Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 

Stelian Fulga escroc sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#1
aaa

aaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 23.08.2006
Am cautat pe net despre Stelian Fulga. Nu am gasit nimic de bine. Toti il fac escroc, mincinos, etc.
Este cineva aici care a fost la el si a dat rezultate tratamentul lui?
Am o prietena care s-a dus la el astazi pentru ca vrea sa slabeasca.
I-a dat un regim bazat pe grupa ei de sange A2 si niste uleiuri si argila pentru detoxifiere. A platit 3 milioane.
Dupa ce am vazut ce i s-a dat am zis ca oricum slabeste si fara uleiuri si ce i-a mai dat el acolo pt 3 milioane, deoarece regimul nu o lasa sa manance mai nimic.
Nu are voie legume decat cateva, nu are voie carne deloc, numai peste si acela gratar sau fiert, branza numai de capra sau soia si lapte numai de soia.
E foarte incantata deoarece i s-a spus ca urmand tot ce i-a zis acest Fulga, va slabi 7kg/luna. Pai la regimul alimentar prescris cred si eu ca slabeste.
Daca e cineva care a fost la el, il rog sa isi spuna aici parerea buna sau rea, cum o fi.
M-as mira sa se gaseasca cineva care sa spuna ceva de bine ca peste tot pe unde am cautat despre acest Stelian Fulga am citit numai de rau.
Multumesc anticipat si sper sa scrieti din experienta voastra sau a unor rude/prieteni apropiati.

#2
Silver&Gold

Silver&Gold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 01.11.2006
Deci trebuie sa ai experienta cu escrocii ca sa iti poti da seama de credibilitatea lor?Escrocii apar pentru ca exista si fraieri care ii cred.Aceasta este singura explicatie.

#3
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Mie toate dietele bazate pe grupa sanguina mi se par dubioase. Hematiile exista doar ca sa transporte oxigen. Nu vad cum ar putea exista o legatura intre consumul de anumite alimente si functia hematiilor.

#4
TheMendacious

TheMendacious

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 21.01.2007
M-am intalnit cu acest stelian fulga la un service unde se lauda cu touaregul lui nou v10 si suma impresionanta pe care io mananca lunar acea masina .

Nu sunt de vina escrocii ci prostii din jurul lor  :naughty:

#5
kork

kork

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 24.01.2003
Escroc.

#6
FelixTheCat

FelixTheCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 24.10.2006
Da un tratament mai mult placebo, zic eu. Ea vrea sa slabeasca. Bineinteles ca pe langa o dieta normala(pe care o poti lua si de pe net, foarte simplu) ii da si respectivul tratament "miraculos", care ar fi culmea sa nu dea roade dupa atatea zile de "infometare"...

#7
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,781
  • Înscris: 06.09.2004
7 kg pe luna nu poate fi sanatos. 2-3 mai merge, dar 7 suna exagerat. sa nu o dea in alte probleme.
voia si mama sa cumpere ceva de la omul asta acum ceva timp. dupa ce m-am interesat putin, nu am lasat-o. parere strict subiectiva.

#8
mirceacra

mirceacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.03.2005
Excorc incult si grobian!

#9
alex-n

alex-n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 05.03.2006
Tu ai accepta consultatii si tratamente de la un fost sudor, care nu are nici o legatura cu medicina? Mai bine cauta-ti rezolvare la problema pe  care o ai la medic.

Edited by alex-n, 17 March 2007 - 20:16.


#10
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Trec in fiecare zi prin fata "grotei" lui si de fiecare data este coada de TARANI la usa lui.
FULGA = ESCROC

Dupa cum arata cei care asteapta in fiecare dimineata la poarta lui, cred ca, coeficientul lor de inteligenta este cu mult sub "scazut".

#11
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
Eu nu-l cunosc personal pe om. N-am avut nevoie de tratamentele lui. Parerea mea este ca cei care merg la el, daniele, nu merg pentru ca sunt prosti ci pentru ca sistemul medical din Romania i-a lasat balta (n-are sens sa intram in detalii).
Faptul ca a fost sudor nu are nici o relevanta. Putea foarte bine sa fie cercetator in tehnologiile de extractie a uraniului. Care era problema? E singurul care a avut o meserie total diferita de medicina? A auzit cineva de Pasteur?

aaa, de slabit poti sa slabesti si pentru ca timp de doua saptamani mananci doar o felie de paine si bei doar o cana cu apa pe zi. pentru asta nu e nevoie de fulga. intrebarea este daca regimul respectiv iti asigura continuitatea sanatatii organismului.

voi spuneti ca fulga a fost sudor. e careva dintre voi medic? nutritionist?

iar tu daniele... in fine, poate nu ai vrut sa spui asta. sau poate ai vrut. oricum, suna a nas pe sus, basini in cap & stuff. pai si ce daca oamenii aia sunt modest imbracati? inseamna ca sunt prosti?
esti tare! daca ne-am lua dupa tine, cei care sunt prost imbracati inseamna ca au IQ mic, iar cei care au haine de firma, au IQ mare. tot pe baza "rationamentului" tau se poate spune ca manelistii are ichiu mare. :)
a, scuze, sau din mersul masinii, autobuzului, tramvaiului, ai reusit sa le vezi fetele alora si sa faci o analiza a trasaturilor? :rolleyes:

later edit: auzi, de curiozitate, de unde ai tu parerea asta despre tarani? ai dat vreodata cu sapa? ai plantat vreun pom? ai arat vreodata? ai semanat? ai secerat? ai facut paine? tu, daniele, niciodata n-o sa ajungi sa ai acel bun simt taranesc...

Edited by CapitanuPICARD, 18 March 2007 - 10:58.


#12
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Eu stiu pe cineva care si-a facut tratament la respectivul. Prin corespondenta, ca cica se poate si asa. A primit niste licori pe care trebuia sa le bea de nu stiu cate ori pe zi, plus, in fiecare dimineata clisma cu cafea. Acum, nu stiu cat de bine o fi respectat indicatiile, dar omului nu i-a mers nici mai bine, nici mai rau.
Uite, acum mi-adusei aminte de zahei cu clismele lui. Fulga asta o fi elevul lui zahei sau invers?

#13
Sorin Sorin

Sorin Sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 31.08.2006
Sunt din Brasov si cunosc pe cineva care a urmat sfaturile empirice ale acestui pseudo terapeut si in 2 ani a murit  dupa ce a urmat cu strictete toate prostiile ce i-au fost prescrise.
Multumesc,
Sorin

#14
panselutza

panselutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 30.01.2007

 Sorin Sorin, on Mar 24 2007, 12:33, said:

Sunt din Brasov si cunosc pe cineva care a urmat sfaturile empirice ale acestui pseudo terapeut si in 2 ani a murit dupa ce a urmat cu strictete toate prostiile ce i-au fost prescrise.
Multumesc,
Sorin

Pai de ce a amurit, i-a cazut o caramida-n cap sau l-au atacat hotii?ca n-ai spus. :)

#15
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
de unde stii ca a murit din cauza prostiilor ce i-au fost prescrise? banuiesc ca nu s-a dus la ala fiind sanatos

#16
Sorin Sorin

Sorin Sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 31.08.2006

 panselutza, on Mar 24 2007, 12:46, said:

Pai de ce a amurit, i-a cazut o caramida-n cap sau l-au atacat hotii?ca n-ai spus. :)



SALUT.
DIN POSTUL MEU CRED CA SE DEDUCE DIN CE CAUZA A MURIT.
sORIN

#17
Sorin Sorin

Sorin Sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 31.08.2006

 dassaev, on Mar 24 2007, 12:48, said:

de unde stii ca a murit din cauza prostiilor ce i-au fost prescrise? banuiesc ca nu s-a dus la ala fiind sanatos

Salut.
Ai dreptate nu s-a dus sanatos si cred ca acest aspect este implicit.
Ceea ce am afirmat se datoreaza unor afirmatii avizate ale unor medici din Brasov care l-au consultat pe respectivul dupa ce a urmat cum am mai spus cu strictete tratamentul impus de Fulga si care au concluzionat ca tratamentul urmat este unul empiric care i-a facut mai mult rau decat bine deoarece, in loc sa se urmeze un tratament avizat ( stiintific) s-a urmat unul de la coltul strazii, al unei persoane cu cunostiinte probabile in domeniu.
Sorin.

#18
panselutza

panselutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 30.01.2007

 Sorin Sorin, on Mar 25 2007, 10:35, said:

Salut.
Ai dreptate nu s-a dus sanatos si cred ca acest aspect este implicit.
Ceea ce am afirmat se datoreaza unor afirmatii avizate ale unor medici din Brasov care l-au consultat pe respectivul dupa ce a urmat cum am mai spus cu strictete tratamentul impus de Fulga si care au concluzionat ca tratamentul urmat este unul empiric care i-a facut mai mult rau decat bine deoarece, in loc sa se urmeze un tratament avizat ( stiintific) s-a urmat unul de la coltul strazii, al unei persoane cu cunostiinte probabile in domeniu.
Sorin.

Pai a fost prostia lui ca nu a urmat si tratamentul stiintific.Ce a luat de la fulga nu avea de ce sa-i faca rau, pentru ca in principal fulga da doar recomandari de alimentatie sanatoasa si eventual niste dezintoxicari.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate