Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Am imbulinat-o

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
banana1532

banana1532

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.01.2007
maicamea ma bate la cap sai aduc o adeverinta de student pt ca ii trebuie la servici sai reduca impozitu si nu pot sa o iau de la facultate pt ca am renuntat
as vrea sa ma inscriu la ASE si pina atunci vreau sai fac rost de una si in vara dupa admitere sa ii spun
stiu ca e ilegal dar trebuie sa ma ajutati cumva
Am fost la poli la FILS la chimie si nu am putut sa inteleg nimec din chimia aia nenorocita
Asa ca daca cineva stie ceva va rog raspundeti la acest mesaj
ne intelegem cumva pt favor nu? :bigwhitegrin:
iahoo:banana1532

#2
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Daca la ASE se face gramatica, sa nu cumva sa te duci acolo  :rolleyes:

#3
spectrumsky

spectrumsky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 10.12.2006
Te-ai gandit la varianta de a-i spune adevarul ?

#4
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
stii cum se zice... minciuna are picioare scurte.. BUSTED!!!!

#5
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006
trebuia sa te blindezi dinainte cu adverinte de astea (pentru armata, pt a doua facultate, pt impozit..etc). asa am facut io..

#6
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
aceeasi marie cu alta palarie
ai mai avut n'spe topicuri pe aici si mai demult si toate ti-au fost sterse din acelasi motiv, din stupiditatea lor, asa ca inceteaza

#7
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postbanana1532, on Jan 20 2007, 05:20, said:

maicamea ma bate la cap sai aduc o adeverinta de student pt ca ii trebuie la servici sai reduca impozitu si nu pot sa o iau de la facultate pt ca am renuntat
as vrea sa ma inscriu la ASE si pina atunci vreau sai fac rost de una si in vara dupa admitere sa ii spun
stiu ca e ilegal dar trebuie sa ma ajutati cumva
Am fost la poli la FILS la chimie si nu am putut sa inteleg nimec din chimia aia nenorocita
Asa ca daca cineva stie ceva va rog raspundeti la acest mesaj
ne intelegem cumva pt favor nu? :bigwhitegrin:
iahoo:banana1532

scaneaza adeverinta unui amic, stergi numele lui si il treci pe al tau (te descurci tu cumva...).printezi color (atentie la hartie!) si gata!ai adeverinta!!!si pe maica-ta la parnaie...
succes!

#8
starone_angel

starone_angel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 23.01.2007
Mai bine ii spui adevarul.

#9
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
vad ca esti ingrijorat mai mult de reactia mamei tale.asta inseamna ca nu ai tata (ca astia sunt mai duri...).iti dai seama cat s-a chinuit mama ta sa te creasca?realizezi cat de mandra o fi de feciorul ei "student"? cat s-o lauda colegelor de servici cu "realizarile" tale?si tu ce faci? "daunlodezi" manele de pe net si umbli aiurea prin oras!realizezi ce paduche,parazit,terchea-berchea esti???
te sfatuiesc sa te angajezi undeva,sa strangi 20 milione lei (vechi) si apoi sa bagi mana in priza. doar n-oi vrea ca tot mama ta sa-ti plateasca inmormantarea!

#10
el_magnifico

el_magnifico

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 15.09.2005

View Postbanana1532, on Jan 20 2007, 05:20, said:

maicamea ma bate la cap sai aduc o adeverinta de student pt ca ii trebuie la servici sai reduca impozitu si nu pot sa o iau de la facultate pt ca am renuntat
as vrea sa ma inscriu la ASE si pina atunci vreau sai fac rost de una si in vara dupa admitere sa ii spun
stiu ca e ilegal dar trebuie sa ma ajutati cumva
Am fost la poli la FILS la chimie si nu am putut sa inteleg nimec din chimia aia nenorocita
Asa ca daca cineva stie ceva va rog raspundeti la acest mesaj
ne intelegem cumva pt favor nu? :bigwhitegrin:
iahoo:banana1532

Oarecum, am fost in aceeasi situatie ca si tine..Cu diferenta majora ca eu le-am adus la cunostinta parintilor ce vreau sa fac si, desi la inceput s-au impotrivit, i-am asigurat ca nu renunt la facultate ca ar fi grea, sau ca nu as avea chef de scoala ci pur si simplu pentru ca simteam ca nu mi se potriveste si, in plus, eram atras de altceva.

Motiv pentru care mi-am retras dosarul, cu cateva saptamani inainte de a face acest lucru mi-am scos o adeverinta care sa ateste ca sunt student si pe care o sa am just in case ( recrutare, incorporare ) ; m-am angajat ( bineinteles, avand putin peste salariul minim pe economie, dar macar nu considerau ai mei sau eu ca pierd un an de pomana ) si am facut tot posibilul ca sa intru la facultatea care doream sa o fac, lucru pe care l-am si reusit din fericire si pot spune ca nu am regretat nici o secunda decizia luata, important e ca fac ce imi place.  :coolspeak: .

Nu am avut intentia de ma lauda, nu as avea de ce, e o realizare insa poate nu una notabila ci vroiam doar sa iti arat ca inca de la inceput ai procedat gresit.
Primul lucru pe care trebuia sa il faci era sa iti asumi responsabilitatea deciziei si sa te consulti cu parintii tai, care, cu siguranta ar fi acceptat in cele din urma, tinand cont ca iti vor binele.

Bineinteles, nu se poate pune problema ca de ce nu ai dat de la bun inceput la ASE.. Nu intotdeauna deciziile bune se iau pe moment, dar, daca tot esti in situatia in care esti, macar spune-i mamei tale adevarul, decat sa faci rost de o adeverinta falsa si din aceasta cauza sa aiba si ea repercusiuni.

Ma repet, nu te judec, nu sunt in masura sa fac asta, insa ai cerut un sfat si ti l-am dat.
Adu-i la cunostinta mamei tale cele intamplate, probabil in cele din urma o sa te inteleaga, pune burta pe carte si iti doresc ca in vara sa te numeri printre admisii la ASE.

Numai bine si multa bafta !  :peacefingers:

Edited by el_magnifico, 27 January 2007 - 01:50.


#11
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Pentru inceput te anunt ca, in cazul in care faci chestia asta, esti pasibil de inchisoare de la 3 luni la 3 ani, pentru infractiunea de fals in inscrisuri oficiale.

Daca iti asumi riscul......n-ai decat sa urmezi sfaturile lui cartman.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate