Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum pot sa intru la facultate in Romania daca termin liceul in Anglia

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
VXxL

VXxL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 14.12.2004
Salutare, sper sa ma poate ajuta cineva cu niste raspunsuri. Am o prietena care anul acesta va termina liceul in London, UK. Problema este ca ar vrea sa vina la facultate in Romania. Intrebare este de ce acte are nevoie, se echivaleaza diplomele sauce anume trebuie sa faca... Ea este cetatean roman inca si a plecat acolo dupa clasa a 9. Va multumesc anticipat si raman dator  :D

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
Cred ca un simplu telefon sau, mai corect, email la Consulatul sau Ambasada Romaniei la Londra rezolva orice nelamurire.
sau un email la orice adresa de contact de pe site-ul ministerului roman al educatiei, edu.ro

#3
VXxL

VXxL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 14.12.2004

View Postspare-me, on Jan 21 2007, 09:06, said:

Cred ca un simplu telefon sau, mai corect, email la Consulatul sau Ambasada Romaniei la Londra rezolva orice nelamurire.
sau un email la orice adresa de contact de pe site-ul ministerului roman al educatiei, edu.ro
Da poi la edu.ro am incercat prima data, dar dupa o saptamana de asteptari m-am gandit sa intreb si aici

#4
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
pai re trebui sa dai un telefon...un email se poate pierde usor in filtrele de spam sau poate fi ignorat pe langa sutele de mailuri 'serioase' primite intr-o astfel de institutie.

just put mana pe phone, suna si vb live...

#5
VXxL

VXxL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 14.12.2004

View Postspare-me, on Jan 22 2007, 13:54, said:

pai re trebui sa dai un telefon...un email se poate pierde usor in filtrele de spam sau poate fi ignorat pe langa sutele de mailuri 'serioase' primite intr-o astfel de institutie.

just put mana pe phone, suna si vb live...
Se pare ca in cele din urma la varianta asta voi apela. Am incercat pe cat posibil sa aman "placerea" de a mi se  face legatura la un birou la altul, dar asta este sper ca macar sa aflu concret ce ma intereseaza. Mersi oricum

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate