Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Stelian Fulga escroc sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#19
alyali

alyali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.03.2007
SAL

#20
_TCornel_

_TCornel_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 14.12.2006
Escroc!


   Tatal meu a urmat un tratament al acestui individ...
   Din pacate nu am stiut de intentia de al vizita pe acest escroc decat dupa ce fusese la el.  Bine inteles a luat aceasta decizie dupa ce a vizionat numeroase emisiuni cu acest dobitoc (care se joaca cu viata oamenilor) unde credeti ? Corect! ati ghicit la ... OTV :(

#21
latea

latea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.07.2007
acest personaj, a locuit in pitesti, un fost puscarias, la colibasi, are 7 clase primare, jucator de alba neagra, hot de buzunare si din masini, care nici nu stie unde e pe harta tibetul si vinde sare amara(sulfat de magneziu) cu coloranti galbeni,ulei de masline si alte astfel de "tratamente" cu care amageste oamenii aflati in suferinta, care apeleaza la el intr-un ultim poate efort de a-si mai reface starea de sanatate imbogatindu-se de pe urma lor. De asemenea, din banii acestor oameni are 10 apartamente in bucuresti, 1 castel la Resita, 1 la sibiu iar sotiilor si copiilor lor le plateste niste pensii derizorii, cum ca nu ar avea venituri. Daca nu aveti ce face cu banii, ajutati-l pe acest sarman sa-si termine cele 3 vile pe care le are incepute in Berceni, langa vila care locuieste. Acestea fiind spuse, cred ca am lamurit pe toata lumea ce vinde si ce este acest escroc

#22
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Escrocul este "relativ' vecin cu mine si mi se rupe inima cand ii vad pe bietii oamenii facand coada la poarta lui. ESTE UN ESCROC

#23
PL_500

PL_500

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.10.2006
excroc

#24
kio

kio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 23.03.2007

 PL_500, on Jul 16 2007, 12:48, said:

excroc
escroc

#25
nnnn

nnnn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.12.2007
Citind pe internet anumite comentarii despre domnul Stelian Fulga am ramas consternata cu privire la rautatile oamenilor.Se scrie ca au auzit de la unii si altii tot felul de inventii rautacioase.Eu consider ca ar trebui sa-si exprime parerea numai persoanele direct implicate si nu cele care nu l-au cunoscut direct pe acest DOMN ci dau cu presupusul.Ma inclin in fata acestui Domn si ii multumesc DOMNULUI ISUS ca mi-a dat sansa sa-l cunosc.Nu cred ca a fost o simpla intamplare ca acest INGER cu chip uman si slabiciuni pamantesti sa-l cunosc si eu.As vrea sa-i adresez cele mai sincere si frumuoase elogii pentru cel mai generos ,sensibil si rafinat DOMN.Dupa cum sa intitulat cartea ’’A doua sansa cu Stelian Fulga ,,asa si pentru mine cu adevarat aceasta sansa m-a readus la dorinta de a ma bucura de viata impreuna cu familia.In aprilie 2006 am suferit un AVC cu hemipareza dreapta.Au urmat internari,RMN,tratamente.Starea mea de sanatate continua sa fie tot mai critica:ameteli,dureri de cap,tulburari de vedere,echilibru si vorbire,lesinuri,crampe musculare,amorteli la maini,oboseala continua,frica,nod in gat.Simteam o pacla pe creier si nu ma puteam concentra.In piciorul drept simteam niste curenti care ma strabateau ce nu-mi dadeau liniste.Dupa ultima internare din 22-06-2007 cand am vazut ca medicina pentru mine a facut tot ce s-a putut am hotarat disperata sa incerc sansa cu domnul Stelian Fulga pe care il vazusem la TV si imi inspira incredere.In data de 27-10-2007 m-am prezentat la cabinetul din Bucuresti si am avut noroc ca l-am gasit deoarece dumnealui are cabinete in toata tara.Am facut 2 cure de dezintoxicare,taiat sub limba,urmez cu extract 1 si 2 ,argila si o alimentatie dupa grupa sanguina si bineinteles sfaturile dumnealui.Acest DOMN cu har divin mi-a schimbat viata fiind si un bun bioenergoterapeut.Numai dumnealui stie pentru fiecare pacient in parte sa-l trateze cu metodele proprii.Luand legatura direct cu domnul Stelian Fulga va puteti rezolva problemele de sanatate si nu luati in seama rautatile oamenilor.Isi pune  in slujba omului bolnav toata fiinta si nu il lasa pana nu-l vindeca prin metodele numai de dumnealui stiute.Ii multumesc din tot sufletul si ii doresc indeplinirea tuturor dorintelor,si multa sanatate ca sa-i poata ajuta  pe cei bolnavi.


29-12-2007                                                 
                                                                               Ing.Natalia

#26
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004

 nnnn, on Dec 29 2007, 19:20, said:

Citind pe internet anumite comentarii despre domnul Stelian Fulga am ramas consternata cu privire la rautatile oamenilor.Se scrie ca au auzit de la unii si altii tot felul de inventii rautacioase.Eu consider ca ar trebui sa-si exprime parerea numai persoanele direct implicate si nu cele care nu l-au cunoscut direct pe acest DOMN ci dau cu presupusul.Ma inclin in fata acestui Domn si ii multumesc DOMNULUI ISUS ca mi-a dat sansa sa-l cunosc.Nu cred ca a fost o simpla intamplare ca acest INGER cu chip uman si slabiciuni pamantesti sa-l cunosc si eu.As vrea sa-i adresez cele mai sincere si frumuoase elogii pentru cel mai generos ,sensibil si rafinat DOMN.Dupa cum sa intitulat cartea ’’A doua sansa cu Stelian Fulga ,,asa si pentru mine cu adevarat aceasta sansa m-a readus la dorinta de a ma bucura de viata impreuna cu familia.In aprilie 2006 am suferit un AVC cu hemipareza dreapta.Au urmat internari,RMN,tratamente.Starea mea de sanatate continua sa fie tot mai critica:ameteli,dureri de cap,tulburari de vedere,echilibru si vorbire,lesinuri,crampe musculare,amorteli la maini,oboseala continua,frica,nod in gat.Simteam o pacla pe creier si nu ma puteam concentra.In piciorul drept simteam niste curenti care ma strabateau ce nu-mi dadeau liniste.Dupa ultima internare din 22-06-2007 cand am vazut ca medicina pentru mine a facut tot ce s-a putut am hotarat disperata sa incerc sansa cu domnul Stelian Fulga pe care il vazusem la TV si imi inspira incredere.In data de 27-10-2007 m-am prezentat la cabinetul din Bucuresti si am avut noroc ca l-am gasit deoarece dumnealui are cabinete in toata tara.Am facut 2 cure de dezintoxicare,taiat sub limba,urmez cu extract 1 si 2 ,argila si o alimentatie dupa grupa sanguina si bineinteles sfaturile dumnealui.Acest DOMN cu har divin mi-a schimbat viata fiind si un bun bioenergoterapeut.Numai dumnealui stie pentru fiecare pacient in parte sa-l trateze cu metodele proprii.Luand legatura direct cu domnul Stelian Fulga va puteti rezolva problemele de sanatate si nu luati in seama rautatile oamenilor.Isi pune  in slujba omului bolnav toata fiinta si nu il lasa pana nu-l vindeca prin metodele numai de dumnealui stiute.Ii multumesc din tot sufletul si ii doresc indeplinirea tuturor dorintelor,si multa sanatate ca sa-i poata ajuta  pe cei bolnavi.


29-12-2007                                                 
                                                                               Ing.Natalia
Steliane, lasa-ne ma potaie.
Inginer Natalia. Ia da-ne si numarul de telefon complet, cu hartii de iesire din spitale si analize facute ieri.
Stelian Fulga e un hot nenorocit la fel ca toti homeopatii, bioenergistii, taietorii sub limba(voua va vine sa credeti?). Ce-i aia mah, alimentatie dupa grupa sanguina? O prostie pentru ametit fraierii care nu sunt in stare sa manance corect si sa puna mana sa-si miste fundul din fotolii.
Avea prin brasov un cabinet pe strada lunga, pana si reclama luminoasa era scrisa gresit, pare rau ca n-am poza.
Nu l-a tinut mult.
Era in catavencu un articol despre el acum cativa ani, uleiurile alea sunt ulei alimentar cu arome de care vrea el.
Hot si sarlatan.

#27
gigigogu

gigigogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 27.12.2007
He, he voi subestimati puterea convingerii. Daca cineva cu autoritate (medic, vraci, saman etc.) reuseste sa va convinga 100% de reusita, sunt sanse mari ca intradevar sa va fie mai bine (fie si temporar), chit ca medicamentul minune este doar apa chioara. Asa ca din acest punct de vedere escrocul face treaba buna.

#28
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
http://www.libertate...n...re&sid=2804

#29
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
Foarte tare link-ul.
Ce ziceti i-a evaluat karma si a incercat sa-i vanda niste uleiuri false inainte sa o scuipe pe masina?

#30
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005

 nile, on Dec 30 2007, 19:44, said:


Articolul spune tot despre calitatea umana a acestui Fulga ...
Si mai manca castane cineva ca ar fi om "cu harul lui Dumnezeu"...

#31
moro

moro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.11.2005

 nnnn, on Dec 29 2007, 19:20, said:

....As vrea sa-i adresez cele mai sincere si frumuoase elogii pentru cel mai generos ,sensibil si rafinat DOMN....

29-12-2007                                                 
                                                                               Ing.Natalia
Natalito tata,care-i smecheria cu rafinatu'?Daca te refereai la uleiu' de floarea-soarelui te mai intelegeam!Domnu' asta al tau,eventual e presat la rece.Rafina-m-as si n-am cui!

#32
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

 aaa, on Jan 20 2007, 14:28, said:

Am cautat pe net despre Stelian Fulga. Nu am gasit nimic de bine. Toti il fac escroc, mincinos, etc.
Este cineva aici care a fost la el si a dat rezultate tratamentul lui?
Am o prietena care s-a dus la el astazi pentru ca vrea sa slabeasca.
I-a dat un regim bazat pe grupa ei de sange A2 si niste uleiuri si argila pentru detoxifiere. A platit 3 milioane.
Dupa ce am vazut ce i s-a dat am zis ca oricum slabeste si fara uleiuri si ce i-a mai dat el acolo pt 3 milioane, deoarece regimul nu o lasa sa manance mai nimic.
Nu are voie legume decat cateva, nu are voie carne deloc, numai peste si acela gratar sau fiert, branza numai de capra sau soia si lapte numai de soia.
E foarte incantata deoarece i s-a spus ca urmand tot ce i-a zis acest Fulga, va slabi 7kg/luna. Pai la regimul alimentar prescris cred si eu ca slabeste.
Daca e cineva care a fost la el, il rog sa isi spuna aici parerea buna sau rea, cum o fi.
M-as mira sa se gaseasca cineva care sa spuna ceva de bine ca peste tot pe unde am cautat despre acest Stelian Fulga am citit numai de rau.
Multumesc anticipat si sper sa scrieti din experienta voastra sau a unor rude/prieteni apropiati.


Prietena ta sa manance mai putin si sa alerge mai mult.

restul sunt basme cu nu stiu ce cura lui peste prajit.

Fara efort fizic, nu faci nimic.

#33
valeria2707

valeria2707

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.08.2006
fulga e un escroc...a pus o bolnavad de diabet sa-si intrerupa tratamentul cu insulina ca sa ia ce i-a "prescris" el si fata a fost la un pas de moarte

#34
titast

titast

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.05.2008

 Dornan, on Dec 30 2007, 21:29, said:

Articolul spune tot despre calitatea umana a acestui Fulga ...
Si mai manca castane cineva ca ar fi om "cu harul lui Dumnezeu"...

Am citit in diagonala prostiile pe care le scrieti numai pentru ca - probabil tineri fiind - aveti prea mult timp la dispozitie si va jucati de-a "forumistii".Este buna aceasta inventie (forumul de discutii) cu singura precizare ca acest instrument-puternic - trebuie folosit cu stiinta si cu buna credinta.
Ca sa nu lungesc prea mult vorba: daca unii dintre voi ati gasit bazaconii prin Internet despre Stelian Fulga este pentru ca le-au scris altii...ca voi, care nu fac decit sa isi dea cu presupusul ca sa semneze pe un forum.
Daca ati fi fost de buna credinta v/ati fi dus la cabinetul Fulga din Bucuresti cu o ora inainte de deschidere si ati fi putut intilni acolo oameni din toata tara care revin pentru ca stiu ca el i-a ajutat ca se afle in viata.V-ar fi spus ei, din experienta, ceea ce voi nu reusiti sa intelegeti si luati in deridere pentru ca va lipsesc, uneori, o bruma de cunostinte despre viata (asta apropo de opinia
unuia dintre voi privind suspiciunea aplicarii de reginuri alimentare cu referinta la grupa de singe).
Argumentul meu ? Trebuia sa ma operez in serviciul oncologic si dupa 6 luni de tratament am eliminat natural tumora.Ma simt excelent si nu am avut nici o clipa problemele pe care mi le-ar fi cauzat medicina alopata.
Asa ca, mai deschideti ochii catre lumea reala, baieti - si apoi vorbiti.
Si inca ceva : Stelian Fulga face mult bine (chiar si domnisoarelor care vor ca sa slabeasca, rezultatul este garantat) dar nu este Dumnezeu.Daca ajungi prea tirziu acolo sau nu tii regimul in mod corect, nu da vina pe Fulga,

Sa va lumineze Dumnezeu mintile sa fiti capabili de a intelege mai mult !

#35
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008
Escroc 100% !

#36
Devanu

Devanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 22.08.2007
Tepe de la acest individ au luat ambii mei parinti...
Sa va fie rusine celor care ii luati apararea acestui escroc mediocru.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate