
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
nu sunt rai deloc. mai toti au avut destine tragice. cam sumbru.

#5
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Paul McCartney a avut un destin tragic? Mie mi se pare ca traieste bine mersi.
Cat despre formatie: de nota 20. M-am saturat de urlatorii satanisiti din ziua de azi.

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
Mie imi plac ... mai ales "Yellow submarine"!
Dupa cate stiu eu sunt categorisiti ca cea mai buna formatie din lume. Daca s-ar mai scoate un "Best of ..." sunt sigur ca s-ar vinde din nou in milioane de exemplare!

Hasta la vista, maybe!

#7
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
sint geniali :roflmaofast:

#8
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Sunt chiar naspa, nu urla precum satanistii din ziua de azi...

#9
tigerdana

tigerdana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.06.2004
Pe mine ma enerveaza Paul, in rest ii iubesc. Ce minunati.

#10
clowdy

clowdy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 14.10.2004
Una din trupele mele de suflet. Au facut muzica de calitate intr-un timp in care se facea in general muzica buna si era mai greu sa iesi in evidentza decat azi.

Edited by clowdy, 14 October 2004 - 12:10.


#11
shapeshifter

shapeshifter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,655
  • Înscris: 27.08.2002
Prafuiti de timp, au fost atunci acum..

#12
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Muzica pop se demodeaza in timp
Cele mai proaste melodii ale tuturor timpurilor

Melodia din 1968 "Ob-La-Di, Ob-La-Da" a trupei Beatles a fost votata ca fiind cea mai proasta piesa din toata timpurile, potrivit unui sondaj realizat pe Internet. Melodia a fost inclusa pe "White Album", care este considerat unul dintre cele mai bune ale trupei, insa nu a fost lansata ca single in Marea Britanie.

Sondajul la care au participat o mie de persoane a categorisit melodia celor de la Beatles mai proasta decit "Fog On The Tyne" a fostului fotbalist Paul Gascoigne. Pe locul al treilea s-a clasat Meatloaf cu "I'll Do Anything For Love", din 1993. Interesant este ca in topul primelor zece melodii figureaza inca doua cintate de fotbalisti.

Pe locul cinci figureaza "We Will Rock You" a celor de la Queen. Ian Edwards, lector la Academia de Muzica Contemporana, a spus: "Fie ca recunoastem sau nu, ne-au placut aceste melodii atunci cind au aparut. Aceasta este natura muzicii pop, se demodeaza. Melodiile sint populare un timp, dar vremurile se schimba si adesea colectia de discuri poate deveni jenanta.

Este interesant de remarcat ca aproape toate au fost hituri la vremea lor".

Sursa: Europa FM

#13
clowdy

clowdy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 14.10.2004
Cine or fi cei care au votat? In ce categorii de varsta s-or inscrie? Ca mi-e greu sa cred ca persoane trecute de 30-35 de ani ar fi votat "We Will Rock You" printre dezastrele secolului.

#14
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Unii dintre cei mai buni din toate timpurile. O formatie excelenta cu care nu se poate compara nici o formatie actuala. Au facut istorie.
Am toate albumele lor.

#15
Empire

Empire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 26.02.2004
Mentalitatea lui Allex este una moderna, ceea ce nu inseamna ca este buna... Daca tu crezi ca muzica se demodeaza in timp asta inseamna ca asculti doar ce asculta prietenii ca sa fii la moda. Chiar si in Romania au aparut multe melodii cu versurile la moda si muzica We will rock you. Numai eu am ascultat vreo 3. De ce si-ar canta versurile pe fundalul melodiei vechi a formatiei Queen, care este si veche si in topul celor mai proaste?!?. Si inca ceva, eu fiind copil, stiu foarte multe melodii noi si de top, auzite pe la petreceri, la televizor si in alte locuri. Iti spun eu ca multe dintre formatiile cele noi iau melodii celebre vechi, pun versuri la moda si le vand publicului ca hituri. Asta ar trebui sa te puna pe ganduri cand mai spui ca melodia "We will rock you" este in topul celor mai proaste

#16
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Empire, on Nov 21 2004, 22:39, said:

Mentalitatea lui Allex este una moderna, ceea ce nu inseamna ca este buna... Daca tu crezi ca muzica se demodeaza in timp asta inseamna ca asculti doar ce asculta prietenii ca sa fii la moda. Chiar si in Romania au aparut multe melodii cu versurile la moda si muzica We will rock you. Numai eu am ascultat vreo 3. De ce si-ar canta versurile pe fundalul melodiei vechi a formatiei Queen, care este si veche si in topul celor mai proaste?!?. Si inca ceva, eu fiind copil, stiu foarte multe melodii noi si de top, auzite pe la petreceri, la televizor si in alte locuri. Iti spun eu ca multe dintre formatiile cele noi iau melodii celebre vechi, pun versuri la moda si le vand publicului ca hituri. Asta ar trebui sa te puna pe ganduri cand mai spui ca melodia "We will rock you" este in topul celor mai proaste

<{POST_SNAPBACK}>


:o  Chiar ca "esti copil"! Nu citesti pana la capat, dar tragi concluzii pripite. Nu am spus EU nimic, ci doar am semnalat o informatie difuzata de Radio Europa FM si publicata mai apoi pe site-ul lor.  :peacefingers:

#17
Empire

Empire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 26.02.2004

Allex, on Nov 21 2004, 23:58, said:

:o  Chiar ca "esti copil"! Nu citesti pana la capat, dar tragi concluzii pripite. Nu am spus EU nimic, ci doar am semnalat o informatie difuzata de Radio Europa FM si publicata mai apoi pe site-ul lor.  :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>


Ok, imi retrag cuvintele. Eram putin suparat. Totusi n-ai fost chiar asa neutru cand ai spus asta.

#18
bogdanovici666

bogdanovici666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.10.2004
mai multe informatii despre betles la musicXpress.ro

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate